Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pod patronatem Prezydenta

Znajdź patronat

XXXIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

26 lutego - 3 marca 2024 r.

FUNDACJA MATIO w dniach od 26 lutego do 3 marca 2024 r. po raz dwudziesty trzeci organizuje kampanię społeczną pod nazwą „XXIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy” , która w całości poświęcona będzie upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu oraz perspektywie  dłuższego życia z tą chorobą. Hasło kampanii: „Mukowiscydoza – jedna choroba - dwa życia”

Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame

1-3 marca 2024 r.

Zapraszamy na 2. Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame w Krakowie! To Wielkie planszówkowe granie, które łączy pokolenia!

NEURONUS 2024 Neuroscience forum

25-27 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie młodych naukowców – 13. edycję Neuronus Neuroscience Forum, ponownie odbywającego się w krakowskim Auditorium Maximum.
Konferencja organizowana jest przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzi uczestników z całego świata. Ugruntowała ona swoją pozycję jako jedno z czołowych wydarzeń poświęconych neuronauce w Europie, podczas którego możemy obserwować zderzenie się dwóch światów - pełnej zapału nauki rozwijanej przez młode pokolenie i przestrzeni doświadczonych profesorów, będących ekspertami w swoich dziedzinach.

Wystawa Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia - odsłona 2

2 lutego - 9 marca 2024 r.

2 lutego 2024 roku w Galerii BWA w Pile rozpoczyna się prezentacja drugiej wystawy z cyklu: Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia. Wystawa ta stanowi kontynuację zapoczątkowanego 5 stycznia w Galerii Białej NCK w Nowej Hucie w Krakowie wydarzenia artystycznego poświęconego twórczości absolwentów Pracowni Malarstwa prowadzonych w latach 1972-2011 przez Profesora Jacka Waltosia jednego z najwybitniejszych twórców sztuki polskiej, który pracował na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny im. M. Abakanowicz).

XVI edycja konkursu 'Różne oblicza Krakowa'

26 kwietnia - 5 czerwca 2024 r.