Krakowski Konkurs Literacki 'Opowieść o prawdziwych ludziach Nowej Huty'

Zapraszamy do udziału w Krakowskim Konkursie Literackim  „Opowieść o prawdziwych ludziach Nowej Huty”  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 101 wraz z Ośrodkiem Kultury im. C. K Norwida z okazji 70–lecia Nowej Huty.

Ryszard Kapuściński w słynnym reportażu „To też jest prawda o Nowej Hucie” napisał:

W Nowej Hucie mieszkają prawdziwi ludzie. Uczciwi, pracowici i wytrwali. […] Tu też można by pisać opowieść o prawdziwym człowieku. Na pewno można by napisać wiele takich opowieści.

Zadaniem uczestników konkursu będzie opowiedzenie w dowolnej formie literackiej – np. reportażu, wywiadu, wiersza czy eseju – o ludziach Nowej Huty, zarówno o budowniczych najmłodszej dzielnicy Krakowa, jak również o tych, którzy mieszkają i pracują tu obecnie. Celem konkursu jest utrwalenie pamięci o nich, ukazanie życia kolejnych pokoleń nowohucian ze współczesnej perspektywy dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, inspirowanie do własnej twórczości, a także rozbudzanie poczucia dumy z bycia Polakiem, krakowianinem, nowohucianinem. Prace należy nadsyłać do 25 października 2019 roku.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej: sp101krakow.edupage.org oraz w sekretariacie SP 101 pod numerem telefonu 12 6482103.

Termin: 25 października  - 18 listopada 2019 r.

Organizator: Szkoła  Podstawowa nr 101 w Krakowie

Telefon: 12 6482103

Email: sp101.sekretariat@gmail.com

 

 

 

Termin:
październik-listopad 2019 r.

Organizator:

Szkoła Podstawowa nr 101 im. Hansa Christiana Andersena
Data: 2019-10-04 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: