IV Ogólnopolskie Sympozjum 'Rehabilitacja w chorobach nerek i układu moczowego'

Już po raz czwarty w dniach 18 – 19 października 2019 roku odbędzie się w murach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie Ogólnopolskie Sympozjum Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego.

 

Jest to jedyne, cykliczne spotkanie o takiej tematyce w Polsce. Organizatorami są Fundacja Amicus Renis, Wydział Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Sekcja Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym.

Celem Sympozjum jest dążenie do ciągłej poprawy jakości leczenia pacjentów nefrologicznych, urologicznych i ginekologicznych. Chcemy to zrealizować poprzez przedstawienie wyników projektów badawczych prowadzonych w różnych ośrodkach w Polsce oraz zaprezentowanie osiągnięć fizjoterapeutów w pracy z tymi pacjentami.

Poprzez to spotkanie pragniemy podkreślić jak ważna jest rehabilitacja wspomnianych pacjentów. Wiemy jak cenna jest wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskiem fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych a lekarzami różnych specjalizacji. Tylko wspólne stanowisko może zapewnić sukces w terapii i przynieść poprawę jakości życia chorych.

Odpowiedzialność za leczenie pacjentów wymaga systematycznie uzupełnianej wiedzy oraz podejmowania działań, które będą się przyczyniały do popularyzacji aktywnego trybu życia i poprawy ich opieki medycznej. Mamy nadzieję, że różnorodność tematów sprawi, że nasze spotkanie będzie interesujące, wyczerpujące i spełni oczekiwania wszystkich słuchaczy.

Oprócz sesji wykładowych zaplanowana jest też sesja plakatowa oraz dwa warsztaty szkoleniowe o następującej tematyce:

- Fizjoterapeutyczne badanie zaburzeń napięcia mięśniowego obszaru miednicy

- Możliwości wykorzystania treningu funkcjonalnego w rehabilitacji mężczyzn po radykalnej prostatektomii

Liczymy na Państwa zainteresowanie i serdecznie zapraszamy.

Wszelkie informacje o sympozjum na stronie internetowej Fundacji Amicus Renis: IV Ogólnopolskie Sympozjum Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego

Wierzymy, że znajdziecie Państwo też chwilę czasu, by zanurzyć się w coraz to piękniejsze, zwłaszcza w porze jesiennej, zaułki grodu Kraka. 

Kraków i my serdecznie Państwa zapraszamy!

Komitet Organizacyjny

Termin:
18-19 października 2019 r.
Email:
danuta.maliszewska@fmc.pl

Organizator:

Fundacja Amicus Renis
Data: 2019-09-16 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: