Informacja archiwalna

14. Festiwal 7xGospel 2019

Trzeci tydzień października 2019 r. – czyli 14–20 X – oznacza 14. edycję Festiwalu 7xGospel. W tym roku organizatorzy największego w Polsce wydarzenia poświęconego muzyce gospel, postanowili sięgnąć do genezy, aby poszukać tego, co trwałe, uniwersalne, wspólne wszystkim, tajemnicze i zachwycające… Stwórcy światów.

14. Festiwal 7xGospel 2019
Fot. 7xGospel

Tematem edycji stał się 1-szy rozdział Księgi Rodzaju, podsumowany stwierdzeniem — i było to dobre! W roli instruktorów i/lub artystów wystąpią: Volney Morgan (UK), Gabriela Gąsior, Junior Robinson (UK) i małopolskie chóry gospel.

 

W programie:

Wieczór Uwielbienia / poniedziałek

14 X / 19:00 / / Bazylika św. Floriana / ul. Warszawska 1b, Kraków

Czyli najwłaściwszy sposób zainaugurowania Festiwalu 7xGospel, modlitwą i śpiewem.

Jam Session /wtorek

15 X / 19:00 / The Worship Center / ul. Dajwór 14, Kraków

Wieczór improwizowanej muzyki gospel, standardów negro spirituals i piosenek z gatunku contemporary gospel, w wersjach jazzowych, funkowych, polish gospel itp., z udziałem brytyjskiego wokalisty Juniora Robinsona.

Koncert Gospel A Cappella / środa

16 X / 19.30 / Kościół Augustyna i Jana Chrzciciela / ul. Kościuszki 88 / Kraków

Koncert muzyki gospel w aranżacjach na sam głos, czyli harmonia w najczystszej formie, w wykonaniu małopolskich chórów gospel.

Koncert Gospel Unplugged / czwartek

17 X / 19.30 / Aula VIII LO / ul. Grzegórzecka 24 / Kraków

Koncert gospel w aranżacjach na instrumenty akustyczne to nowa odsłona muzyki gospel, Wystąpią chóry gospel z Krakowa i Regionu.

21. Warsztaty Gospel w Krakowie / piątek, sobota, niedziela

18-20 X / Centrum Kultury im. św. Jadwigi / ul. Władysława Łokietka 60, Kraków — warsztaty muzyki gospel prowadzone przez artystów: Gabi Gąsior (PL) i Volney Morgan (UK). W efekcie warsztatów powstanie Krakow Mass Choir, który wystąpi na Koncercie Finałowym.

Koncert Finałowy / niedziela

20 X / 18:00 / Kino Kijów. Centrum / ul. Krasińskiego 34, Kraków — koncert finałowy w wykonaniu Kraków Gospel Choir oraz Gabi Gąsior i Volneya Morgana.

Festiwal 7xGospel jest organizowany od 2006 r., przez Stowarzyszenie Gospel, aby przybliżać Polakom muzykę gospel. Festiwal to miejsce i czas, by uczyć się i doświadczać harmonii, rytmu, melodii i przede wszystkim przesłania pieśni gospel. Dlatego program zawsze oferuje część warsztatową – fizyczne doświadczenie, śpiew, naukę, kontakt z nowymi ludźmi, oraz część koncertową, na która składają się występy lokalnych i zagranicznych wykonawców stylu gospel.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

www.7xgospel.pl

Termin:
14-20 października 2019 r.

Organizator:

Stowarzyszenie Gospel
Data: 2019-10-04 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: