Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Mongolska strzała dotarła do Krakowa

Mongolska strzała, legenda o hejnale i Paola Giacomini – włoska podróżniczka, w poniedziałek, 16 września, w południe przyjechała konno do Krakowa i przekazała replikę mongolskiej strzały.

Okrągły stół w sprawie zatrudniania cudzoziemców

Spotkanie robocze w formule okrągłego stołu w sprawie zatrudniania cudzoziemców odbyło się w piątek, 6 września, w Urzędzie Miasta Krakowa. Obrady zakończyło podpisanie przez uczestników memorandum, które przekazane zostanie stronie rządowej.

Nowy Konsul Generalny USA wita się z krakowskim magistratem

29 sierpnia br. zapoznawczą wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu złożył Konsul Patrick T. Slowinski.

75. rocznica Słowackiego Powstania Narodowego

W środę, 28 sierpnia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz z Małżonką wziął udział w uroczystości zorganizowanej w Willi Decjusza przez Konsula Generalnego Republiki Słowacji w Krakowie Tomáša Kašaja z okazji 75. rocznicy Słowackiego Powstania Narodowego.

Prezydent pogratulował lwowianom otrzymania Flagi Honorowej Rady Europy

Obchodzony 24 sierpnia Dzień Niepodległości Ukrainy nasze partnerskie miasto Lwów świętowało w tym roku w wyjątkowy sposób! Pod miejskim Ratuszem została wzniesiona Flaga Honorowa Rady Europy – drugie w kolejności, po odznace RE, wyróżnienie w ramach Prix de l’Europe, przyznawane miastom, które kładą szczególny nacisk na rozwój zagranicznych kontaktów partnerskich i promowanie europejskich wartości. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski osobiście złożył gratulacje Merowi Andrijowi Sadowemu, podczas swojej oficjalnej wizyty do Lwowa.

Chirurdzy z całego świata obradowali w Krakowie

Wykłady, dyskusje i targi branżowe – tak wyglądało największe międzynarodowe spotkanie chirurgów po raz pierwszy organizowane w Polsce.

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Już od 40 lat istnieje umowa partnerska pomiędzy miastami Kraków i Norymberga. Z tej okazji w naszym mieście przez cały weekend odbywały się jubileuszowe uroczystości.

Japońska para książęca w Krakowie

W sobotę, 29 czerwca, odwiedziła Kraków japońska para książęca. Spotkała się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Dzień Niepodległości i odznaczenie dla Wiceambasadora Bixa Aliu

27 czerwca 2019 r. w Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca Ambasada Stanów Zjednoczonych wraz z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie zorganizowała, jak co roku, uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości 4 lipca.

Wizyta Burmistrza i delegacji Innsbrucka

W dniach 25-27 czerwca 2019 r. z oficjalną wizytą w Krakowie przebywała delegacja austriackiego miasta Innsbruck, na czele z nowym, wybranym w 2018 r., Burmistrzem Miasta Georgiem Willi. W skład 18-osobowej delegacji weszli m.in. członkowie Zarządu Miasta Innsbruck, radni, a także Filantropi Krakowa - Konsul Honorowy RP w Tyrolu Eugen Sprenger wraz z małżonką Marylą (taki tytuł otrzymali w 2005 roku).

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie