Koncert charytatywny Światowej Orkiestry Lekarzy (World Doctors Orchestra) dla Fundacji DKMS

Dwa do trzech razy w roku 100 lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów zamienia białe lekarskie fartuchy na wieczorowe stroje i wykonuje koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej.

Koncert charytatywny Światowej Orkiestry Lekarzy (World Doctors Orchestra) dla Fundacji DKMS
Fot. Fundacja DKMS

W tym roku zagrają w Polsce i wesprą działalność Fundacji DKMS - walkę z nowotworami krwi. Koncerty odbędą się w Warszawie (11 października) i w Krakowie (12 października). Orkiestrze towarzyszył będzie wybitny polski pianista, Krzysztof Książek.

Światowa Orkiestra Lekarzy wykona VIII symfonię Beethovena oraz, chcąc podkreślić rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości w Polsce, po raz pierwszy zagra Uwerturę Es-dur Ignacego Paderewskiego. Koncert World Doctors Orchestra uświetni występ wybitnego polskiego solisty, laureata wielu międzynarodowych nagród, Krzysztofa Książka w koncercie e-moll op.11 Fryderyka Chopina. Krzysztof Książek to znakomity pianista, urodzony w 1992 roku w Krakowie. Jest półfinalistą i laureatem dwóch nagród pozaregulaminowych w XVIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncerty odbędą się w 11 października w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz 12 października w ICE w Krakowie. Bilety w cenie od 50 zł, dostępne są na www.ebilet.pl, w kasach ICE oraz w Empiku.

Szczegółowe informacje o koncercie tutaj.

Zapraszamy!

Termin:
12 października 2018 r.

Organizator:

Fundacja DKMS Polska
Data: 2018-08-28 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: