Informacja archiwalna

6. KrwioBIEG Kraków

6.KrwioBIEG Kraków to największa impreza sportowa Polskiego Czerwonego Krzyża, który w  2019 roku obchodzi 100-lecie działalności i jest najbardziej znaną organizacją pomocową w kraju.

5 października 2019 r. Bulwarami Wiślanymi w Krakowie pobiegnie tysiąc osób w geście solidarności z tymi, kto oddając krew pomaga innym cieszyć się życiem i zdrowiem.

6. KrwioBIEG Kraków
Fot. PCK Małopolska

Organizatorem KrwioBIEGU jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, który dzięki tej inicjatywie sportowej wyraża uznanie dla ochotników angażujących się w oddawanie krwi.

Inicjatywa krwiobiegu powstała z połączenia dwóch rodzajów pomagania: zarówno sobie poprzez bieganie dla własnego zdrowia, jak również z potrzeby promowania i wyrażania solidarności z tymi, którzy oddają krew, czyli pomagają i ratują innych. Pomagamy sobie – pomagamy innym - przekonuje Małgorzata Pyka, Dyrektor Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Kto biegnie w naszym krwiobiegu,  tak jakby biegł podwójnie - twierdzi.

Uczestniczyć w imprezie można już w wieku od trzech lat, a zarazem od najmłodszego uczyć się pomagania oraz wspierania tych, kto działa charytatywnie na rzecz bliźniego. 

Tegoroczny 6.KrwioBIEG Kraków to 5 kategorii biegów: 500 m dla dzieci w wieku 3-10 lat, 1 000  m dla młodzieży w wieku 11-16 lat, 5 i 10 km dla osób w wieku powyżej 16 lat, a także 5 km marszobiegu z kijkami nordic walking dla osób powyżej 55 roku życia.

Do wyboru jest 8 atrakcyjnych pakietów startowych, w tym pakiet Firma dla grup i Wirtualny Biegacz dla osób wspierających wydarzenie w formie darowizny.  

Formuła imprezy zakłada udział nie więcej niż 1 000 osób, którzy biegając dbają o własne zdrowie i jednocześnie solidaryzują się z tymi, kto oddaje krew.

Sześć lat temu do pierwszego KrwioBIEGU przystąpiło 150 osób. W ubiegłym roku w imprezie  uczestniczyło już 907 biegaczy.

Mam nadzieję, że w tym roku dobijemy do tysiąca – mówi Andrzej Radwan z OSP Przewóz w Krakowie, który w zeszłorocznym KrwioBIEGU pokonał dystans na 5 km … w mundurze strażaka! Działam w ochotniczej straży pożarnej, a bieganie to pasja, którą podobnie jak krwią można dzielić się z innymi – przekonuje Andrzej.

6.KrwioBIEG to bezsprzecznie niepowtarzalna okazja do wspólnego biegania, która w tym roku ma szczególny wydźwięk, gdyż jest to rocznica 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można uzyskać na www.krwiobiegkrakow.pl, profilu FB  Krwiobieg Kraków lub pod numerem 12 422 91 15, wew. 34.

Galeria fotograficzna  KrwioBIEGU Kraków: https://drive.google.com/drive/folders/1OE3m_62JNC-F35AXwmdb0cw_YpEc9_zk

Termin:
5 października 2019 r.
Telefon:
12 422 91 15
Email:
krakow@pck.org.pl

Organizator:

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża
Data: 2019-08-19 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: