"Ze mną nie zatańczysz?" - Dni integracji młodzieży z zespołem Downa z ich rówieśnikami

Dzisiaj (10.03) ruszyła w Krakowie kampania „Ze mną nie zatańczysz?” z udziałem Magdaleny Walach, znanej krakowskiej aktorski teatralnej i telewizyjnej. Celem kampanii jest przekonanie mieszkańców o ukrytych talentach drzemiących w młodzieży z zespołem Downa i zachęcanie ich rówieśników do integracji. Kampania to również szansa dla młodzieży do zdobycia zaproszeń na pokaz i warsztat taneczny z udziałem Magdaleny Walach, który odbędzie się 19 marca w Krakowie. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie GRAAL.
Fot. www.krakow.pl

Kampania ma zachęcać do uwierzenia w ukryte talenty osób z zespołem Downa, które często pozostają niewydobyte właśnie z powodu braku wiary w ich możliwości. Ponadto kampania zachęca młodzież do integracji z ich kolegami i koleżankami z zespołem Downa.

Stowarzyszenie GRAAL zachęca młodych ludzi do tego, by sami przekonali się o talentach dzieci i młodzieży z zespołem Downa podczas pokazu tanecznego organizowanego 19 marca w Krakowie. Po pokazie tańca Stowarzyszenie GRAAL zaprasza do udziału w otwartym warsztacie tanecznym prowadzonym przez trenera Szkoły Tańca Dancefloor oraz Magdalenę Walach.

Aby zdobyć bezpłatne zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie należy wejść na stronę www.graal.org.pl oraz odpowiedzieć na kilka prostych pytań konkursowych. Do wygrania, oprócz bezpłatnych zaproszeń na pokaz taneczny 19 marca w Krakowie są również karnety Szkoły Tańca Dancefloor oraz wejściówki do CW Forteca.

O inspiracji, która leży za kampanią opowiada Rafał Ryba ze Stowarzyszenia GRAAL: — Tak jak my często nie wierzymy w talenty innych, tak są osoby, które sprawiają, że my sami przestajemy wierzyć w siebie. Zanim nie poznałem Marysi z zespołem Downa, gdyby mnie ktoś zapytał: „Zatańczysz z Marysią?”, odpowiedziałbym: „To ona potrafi w ogóle tańczyć?”. O tym, że potrafi tańczyć przekonałem się na własne oczy i to zupełnie zmieniło moje podejście. Jednak nawet dzisiaj, gdybym zapytano mnie: „A zatańczyłbyś z Magdą Walach, zwyciężczynią Tańca z Gwiazdami?”, odpowiedziałbym: „No co ty, przecież sobie nie poradzę!”. Stąd inspiracja na kampanię o prostym przekazie: „Uwierzmy w talenty osób z zespołem Downa, a przy tym uwierzmy też w siebie!”.

Czy jednak taniec to dobry sposób na integrację? Na to pytanie odpowiada już Magdalena Walach, ambasadorka Stowarzyszenia GRAAL: — Oczywiście. Generalnie taniec zbliża ludzi i przełamuje wszelkiego rodzaju bariery. W tańcu integracja po prostu zachodzi i pomysł integracji przez taniec, to najwspanialszy pomysł, na jaki mogliśmy tutaj wpaść ze Stowarzyszeniem GRAAL.

O tym jaka była pierwsza myśl na zaproszenie do udziału w projekcie, mówi dalej Magdalena Walach: — Nie zastanawiałam się nad tym w ogóle. Ucieszyłam się bardzo, że będę mieć okazję pracować z Marysią i Jurkiem z zespołem Downa. Jestem zachwycona ich wytrzymałością na treningach przed pokazem, a także ich energią i entuzjazmem. Kibicuję im ogromnie i sama się od nich uczę. Przede wszystkim, pogody ducha i wytrzymałości. Kilkakrotnie podczas treningów zmęczenie dawało mi się we znaki, a oni są po prostu niestrudzeni. Mają tyle energii, że aż im zazdroszczę. Trzymam bardzo za nich kciuki.

Kampania „Ze mną nie zatańczysz?” zakończy się 21 marca w Międzynarodowy Dzień Osób z zespołem Downa. Więcej informacji Stowarzyszenie GRAAL zamieszcza na swojej stronie internetowej www.graal.org.pl.

Termin:
19-21 marca 2011 r.
Osoba kontaktowa:
Rafał Ryba, rzecznik prasowy
Telefon:
603 461 281
Email:
rafal.ryba@graal.org.pl
Data: 2011-03-10 Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA AUGUSTYN
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta