Wykład 'Folklor Polski'

Wykład Folklor polski jest projektem społecznym realizowanym w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przedsięwzięcie ma na celu poszerzenie wiedzy młodzieży z zakresu kultury ludowej – regionów, muzyki, tańców. W trakcie wykładu zostanie omówionych 6 regionów etnograficznych, będą udostępnione zdjęcia, archiwalne nagrania muzyczne, a  para tancerzy z krakowskich zespołów pieśni i tańca zaprezentuje kroki najbardziej znanych tańców z opisywanych regionów.


 

Wykład 'Folklor Polski'
Fot. www.krakow.pl

Impulsem, którym organizatorzy kierowali się w realizacji projektu jest fakt, że ogólna wiedza młodzieży w temacie kultury ludowej jest dość niewielka. Celem przedsięwzięcia jest dotarcie z tymi wiadomościami do większej grupy osób. Kultura ludowa stanowi fundament postaw patriotycznych, świadczy o tożsamości narodowej, więc jej niewystarczająca znajomość wśród młodzieży stanowi istotny brak w edukacji i wychowaniu obywatelskim.

Wykład odbywa się pod patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Myślenice iTV - Telewizja Internetowa Region Południe.

Partnerami wydarzenia są: Platforma „Zwolnieni z Teorii”, Instytut im. Oskara Kolberga w Poznaniu, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, Fundacja „Zawsze Warto", Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak", Ośrodek Kultury – Zespół Pieśni i Tańca „KRAKOWIACY".

 Wydarzenie dofinansowano ze środków Stowarzyszenia „Pro Musica Humana".

Termin publikacji w serwisie YouTube: 11.04.2021 r.

Osoba kontaktowa: Maciej Wilczyński

E-mail: folklorpolski@onet.eu

Organizator: Maciej Wilczyński

Termin:
20-25 marca 2021 r.
Email:
m.wilczynski110903@gmail.com

Organizator:

Maciej Wilczyński
Data: 2021-02-23 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: