Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

19. Kiermasz Pogranicza Kultur

19. Kiermaszowi Pogranicza Kultur organizowanemu przez IMAGO Centrum Sztuki Ludowej sp. z o.o. przyświeca idea twórczego i kreatywnego wykorzystania lokalnego kolorytu, tradycji oraz historii przy jednoczesnym podkreśleniu, że nasza kultura jest częścią większej całości - leżąc na styku tradycji Wschodu, Zachodu i Południa czerpie z nich wiele tradycyjnych wartości i umiejętności.

Termin: 21 września - 1 października 2023 r.
Email: tsl@imagokrakow.pl

Wystawcy i rękodzielnicy uczestniczący w kiermaszu udowodniają nieustannie, jak duży potencjał tkwi w tych tradycjach, a kultura tradycyjna, zarówno w aspekcie rękodzielniczym jak i artystycznym jest ciągle żywa i atrakcyjna, angażująca kolejne pokolenia, które dostrzegają siłę tradycji i ciągłości. Na Kiermaszu Pogranicza Kultur spotkają się przedstawiciele różnych pokoleń, różnych środowisk, różnych kultur.

Tworzeniu programu artystycznego Kiermaszu Pogranicza Kultur również przyświecała idea rekonstruowania i przywoływania rodzaju wspólnoty, w której muzyka i taniec służą spotkaniom, budowaniu dialogu i porozumienia między narodami oraz chęć pokazania, że poczucie identyfikacji z miejscem, z którego się wyrasta, a zarazem pewny rodzaj wspólnotowości, nie wyklucza szacunku dla odrębności, lecz buduje tolerancję. Widzowie uczestniczący w koncertach będą mieli niepowtarzalną okazję zanurzenia się w świecie leżącym niegdyś na styku szlaków handlowych, krzyżujących się w naszym mieście. Na scenie pojawią się zespoły, które prezentują muzykę tradycyjną swoich krajów (Polska, Ukraina, Słowacja, Węgry, Rumunia) w jej „ikonicznej” formie, jak również artyści, pozostający w szerokim nurcie etno, łączący tradycyjne brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami.

 

Patronami Honorowymi 19. Kiermaszu Pogranicza Kultur są: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy I Stare Miasto Tomasz Daros.

Patronami Medialnymi są: kraków.pl, Radio Kraków, TVP3 Kraków, Kraków’Culture Karnet, Dziennik Polski.

 

 

Organizator:

IMAGO Centrum Sztuki Ludowej
pokaż metkę
Autor: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: