Informacja archiwalna

XIV Krakowskie Dni Dializoterapii

Konferencja naukowo-szkoleniowa odbędzie się on-line w formie hybrydowej. Adresowana jest do lekarzy, pielęgniarek, dietetyczek, psychologów i techników dializacyjnych, biorących udział w leczeniu pacjentów nefrologicznych.

Celem konferencji jest zapoznanie uczestników z nowymi wynikami badań i doświadczeń praktycznych w procesie leczenia pacjenta dializowanego i po transplantacji nerki. W dalszej perspektywie  przyczyni się to do projektowania i wprowadzania pozytywnych zmian w opiece nefrologicznej. Dzięki wiedzy znamienitych wykładowców Krakowskie Dni mają wysoki poziom merytoryczny i są zawsze doceniane przez licznych uczestników.

 

Podczas konferencji zostanie wręczona nagroda „Pro Augmenis Nephrologiae” młodemu lekarzowi za najlepszą pracę w języku polskim opublikowaną w ostatnich dwóch latach oraz medal Fundacji Amicus Renis osobie, która spełnia wymogi w zakresie upowszechniania nowoczesnej wiedzy o chorobach nerek, popularyzacji nauki i pomocy chorym. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia lekarzowi za udział w konferencji  przysługuje 15 punktów edukacyjnych.

Dla osób nie mogących wziąć udziału w konferencji na żywo będzie utworzony dostęp do wydarzenia przez 30 dni, który pozwoli odtworzyć nagranie w dowolnym momencie.

 

W czasie trwania konferencji odbędzie się 10 sesji, podczas których wygłoszonych zostanie 49 wykładów.

Patronat nad XIV Krakowskimi Dniami Dializoterapii objęli: Prezydent  Miasta Krakowa prof. dr hab. Jacek Majchrowski, Prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Tomasz Grodzicki, Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Lekarskiej dr Robert Stępień, Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych mgr Tadeusz Wadas.

 

Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie www.krakowskie-dni-dializoterapii.pl

Termin:
2-3 września 2021 r.
Email:
danuta.maliszewska@amicusrenia.pl

Organizator:

Fundacja Amicus Renis
Data: 2021-08-09 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: