16. Studencki Festiwal Informatyczny

15 kwietnia 2021 r. rozpocznie się 16. Studencki Festiwal Informatyczny. Podczas trwającej trzy dni konferencji odbędzie się ponad 20 wykładów oraz warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów z branży IT z całego świata. 

16. Studencki Festiwal Informatyczny
Fot. SFI

Studencki Festiwal Informatyczny to 3 dni wykładów i warsztatów, podczas których uczestnicy mogą zgłębić różne aspekty informatyki. Wykłady zostały podzielone na ścieżki tematyczne: game development, web development, software development, cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, computer science. 

Udział w SFI jest całkowicie darmowy i nie wymaga rejestracji, a zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu jest skierowane nie tylko do studentów. Wszystkie osoby zainteresowane informatyką są mile widziany. Nazwa „Studencki” odnosi się do organizatorów wydarzenia – studentów należących do kół naukowych czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem tej współpracy jest organizowana już po raz szesnasty konferencja. 

Uczestnicy SFI będą mogli wziąć udział w wykładach prowadzonych przez uznanych specjalistów w swoich dziedzinach. Przygotowane zostaną dla nich też warsztaty, w czasie których doświadczeni praktycy podzielą się swoimi umiejętnościami. Wszystkie aktywności różnią się poziomem zaawansowania – od podstawowych i bardziej wprowadzających tematów po te skupiające się na jednym konkretnym zagadnieniu.

Wśród potwierdzonych prelegentów znajdują się m.in. Anna Konopka, Andrzej Mazur, Krzysztof Kempiński, Maciej Korsan oraz Krzysztof Bury. Opowiedzą oni m.in. o językach programowania wykorzystywanych w tworzeniu aplikacji webowych, monetyzacji gier webowych oraz unikaniu błędów w czasie programowania. 

Oprócz części merytorycznej na uczestników czekają też konkursy z nagrodami. 

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2021 r. online. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie internetowej sfi.pl oraz Facebooku @sfikrakow. 

 

Termin:
15-17 kwietnia 2021 r.
Osoba kontaktowa:
Patrycja Czyżyk
Email:
patrycja.czyzyk@sfi.pl

Organizator:

Fundacja Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA
Data: 2021-04-12 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: