Polecamy

Rusza wielkanocna zbiórka żywności

Już w najbliższy weekend zapraszamy do udziału w kolejnej wielkanocnej zbiórce żywności, której organizatorem jest Bank Żywności w Krakowie. W ramach akcji każdy będzie mógł pomóc! Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu ze sklepu przekazać je wolontariuszom.

Bezpłatne badania kręgosłupa dla młodzieży

Aż 1 osoba na 100 dotknięta jest skoliozą. Przyczyny większości przypadków pozostają niewyjaśnione, są to tzw. skoliozy idiopatyczne. Na wystąpienie skrzywienia kręgosłupa najbardziej narażone są dzieci. Szpital Ortopedicum zaprasza młodzież w wieku od 11 do 17 lat wraz z rodzicami na bezpłatne konsultacje u lekarza ortopedy.

Nie wypalaj traw! To niszczy środowisko

Apelujemy o niewypalanie traw. Ten proceder jest niebezpieczny dla ludzi, niszczy środowisko, zanieczyszcza powietrze. To nielegalne działanie, za które grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych.

Wycinki drzew: przepisy w pigułce

Kiedy zezwolenie na usuwanie drzew jest wymagane? Jakie przepisy regulują wycinkę w lasach? Jak zachować się, gdy drzewo rośnie na granicy dwóch działek? Jak długo trwa okres lęgowy ptaków i jakie niesie konsekwencje dla karczujących drzewa? Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kompendium informacji o przepisach dotyczących wycinek drzew – przypominamy, że w wielu przypadkach regulacje z 1 stycznia tego roku nie umożliwiają prowadzenia wycinek bez zezwolenia.

Leczenie uzależnień - bezpłatna pomoc

Osoby uzależnione oraz członkowie ich rodzin mogą skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej oraz bezpłatnej opieki medycznej w Poradni Uzależnień działającej przy Centrum Medycyny Profilaktycznej w Krakowie. Świadczenia finansowane są przez Urząd Miasta Krakowa, z oferty mogą skorzystać osoby zameldowane w Krakowie.

Niszczone jest środowisko? Zgłoś to!

Urząd Miasta Krakowa uruchomił interwencyjną skrzynkę mailową: srodowisko.interwenc@um.krakow.pl, na którą mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać zauważone przez siebie nieprawidłowości i działania mogące mieć negatywny wpływ na przyrodę.
 

Zgłoś bazgroły
2015-06-23
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL