Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Wizyta Ministra Kultury Litwy

W czwartek, 3 października Prezydentowi Krakowa wizytę złożył Minister Kultury Republiki Litewskiej Mindaugas Kvietkauskas, któremu towarzyszyła Attaché Kulturalna Ambasady Litwy w Polsce Rasa Rimickaitė.

List intencyjny w sprawie Igrzysk Europejskich podpisany

W środę, 2 października 2019 r., został podpisany list intencyjny w sprawie rozpoczęcia działań związanych z organizacją III Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Kraków i Małopolska będą gospodarzami tej wyjątkowej sportowej imprezy.

Wizyta Ambasadora Austrii w Krakowie

We wtorek, 1 października 2019 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w swoim gabinecie z Ambasadorem Republiki Austrii w Polsce J.E Panem Wernerem Almhoferem.

Kraków żegna Jacques’a Chiraca

W poniedziałek, 30 września, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski złożył wpis w księdze kondolencyjnej, wystawionej w Konsulacie Generalnym Francji po śmierci Jacques’a Chiraca – wieloletniego prezydenta i premiera Francji.

Utrzymać dynamikę wzrostu. Wywiad Prezydenta Jacka Majchrowskiego dla fDi Magazine

Kraków to miasto w Polsce o niskim poziomie bezrobocia, mimo to prezydent miasta wciąż zabiega o przedsiębiorstwa z sektora zaawansowanych technologii i outsourcingu, które mogą zaoferować pracę rosnącej populacji absolwentów i specjalistów. Z prezydentem Jackiem Majchrowskim rozmawia redaktor naczelna fDi Magazine - Courtney Fingar.

Wizyta nowego Konsula Generalnego Rosji

W czwartek, 19 września 2019 r., swoją pierwszą wizytę u Prezydenta Miasta Krakowa złożył nowo mianowany Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Pan Sergey Linevich.

Prezydent Majchrowski na Forum Inwestycyjnym w Kijowie

Udział w IV Kijowskim Forum Inwestycyjnym oraz spotkanie z Merem Miasta Kijowa Witalijem Kłyczko złożyły się na program krótkiej, oficjalnej wizyty w Kijowie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu 17 września 2019 r.

Pożegnanie Konsula Generalnego Ukrainy Olega Mandiuka

W niedzielę, 15 września 2019 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy połączonej z pożegnaniem Konsula Generalnego Olega Mandiuka, kończącego swoją misję dyplomatyczną w Krakowie.

Mongolska strzała dotarła do Krakowa

Mongolska strzała, legenda o hejnale i Paola Giacomini – włoska podróżniczka, w poniedziałek, 16 września, w południe przyjechała konno do Krakowa i przekazała replikę mongolskiej strzały.

Okrągły stół w sprawie zatrudniania cudzoziemców

Spotkanie robocze w formule okrągłego stołu w sprawie zatrudniania cudzoziemców odbyło się w piątek, 6 września, w Urzędzie Miasta Krakowa. Obrady zakończyło podpisanie przez uczestników memorandum, które przekazane zostanie stronie rządowej.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie