Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

57. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na Studencki Festiwal Piosenki - najstarszy Festiwali twórczości autorskiej w Polsce.

Termin: 13-17 listopada 2021 r.
Email: studenckifestiwal@gmail.com

Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Renata Przemyk i inni.

Festiwal w burzliwych czasach szybkich karier i prostych treści jest miejscem, gdzie swoją twórczość mogą zaprezentować artyści niestandardowi, często tworzący wbrew głównym nurtom, poszukujący głosu swojego pokolenia. Festiwal wspiera twórców poszukujących, młodych artystów, muzyków i literatów, którzy potrzebują bezpiecznej przestrzeni, gdzie zostaną wysłuchani a ich twórczość pokazana szerokiej publiczności. Festiwal od lat jest ważnym punktem na artystycznej mapie Polski i stanowi nierozłączny element artystycznej rzeczywistości naszego kraju oraz ma wpływ na rozwój trwałych wartości kulturalnych..

57. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie to próba łączenia nowego ze starym, tradycji ze współczesnością. W programie znalazło się 6 koncertów oraz konkurs. Wydarzenia odbędą się na pięciu scenach.

Pierwszy koncert odbędzie się w Klubie Kwadrat i będzie ukłonem w stronę studentów, na scenie pojawi się Rosalie. piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Dzień później w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w nieszablonowym projekcie artystycznym - „Osiecka de Luxe” Maja Kleszcz, podejmuje się świeżej i nowoczesnej interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej. W Piątek 15.10 zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury na koncert Kuby Badach „Tribute to Andrzej Zaucha”. Weekend wypełniony po brzegi muzyką rozpoczynamy od najważniejszego wydarzenia Festiwalu, czyli Konkursu który odbędzie się w nowej siedzibie Teatru KTO przy ul. Jana Zamoyskiego 50. Kilka godzin po jego zakończeniu rozpocznie się Koncert Galowy tegorocznej edycji SFP pt. „JAŚNIEĆ”

Na wielki Finał zapraszamy w niedzielę 17.10.2021 roku co Centrum Kongresowego ICE Kraków. Koncert podzielony będzie na II części. Część I to Koncert Laureatów, którym jury w składzie: Jarosław Wasik, Dorota Segda, Artur Orzech, Ryszard Poznakowski oraz Jan Poprawa przyzna nagrody. Część II Koncert Finałowy „Cudzoziemki w raju kobiet” będzie wydarzeniem wyjątkowym. Renata Przemyk, Katarzyna Groniec, Dorota Miśkiewicz, Joanna Lewandowska, Paulina Lenda-Kozub i Natalia Skorupka (w większości laureatki Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie) zaśpiewają piosenki Katarzyny Nosowskiej w nowych aranżacjach przygotowanych przez Miłosza Wośko. W koncercie nie zabraknie tekstów Nosowskiej z początków Jej artystycznej drogi z zespołem Hey, a także z późniejszego okresu czyli Jej solowej działaności.

Zapraszamy!

Więcej informacji:

studenckifestiwal.pl/index.php/program/

https://www.facebook.com/StudenckiFestiwalPiosenki

Organizator:

Fundacja 'Studencki Festiwal Piosenki'
pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA JURCZYK
Podmiot publikujący: