Informacja archiwalna

II edycja projektu 'Niepodległa w sztuce'

W ramach obchodów 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS wraz z Artystami zaprasza na wyjątkową wystawę dzieł malarskich i rzeźbiarskich.

II edycja projektu 'Niepodległa w sztuce'
Fot. Stowarzyszenie LEGE ARTIS

Znani, małopolscy artyści poprzez zaprezentowane dzieła upamiętnią piękno Polski w wymiarze historycznym i współczesnym oraz ukażą jej historię podczas walk o niepodległość.

Autorzy prezentowanych prac to m.in.: s. Doloroza Jeziorska, Kinga Krzyś, Marian Ślazyk, ks. Andrzej Sawulski, Edward Duda, Paweł Słota, Grzegorz Wójcik, Gabriela Oleksy i Ignacy Gromala. Każdy z twórców według własnej interpretacji, „zamknie” historię w sztuce i uwieczni minione wydarzenia, które sprawiły, że dziś możemy cieszyć się wolną i niepodległą Polską. Wszystko po to, aby uczcić pamięć o bohaterach walczących w obronie naszej Ojczyzny i przywrócenie pamięci historycznej o ważnych dziejach Polski.

Wystawa będzie prezentowania w holu kamiennym Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, a wernisaż odbędzie się w poniedziałek  2 września 2019 r. o godz. 17.00. Podczas wernisażu będzie okazja do porozmawiania z twórcami prac plastycznych oraz wysłuchania wzruszających i ciekawych historii związanych z dążeniem do budowania naszej wolności.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie (5 dni w tygodniu), od 3 do 13 września 2019 r.

Wstęp bezpłatny

 

Patronat honorowy:

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie

Patronat Medialny:

TVP S.A. w Krakowie, Radio PLUS Kraków, TK Niedziela

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS,   FB LegeArtis

Termin:
3-13 września 2019 r.
Email:
biuro@sislegeartis.pl

Organizator:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Lege Artis
Data: 2019-08-30 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: