Czwarta Międzynarodowa Konferencja Cosmology School 'Introduction to Cosmology'

W dniach 8-22 lipca bieżącego roku, po raz drugi w Krakowie, odbędzie się IV już międzynarodowa szkoła kosmologiczna. Kraków jest miejscem wyjątkowym, nie tylko dlatego, iż to na tutejszej Krakowskiej Akademii utworzona została pierwsza samodzielna katedra Astronomii. Stanowi to również ukłon w stronę tradycji, gdzie tutejszy Uniwersytet Jagielloński uważany był za wiodący ośrodek kosmologiczny w Polsce, a Kraków był miejscem regularnych spotkań.

Czwarta Międzynarodowa Konferencja Cosmology School 'Introduction to Cosmology'
Fot. Obserwatorium Astronomiczne UJ

Podczas 2 tygodni trwania szkoły uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów z zakresu współczesnej kosmologii prowadzonych przez wybitnych specjalistów z całego świata (m.in. Polski, Włoch, Japonii, Chin i Holandii) oraz poszerzyć swoją wiedzę praktyczną na licznych warsztatach komputerowych.  Szkoła ta stanowi również doskonałą okazję do integracji pomiędzy młodymi astronomami i fizykami oraz doświadczonymi już naukowcami z całego świata, czemu sprzyja doskonała atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu.

Jest już tradycją, że przy okazji trwania szkoły organizowany jest również wykład popularnonaukowy dla zainteresowanych mieszkańców Krakowa i okolic. W tym roku mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład ks. prof. Michała Hellera, autora licznych książek popularyzujących astronomię i kosmologię, laureata wielu nagród i odznaczeń, który przybliży nam pierwsze sekundy życia Wszechświata. Wykład odbędzie się dnia 15 lipca na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, o godzinie 16:00.

Po wykładzie zapraszamy Państwa do udziału w publicznym panelu dyskusyjnym, w który oprócz prelegenta włączą się również inni światowej sławy polscy naukowcy. Jeśli pogoda pozwoli, całość wydarzenia zwieńczą wspólne obserwacje nieba przy pomocy przygotowanych teleskopów optycznych. Podczas obserwacji będzie również okazja do porozmawiania z astronomami z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Organizator:

Obserwatorium Astronomiczne UJ
Data: 2018-06-05 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: