Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat
Adwentyści dla Krakowa. Od 100 lat

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego działa na terenie Krakowa od ponad 100 lat. W 1920 roku na wniosek ośmiu kobiet usankcjonowano pierwszy krakowski zbór (parafię) Kościoła. Z okazji obchodów 100-lecia będzie można wziąć udział w uroczystym nabożeństwie jubileuszowym (25 września), zwiedzić plenerową wystawę Biblii oraz skorzystać z „adwentystycznego tramwaju edukacyjnego”.

Ogólnopolski konkurs dla szkół pt. 'Legendy Krakowskie'

1 maja 2021 rusza konkurs pt. „Legendy Krakowskie” skierowany do młodzieży szkolnej z całej Polski. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Krakowie i okolicach, a także rozbudzanie w uczniach kreatywności i umiejętności pracy zespołowej.  

Projekt stawia za cel kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego poprzez rozbudzanie naturalnej ciekawości poznawczej u młodych ludzi oraz realizację edukacji kulturowo-historycznej w formie zajęć terenowych.

Konkurs plastyczny 'Zwierzę to nie rzecz'

„Zwierzę to nie rzecz”. Wystartował ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci organizowany przez Wicemarszałkinię Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych

Integracyjny Klub Sportowy Druga Strona Sportu po raz trzeci organizatorem: Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych. Będą to już kolejne - trzecie zawody dla osób niepełnosprawnych rangi Mistrzowskiej w Krakowie.