Informacja archiwalna

Koncert z okazji 30-lecia istnienia Szkoły Muzycznej I stopnia im. mjr Hieronima Henryka Baranowskiego

Uroczysta Gala Jubileuszowa zamykająca obchody 30-lecia istnienia Szkoły Muzycznej I stopnia im. Hieronima Henryka Baranowskiego w Zespole Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie, odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ul. Konopnickiej 26 w dniu 24 maja 2022 r. o godzinie 16.30.

Koncert z okazji 30-lecia istnienia Szkoły Muzycznej I stopnia im. mjr Hieronima Henryka Baranowskiego
Fot. www.krakow.pl

Na koncercie wystąpią uczniowie Szkoły z towarzyszeniem Krakowskiej Orkiestry Wolontariuszy pod batutą Marty Dramowicz-Wojtackiej.

W orkiestrze zagrają przyjaciele Szkoły – między innymi muzycy Opery Krakowskiej, pedagodzy i uczniowie innych szkół muzycznych oraz absolwenci i nauczyciele. Na potrzeby koncertu studenci i doktoranci Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz pedagodzy wykonali opracowanie orkiestrowe utworów.

Jest to wydarzenie wyjątkowe w skali kraju – uczniowie – soliści mają niepowtarzalną okazję wystąpić z profesjonalną orkiestrą już na tak wczesnym etapie kształcenia.

Szkoła Muzyczna w Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących jest jedyną w Polsce publiczną szkołą muzyczną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzroku realizującą integracyjny profil kształcenia. W szkolnych zajęciach i wspólnych inicjatywach artystycznych biorą udział wszystkie dzieci i młodzież, bez względu na stan zdrowia – pełnosprawni i niepełnosprawni.

Szkoła, działa w oparciu o ogólnopolskie, obowiązujące programy i plany nauczania; niepełnosprawnym wychowankom Centrum zapewniając rozszerzony wymiar zajęć dostosowany do ich potrzeb.

Szkoła działa nieprzerwanie już 30 lat oferując dzieciom i młodzieży możliwość nauki gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, akordeonie, klarnecie, saksofonie i perkusji oraz na organach piszczałkowych.

Poza lekcjami gry na instrumentach uczniowie uczestniczą także w zajęciach teoretyczno-muzycznych; dodatkowo oferowany jest im szeroki wybór zajęć zespołowych: chór, zespoły wokalno-instrumentalne, a także zespół taneczny. W Szkole dokłada się starań, by nauka, poza rozwijaniem talentów, wspomagała też ogólny rozwój uczniów. Angażując w życie artystyczne, w tym solowe i zespołowe występy publiczne, otwierana jest im możliwość wyrażania emocji poprzez sztukę. To wspomaga rozwój, uwrażliwia i wspiera poczucie własnej wartości.

 

Termin:
24 maja 2022 r.
Telefon:
12 266 66 80
Email:
cns@mjo.krakow.pl

Organizator:

Zespół Szkół i Placówek pn. 'Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących' w Krakowie
Data: 2022-05-23 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: