Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Wizyta delegacji belgijskiej prowincji Liège

8 lutego 2017 r. gośćmi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego byli: Posłanka Regionalna belgijskiej Prowincji Liège Katty Firquet oraz Gubernator tej prowincji Hervé Jamar. Delegacji towarzyszył Wojewoda Małopolski Józef Pilch.

Wizyta nowego Ambasadora Królestwa Danii

W czwartek, 26 stycznia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z nowym Ambasadorem Królestwa Danii w Polsce JE Ole Egberg Mikkelsenem. Była to pierwsza wizyta oficjalna szefa duńskiej misji dyplomatycznej w naszym mieście.

Kraków solidarny z Węgrami

We wtorek, 24 stycznia 2017 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski złożył wpis w Księdze Kondolencyjnej wystawionej w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie w związku z tragicznym wypadkiem węgierskiego autokaru, w którym zginęło 16 osób. Autobusem podróżowała młodzież wracająca z obozu narciarskiego.

Krakowska uroczystość z okazji przekazania prezydencji w Radzie UE

W piątek, 20 stycznia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w organizowanej przez Konsula Generalnego Republiki Słowacji Ivana Škorupę i Konsul Honorową Republiki Malty Agnieszkę Kamińską uroczystości z okazji zakończenia prezydencji słowackiej i rozpoczęcia Prezydencji Malty w Radzie Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się w Pałacu Krzysztofory.

Biznes, innowacje, kultura. Rozmowa o potencjale krakowsko-szwedzkiej współpracy z Ambasador Szwecji

Obecność szwedzkich firm w Krakowie oraz aktualne kwestie z życia miasta były tematem rozmowy Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce J.E. Panią Ingą Eriksson Fogh oraz Radcą Ambasady ds. Handlowych Danielem Larssonem. Spotkanie odbyło się w krakowskim magistracie w czwartek, 19 stycznia 2017 r.  

72. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

W tym roku mija 72. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej w Krakowie. W związku z tym w środę, 18 stycznia, na cmentarzu Rakowickim odbyły się uroczystości z udziałem władz Krakowa, kombatantów i przedstawicieli korpusu konsularnego.

Noworoczne spotkanie Prezydenta z korpusem konsularnym

We wtorek, 17 stycznia 2017 r., w Muzeum Podziemia Rynku odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z krakowskim korpusem konsularnym.

Miasto Kraków, AGH i Norweski Instytut Badań Powietrza rozpoczynają współpracę

Zwiększenie skuteczności działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz poprawa efektywności energetycznej to podstawowe założenia porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Miejską Kraków, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Norweskim Instytutem Badań Powietrza podpisanego 16 stycznia 2017 r. To kolejne działania, które mają się przyczynić do poprawy jakości powietrza w mieście. 

Kondolencje po śmierci Romana Herzoga

W czwartek 12 stycznia 2017 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w Konsulacie Generalnym Niemiec w związku ze śmiercią byłego Prezydenta Federalnego Republiki Federalnej Niemiec Romana Herzoga.

Wizyta Ambasadora Białorusi

Aktywizacja bilateralnej współpracy polsko-białoruskiej na szczeblu regionalnym i samorządowym była głównym tematem spotkania Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z Ambasadorem Republiki Białoruś w RP. J.E. Aleksander Averyanov odwiedził krakowski magistrat we wtorek 20 grudnia 2016 r.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie