Informacja archiwalna

III Krakowska Konferencja Ginekologii Małoinwazyjnej

W dniach 22-24 kwietnia 2021 r. odbędzie się kolejna, III Krakowska Konferencja Ginekologii i Ginekologii Małoinwazyjnej. Organizatorem merytorycznym jest Klinika Ginekologii i Onkologii Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Ginekologii Robotycznej i Endoskopowej z siedzibą w Krakowie. 

III Krakowska Konferencja Ginekologii Małoinwazyjnej
Fot. www.krakow.pl

Poprzednie dwie edycje tego wydarzenia zgromadziły znaczną liczbę uczestników i zostały bardzo dobrze przyjęte przez środowisko polskich ginekologów i zaproszonych gości. Tematyka Konferencji obejmuje najbardziej aktualne zagadnienia ginekologii ambulatoryjnej, małoinwazyjnej i onkologicznej. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi laseroterapia w ginekologii, zaburzenia statyki narządu rodnego i nietrzymanie moczu, endometrioza pozagenitalna, diagnostyka ultrasonograficzna, zaawansowane techniki minimalnie inwazyjne w ginekologii i ginekologii onkologicznej, zastosowanie fluorescencji w operacjach ginekologicznych. Nie zabraknie problematyki dotyczącej szybko rozwijającej się, także w Polsce, chirurgii robotycznej.


W Konferencji wezmą udział wybitni specjaliści z Polski i z zagranicy, wśród nich Profesor Hans-Rudolf Tinnenberg, doctor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Profesor Mats Brännström, twórca ośrodka transplantacji macicy w Gothenburgu oraz Profesor Rainer Kimmig, Prezydent Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Robotycznej.


Konferencję poprzedzą warsztaty z zakresu diagnostyki ginekologicznej i chirurgii małoinwazyjnej.
III Krakowska Konferencja Ginekologii i Ginekologii Małoinwazyjnej będzie okazją do poszerzenia i aktualizacji wiedzy przydatnej w codziennej praktyce położnika ginekologa i ginekologa onkologa oraz inspiracją do prowadzenia dalszych badań.


Wspólnie z  zespołem International Conferences and Entertainment (ICE)  w Krakowie organizatorzy Konferencji zapewniają najwyższy standard odbioru i bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Termin:
22-24 kwietnia 2021 r.
Telefon:
12 424 85 60
Email:
onkologia@cm-uj.krakow.pl

Organizator:

Katedra Ginekologii i Położnictwa oraz Klinika Ginekologii i Onkologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie przy współpracy Polskiego Towarzystwa Ginekologii Robotycznej i Endoskopowej z siedzibą w Krakowie
Data: 2021-03-16 pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA JURCZYK
Podmiot publikujący: