XXIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Kraków 2022

Związek Kynologiczny w Polsce, oddział w Krakowie serdecznie zaprasza na XXIV Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Krakowie!

 

XXIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Kraków 2022
Fot. Związek Kunologiczny w Polsce

Wystawa odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2022 roku na terenie stadionu i hal Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, przy Al. Jana Pawła II 78.

W tym roku na wystawie przyznawane będą dodatkowo nominacje na Wystawę Psów Rasowych CRUFTS 2023 w Wielkiej Brytanii.

Rozpoczęcie Wystawy każdego dnia (sobota i niedziela) będzie miało miejsce o godz. 10. Konkurencje finałowe w sobotę i niedzielę rozpoczną się od godz. 15.30. Wybór Najpiękniejszego Psa (Best in Show) XXIV Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Krakowie będzie miał miejsce na zakończenie konkurencji finałowych w niedzielę.

Program Wystawy, podobnie jak w poprzednich latach, obejmuje między innymi Paradę Ras Polskich w bloku konkurencji finałowych Wystawy w niedzielę 12 czerwca około godz. 15.30

W wystawie weźmie udział ponad 2600 psów. W sumie zaprezentowani zostaną przedstawiciele ponad 200 ras FCI, w tym kilkanastu ras rzadkich takich jak: broholmer, kangal, terier brazylijski, korea jindo dog, chodsky pes, shikoku, wyżeł pirenejski. 

W imprezie wezmą udział wystawcy nie tylko z całej Polski ale także z wielu innych krajów, głównie ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec i innych. 

Psy oceniane będą przez znakomitych Sędziów z Polski, Czech, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Rumunii, Szwajcarii, Irlandii. Wśród gości naszej Wystawy spotkać będzie można wielu zasłużonych hodowców i działaczy ZKwP.

Na wystawie Międzynarodowej w sobotę oceniane będą psy z grup FCI: II, III, IV, V, VII, w tym między innymi  molosy, pinczery i sznaucery, teriery, jamniki, szpice oraz wyżły i setery.

W niedzielę na ringach Wystawy Międzynarodowej rywalizować będą psy z grup FCI: I, VI, VIII, IX i X, oraz dodatkowo psy ras jeszcze nie uznanych. Pojawią się między innymi: psy pasterskie, psy gończe, spaniele, psy do towarzystwa i charty.

Na wystawie będzie okazja by wesprzeć stowarzyszenia zajmujące się bezdomnymi zwierzętami. Planowana jest także zbiórka karmy dla psów, która przekazana zostanie potrzebującym hodowcom ukraińskim.

Na terenie wystawy nie zabraknie stoisk z bogatym i różnorodnym asortymentem dla psów i ich właścicieli.

Dodatkowe informacje https://www.zkwpkrakow.pl/

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Termin:
11-12 czerwca 2022 r.
Telefon:
12 266 70 85

Organizator:

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Krakowie
Data: 2022-06-02 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: