100-lecie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii

Jak wygląda meteoryt z bliska? Na czym polega aktywność Słońca? Jak człowiek odczuwa lot w kosmos? Na jakiej zasadzie porusza się łazik marsjański? - to tylko część pytań, na jakie znajdą odpowiedź goście odwiedzający piknik astronomiczny na placu Szczepańskim w Krakowie. Impreza odbędzie się 5 października br. (sobota) w godzinach 11:00-15:00. Wstęp wolny!

100-lecie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii
Fot. PTMA

Piknik astronomiczny jest organizowany w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W programie przewidziano między innymi: pokazy sprzętu astronomicznego i doświadczeń fizycznych, dmuchane planetarium, teleskopy słoneczne (pokaz aktywności słonecznej) oraz wystawę meteorytów. Zwiedzający będą też mogli podziwiać łaziki marsjańskie oraz wystawę fotograficzną związaną z Wyprawami PTMA na całkowite zaćmienia Słońca, zorzę polarną oraz największe obserwatoria na świecie.

W ramach obchodów jubileuszu Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii odbędą się także: sesja popularnonaukowa w dużej auli Polskiej Akademii Umiejętności oraz uroczysta Gala Jubileuszowa połączona z prawykonaniem widowiska tanecznego pt. „URANIA" w choreografii Macieja Pawłowskiego w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Wezmą w nich udział zaproszeni goście z całej Polski i zagranicy.

Informacje o działalności i historii Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii można znaleźć na stronach www.ptma.pl www.historia.ptma.pl.

Termin:
5 października 2019 r.
Email:
sekretariat@ptma.pl

Organizator:

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii
Data: 2019-10-04 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: