Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

Wyjazd do Lourdes na Wielkanoc

W Wielką Sobotę dwunastu podopiecznych krakowskiego Domu Pomocy Społecznej na ul. Łanowej wyruszy na tygodniową pielgrzymkę do Lourdes, organizowaną przez Fundację HCPT Polska, która we Francji będzie reprezentować Kraków, Małopolskę i Światowe Dni Młodzieży.
Termin: marzec 2016 r.
Osoba kontaktowa Magdalena Hodolska
Email: magdalena.hodolska@uj.edu.pl

 

Monika ma sprawną lewą rękę. Daniel, podobnie jak Monika, ma spastyczne porażenie kończyn, w wózku siedzi niestabilnie i musi być przypinany specjalnymi zabezpieczeniami. Lubi prawić kobietom komplementy i zagadywać nieznajomych na ulicy. Paweł nie słyszy. Zuzia ma zespół Downa. Monika, Daniel, Paweł, Zuzia, a także ośmiu innych podopiecznych DPS na ul. Łanowej w Krakowie pojedzie na Wielkanoc do Lourdes, z pomocą fundacji HCPT Polska i każdego, kto chciałby pomóc w spełnianiu marzeń osób niepełnosprawnych i rozjaśnić trochę ich świat, który do tej pory ograniczał się do Domu, szpitala, kościoła i szkoły. Nigdy nie byli za granicą, nigdy nie lecieli samolotem. Ta pielgrzymka dla wielu z nich jest wyjazdem życia.

Aby zgromadzić środki potrzebne na wyjazd i profesjonalną opiekę medyczną, Fundacja HCPT organizuje w Krakowie rozmaite akcje charytatywne, o których można przeczytać m.in. na stronie Fundacji: www.hcptpolska.pl.

17 marca 2016 roku zapraszamy wieczorem do TEA Time (ul. Dietla 1) na kolorową i wielokulturową imprezę w Dniu Świętego Patryka, zaś w niedzielę 20 marca 2016 roku na charytatywny turniej piłki nożnej w KS Nadwiślan. Dochód z tych akcji przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes. Serdecznie Zapraszamy! 

Organizator:

Fundacja HCPT Polska