Koduj z Gigantami

Dzieci i młodzież programują za darmo w Krakowie w ramach akcji Koduj z Gigantami!

Koduj z Gigantami
Fot. Koduj z gigantami

Już we wrześniu dzieci i młodzież z Krakowa będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. Wszystko za sprawą cyklicznego wydarzenia Koduj z Gigantami, które promuje ideę programowania wśród najmłodszych. W ramach warsztatów chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania.

Warsztaty Koduj z Gigantami to otwarte wydarzenie, które odbywa się dwa razy do roku. We wrześniu odbędzie się już siódma edycja akcji, a honorowy patronat nad nią objęli Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Prezydent Krakowa.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Nabory prowadzone są z podziałem na trzy grupy wiekowe. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują pierwszy raz.

Wydarzenie zaplanowane jest w weekend 19-20 września w Krakowie, ul. Lubicz 3 oraz ul. Kobierzyńska 100 należy dokonać na:

www.kodujzgigantami.pl

Z uwagi na wyjątkową sytuację w tym roku, możliwy jest także udział w warsztatach w formie online. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach i są w pełni interaktywne.

Organizatorem akcji jest szkoła programowania Giganci Programowania, która już od kilku lat prowadzi kursy programowania dla dzieci i młodzieży. W ofercie szkoły znajdują się kursy semestralne o różnorodnej tematyce, a także wiele innych akcji edukacyjnych - także dla kadry nauczycielskiej oraz rodziców.

 

Kontakt:

Katarzyna Dobrowolska

tel: 571 807 900

mail: kdobrowolska@giganciprogramowania.edu.pl

 

 

 

 

 

Termin:
12-13 września 2020 r.
Telefon:
22 112 10 63
Email:
sekretariat@giganciprogramowania.edu.pl

Organizator:

Giganci Programowania Sp. z o.o.
Data: 2020-09-15 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: