Aukcja charytatywna 'Sztuka dobra'

Artyści przekazują obrazy na krakowską inicjatywę!

Sprawdź FILM czym jest “SZTUKA DOBRA”.

Zamknięci podwójnie. Tak można określić sytuacje dzieci z Domów Dziecka, które w trakcie pandemii przebywają w zamkniętych placówkach bez możliwości wychodzenia poza ośrodek. Potrzebują “oddechu” i wyjazdu na ferie. Artyści nie wahają się nawet przez sekundę. Pomagają najlepiej jak potrafią - sztuką dobra. Zobacz film dokumentalny zrealizowany podczas wystawy przedaukcyjnej prac dn. 16.11.2020.

https://youtu.be/TUcFvnnDwHo

Aukcja charytatywna “Sztuka dobra” 5 XII 2020. 

W ramach aukcji charytatywnej SZTUKA DOBRA zebraliśmy dzieła malarskie młodych artystów sztuki współczesnej, pełne ekspresji i niepowtarzalne. Dochód z zebranych prac przeznaczony zostanie na sfinansowanie wyjazdu zimowego dzieci znajdujących się w krakowskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych, będących pod opieką Fundacji „Uśmiech Dziecka”.

Zebrane dzieła są darem serca i aktem wielkiej szczodrości artystów. Pomysł na aukcję zrodził się w głowach i sercach krakowskich twórców – Dariusza Milczarka i Kingi Trzepli jako odpowiedź na potrzebę niesienia pomocy. Razem z Fundacją Laboratorium Sztuki zapragnęli stworzyć SZTUKĘ DOBRA. Jedną z form tej pomocy jest zrealizowanie wielkiego marzenia, aby dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Uśmiech Dziecka, wraz z opiekunami mogły choć na kilka dni wyjechać z centrum miasta, pobyć w otoczeniu przyrody, zdobyć nowe doświadczenia. 

Przez wiele lat swojej działalności Fundacja “Uśmiech Dziecka” zabiega o uśmiech podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych położonych w Krakowie przy alei Pod Kopcem 10a oraz alei Pod Kopcem 26, którymi się zajmuje. 

Dzieci przebywają w placówkach od urodzenia. Są tam także małoletnie dziewczęta w ciąży oraz małoletnie matki z dziećmi, które częściowo lub całkowicie zostały pozbawione opieki rodziców lub opiekunów. Ferie zimowe – nawet tydzień w innym miejscu jest dla nich przełamaniem monotonii, która wkradła się w życia z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 i wymuszonym przez sytuację pandemiczną zamknięciem w czterech ścianach placówek. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, pozostałe środki zostaną przeznaczone na wsparcie medyczne m.in. zakup lekarstw i szczepionek, finansowanie ponadstandardowych szczepień, finansowanie pilnych badań i konsultacji medycznych. 

Aukcja SZTUKA DOBRA to aukcja dzieł sztuki, podczas której artyści łączą się w geście solidarności, by wspierać potrzebujące dzieci i młode matki. W tym roku całkowity dochód z aukcji przeznaczony zostanie na zrealizowanie wyjazdu na ferie dla podopiecznych. 

Organizatorem aukcji charytatywnej SZTUKA DOBRA jest Fundacja Laboratorium Sztuki.

Pragniemy podkreślić, że 100% dochodu z aukcji zostanie przeznaczona na powyższy cel. Wszystkie osoby działające z ramienia Fundacji dla dzieci „Uśmiech Dziecka” oraz biorące udział w organizacji aukcji z ramienia Fundacja Laboratorium Sztuki działają non profit. 

Licytacja odbędzie się online 5 XII 2020 r. o godzinie 20:00 na stronie: https://lnkd.in/e6iYbAJ , zaś od 16 listopada do 6 grudnia 2020 w ApartHotel przy ul. Lwowskiej 1 w Krakowie trwać będzie przedaukcyjna wystawa prac.

Serdecznie zapraszamy do licytacji. Spełnijmy marzenia dzieci!

 

 

Termin:
5 grudnia 2020 r.

Organizator:

Fundacja dla dzieci 'Uśmiech Dziecka'
Data: 2020-11-23 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: