V Mistrzostwa Polski w Speed-ball

Speed-ball – rywalizacja o Mistrzostwo Polski wraca do Krakowa już we wrześniu!
 

V Mistrzostwa Polski w Speed-ball
Fot. Speed-Ball Polska

Za kilka dni w ruch pójdą piłki i rakietki. Speed-balliści z całej Polski będą walczyć o najlepsze miejsca na podium w czasie V Mistrzostw Polski. Rozgrywki będą odbywać się różnych konkurencjach oraz kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy zawody będą mieć również formułę Klubowych Mistrzostw Polski, ponieważ klasyfikacja punktowa pozowali na wyłonienie najlepszego klubu w naszym kraju.

Speed-ball to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu w Polsce. Jego historia sięga lat 80. XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku i w przeciągu kilku lat istnienia rozpowszechnił się na cały kraj.

Wydarzenie zostało rozplanowane na weekend 5-6 września i odbędzie się w Hali KS Orzeł w Krakowie. Organizatorem jest Federacja Speed-ball Polska oraz Stowarzyszenie Sportownia. Zawodnicy będą walczyć o podium w czterech konkurencjach: grze singlowej, grze deblowej, grze na czas oraz sztafecie. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona będzie z podziałem na wiek zawodników i zawodniczek. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć meczom w turnieju OPEN, gdzie rozegrane zostaną konkurencje indywidualne i drużynowe, które pozwolą na wyłonienie indywidualnych zwycięzców, najlepszych drużyn oraz finalnie najlepszego polskiego klubu.

– Do każdych przygotowywanych i przeprowadzanych przez nas zawodów zawsze przywiązujemy ogromne starania, te jednak są dla nas wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy poznamy Klubowego Mistrza Polski, czyli najlepszy klub w naszym kraju. – Przemysław Wolan – współorganizator wydarzenia.

Termin:
5-6 września 2020 r.
Email:
info@speed-ballpl

Organizator:

Federacja Speed-Ball Polska
Data: 2020-09-01 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: