Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Chirurdzy z całego świata obradują w Krakowie

Wykłady, dyskusje i targi branżowe – tak wygląda największe międzynarodowe spotkanie chirurgów po raz pierwszy organizowane w Polsce.

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Już od 40 lat istnieje umowa partnerska pomiędzy miastami Kraków i Norymberga. Z tej okazji w naszym mieście przez cały weekend odbywały się jubileuszowe uroczystości.

Japońska para książęca w Krakowie

W sobotę, 29 czerwca, odwiedziła Kraków japońska para książęca. Spotkała się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Dzień Niepodległości i odznaczenie dla Wiceambasadora Bixa Aliu

27 czerwca 2019 r. w Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca Ambasada Stanów Zjednoczonych wraz z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie zorganizowała, jak co roku, uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości 4 lipca.

Wizyta Burmistrza i delegacji Innsbrucka

W dniach 25-27 czerwca 2019 r. z oficjalną wizytą w Krakowie przebywała delegacja austriackiego miasta Innsbruck, na czele z nowym, wybranym w 2018 r., Burmistrzem Miasta Georgiem Willi. W skład 18-osobowej delegacji weszli m.in. członkowie Zarządu Miasta Innsbruck, radni, a także Filantropi Krakowa - Konsul Honorowy RP w Tyrolu Eugen Sprenger wraz z małżonką Marylą (taki tytuł otrzymali w 2005 roku).

Wizyta Ambasador Indonezji

We wtorek, 18 czerwca wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu złożyła Ambasador Republiki Indonezji J.E. Pani Siti Nugraha Mauludiah wraz z delegacją dyplomatów pracujących w ambasadzie w Warszawie.

ASPIRE Industry Summit 2019

ASPIRE Industry Summit 2019 to wydarzenie, które zorganizowane zostało we wtorek, 18 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Jego celem jest skupienie w jednym miejscu liderów ze świata przemysłu, polityki, kultury i środowiska akademickiego ze starszymi menedżerami i najlepszymi talentami z międzynarodowych korporacji w Krakowie. Podczas uroczystej Gali "ASPIRE 4 ALL" uczestników wydarzenia powitał prezydent Jacek Majchrowski. 

Wizyta Ambasadora Belgii

W poniedziałek, 17 czerwca wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu złożył Ambasador Królestwa Belgii w Polsce J.E. Pan Luc Jacobs. W spotkaniu wziął również udział Konsul Honorowy Belgii w Krakowie Philippe de Brouwer oraz Zastępca Prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider.

Upamiętniono Synagogę w Swoszowicach

W tym roku przypada 90. rocznica otwarcia w krakowskich Swoszowicach synagogi, która funkcjonowała tam w latach 1929–1939. To wyjątkowe dla społeczności żydowskiej miejsce zostało uczczone poprzez odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz posadzenie „drzewa życia”. W poniedziałek, 24 czerwca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz oraz prezes Stowarzyszenia Siarczane Korzenie Swoszowic Dominik Galas wspólnie odsłonili tablicę i zasadzili tulipanowca.

 

Miasto Kraków i UJ sygnatariuszami Deklaracji Poitiers

W czwartek, 6 czerwca 2019 r., rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski podpisali w Auditorium Maximum deklarację o współpracy pomiędzy uniwersytetem a miastem.

Sonda
Jubileusz 40-lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergi (26-28 lipca 2019 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie