Informacja archiwalna

II Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z Psami DOG RUN

W tym biegu każdy jest zwycięzcą!

II edycja DOG RUN

II Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z Psami DOG RUN
Fot. DOG RUN

25 sierpnia w Krakowie na Błoniach odbędzie się niecodzienne wydarzenie: Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z psami Dog Run.  Głównym celem imprezy, która już po raz drugi skupi wokół siebie wszystkich miłośników zwierząt, a w szczególności psów, jest pozyskanie środków finansowych na rzecz istniejącego w Krakowie od 1864 roku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pełniącego stałą opiekę nad schroniskiem dla bezdomnych zwierząt mieszczącym się przy ul. Rybnej 3 oraz krakowskiej Fundacji La Fauna zajmującej się interwencją i adopcją zwierząt.

Propagowanie idei pomocy zwierzętom poprzez przekazywanie zebranych środków finansowych na rzecz czworonogich podopiecznych krakowskiego schroniska i fundacji La Fauna to nie jedyny cel biegu. Równie ważnym aspektem imprezy jest popularyzowanie właściwej opieki i pielęgnacji zwierząt, promowanie zachowań wpływających na tworzenie pozytywnych relacji pomiędzy człowiekiem a jego czworonożnym przyjacielem, ale i - biorąc pod uwagę charakter imprezy - krzewienie aktywności fizycznej wśród wciąż nadmiernie zasiedziałego społeczeństwa.

Podczas imprezy biegowej odbędą się dwa biegi dookoła Błoń po specjalnie wytyczonych trasach. W tym roku biegi rozegrane zostaną na części trawiastej Krakowskich Błoń, co - jak podaje organizator - jest nowością w odniesieniu do poprzedniej edycji wydarzenia.  Jeden z nich odbędzie się na dystansie 6 km, a drugi 3 km. W edycji Dog Run 2018 każdy uczestnik, który wraz ze swoim psem ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a trzech zawodników, którzy zgodnie z przyjętą klasyfikacją osiągną najlepsze wyniki czasowe, otrzyma nagrody finansowe. Jest zatem, o co walczyć.

Ponieważ cel imprezy jest bardzo szeroki, a punktem jej wyjścia i fundamentem filozofii jest miłość i szacunek dla zwierząt, organizowanej akcji towarzyszyć będą liczne wydarzenia poboczne. Do współpracy związanej z organizacją tej niecodziennej i bardzo wyjątkowej przygody zaproszonych zostało wielu ludzi, których z pewnością uznać można i należy za specjalistów i znawców w swoich dziedzinach. Każdy z uczestników i gości imprezy będzie mógł skorzystać z cennych rad behawiorystów i treserów psów, specjalistów związanych na co dzień z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i Fundacją La Fauna, przedstawicieli czołowych lecznic weterynaryjnych znajdujących się na terenie Krakowa, jak i osób związanych od lat ze sklepami zoologicznymi, które zajmują się w sposób profesjonalny sprzedażą szerokiej gamy produktów dla zwierząt. Organizator gwarantuje, że każdy miłośnik zwierząt - nie tylko ten, który dodatkowo lubi biegać - znajdzie w trakcie trwania imprezy, coś, co z pewnością go zainteresuje i poszerzy jego wiedzę i sposób patrzenia na swoją relację z ukochanym czworonogim towarzyszem.  Szkolenia behawioralne oraz z dogtreekingu i tresury psów, prezentacje różnego rodzaju karm i pokazy groomerskie, zajęcia z zoofizjoterapii i liczne stoiska - w tym adopcyjne - to tylko początek tego, co nas czeka, kiedy zdecydujemy się wziąć udział w imprezie. Lista atrakcji i wydarzeń ciągle rośnie, gdyż nieustannie zgłaszają się do nich osoby chcące wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu.

Zapisy na II edycję Dog Run już wystartowały, a wysokość opłat startowych zmienia się wraz z upływem czasu, jaki pozostał do wydarzenia. Dodatkowo podkreślić należy, że maksymalna ilość uczestników dla każdej z konkurencji jest ograniczona, dlatego warto już dziś zdecydować się na udział w imprezie.

Więcej informacji oraz zapisy tutaj

 

DOG RUN

DOG RUN

DOG RUN

 

Termin:
25 sierpnia 2018 r.

Organizator:

Sendfest
Data: 2018-07-13 pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: