Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
Wystawa sztuki i aukcja charytatywna 'Artyści dla Farmy Życia'

„Artyści dla Farmy Życia” to wystawa i aukcja organizowane w Krakowie od 2006 roku, z której dochód przeznaczony jest na działalność i rozwój domu opieki Farma Życia w podkrakowskich Więckowicach. Farma Życia to pierwsza i jedyna w Polsce placówka stałego pobytu dla dorosłych osób z autyzmem. 

Ogólnopolski konkurs dla szkół pt. 'Legendy Krakowskie'

1 maja 2021 rusza konkurs pt. „Legendy Krakowskie” skierowany do młodzieży szkolnej z całej Polski. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Krakowie i okolicach, a także rozbudzanie w uczniach kreatywności i umiejętności pracy zespołowej.  

Projekt stawia za cel kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego poprzez rozbudzanie naturalnej ciekawości poznawczej u młodych ludzi oraz realizację edukacji kulturowo-historycznej w formie zajęć terenowych.

Konkurs 'Krakowska Matematyka 2021'

Krakowska Matematyka 2021 to konkurs matematyczny dla uczniów klas IV, V i VI województwa małopolskiego, który od 15 lat organizuje Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Szkoła Podstawowa nr 148 im. Polskich Noblistów w Krakowie.

Szkoła z gigantami
10-21 maja 2021 r.

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu” – trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Event odbędzie się w terminie 10.05. - 21.05.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast.

16. Studencki Festiwal Informatyczny

15 kwietnia 2021 r. rozpocznie się 16. Studencki Festiwal Informatyczny. Podczas trwającej trzy dni konferencji odbędzie się ponad 20 wykładów oraz warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów z branży IT z całego świata. 

III Krakowska Konferencja Ginekologii Małoinwazyjnej

W dniach 22-24 kwietnia 2021 r. odbędzie się kolejna, III Krakowska Konferencja Ginekologii i Ginekologii Małoinwazyjnej. Organizatorem merytorycznym jest Klinika Ginekologii i Onkologii Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Ginekologii Robotycznej i Endoskopowej z siedzibą w Krakowie. 

Wykład 'Folklor Polski'

Wykład Folklor polski jest projektem społecznym realizowanym w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przedsięwzięcie ma na celu poszerzenie wiedzy młodzieży z zakresu kultury ludowej – regionów, muzyki, tańców. W trakcie wykładu zostanie omówionych 6 regionów etnograficznych, będą udostępnione zdjęcia, archiwalne nagrania muzyczne, a  para tancerzy z krakowskich zespołów pieśni i tańca zaprezentuje kroki najbardziej znanych tańców z opisywanych regionów.


 

Projekt społeczny 'Targetter'
8 lutego - 30 kwietnia 2021 r.

Targetter to projekt społeczny udowadniający, że każdy prawidłowo wyznaczony cel jest wprost na wyciągnięcie ręki! Dostarcza praktyczną wiedzę jak tworzyć swoje "targety" oraz jak do nich konsekwentnie dążyć. Te rady i wskazówki umożliwiają zostanie Targetterem - osobą której żaden cel nie straszny!