5. edycja konkursu ekologicznego 'Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem'

W roku szkolnym 2021/2022 serdecznie zapraszamy do udziału w 5. edycji ekologicznego konkursu plastycznego Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem organizowanego przez Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie, który wpisuje się w obchody jubileuszu 30-lecia istnienia Szkoły Noblistów Polskich na mapie edukacyjnej naszego miasta.

5. edycja konkursu ekologicznego 'Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem'
Fot. www.krakow.pl

Tegoroczna tematyka konkursu to ,,Zielone płuca w naszej przestrzeni”. Zadaniem uczniów jest wykonanie projektu kompozycji przestrzennej, która mogłaby znajdować się w parku, na balkonie,
w centrum miasta, w szkole, na dachu itp. Kompozycję mogą tworzyć rośliny zielone, kwiaty i inne elementy związane z przyrodą. Instalacja ma na celu produkowanie tlenu i pochłanianie substancji toksycznych z atmosfery.

Nad tegoroczną edycją konkursu patronat objęli: Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały. Wśród partnerów znaleźli się: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Zarząd Zieleni Miejskiej, Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, Jednostka UM Krakowa: Klimat-Energia-Gospodarka Wodna, Ogród Botaniczny UJ, Helios – Innovative Technology. Patronat medialny objęła telewizja TVP3 Kraków oraz portal kraków.pl.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów województwa małopolskiego. Skierowany on jest do dzieci i młodzieży z  klas 1-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Zachęceni zaangażowaniem dużej grupy dzieci i młodzieży gotowych w aktywny sposób włączać się w działania na rzecz ochrony środowiska zapraszamy do udziału w konkursie!

Termin:
gala rozdania nagród - początek listopada/koniec grudnia 2021 r.
Email:
edupoczta2@gmail.com

Organizator:

Prywatna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie
Data: 2021-10-13 pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA JURCZYK
Podmiot publikujący: