Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Zasłużony pastor z Lipska znowu w Krakowie

Od 10 maja z kolejną wizytą przebywa w Krakowie pastor Friedrich Magirius Honorowy Obywatel i wieloletni przyjaciel naszego miasta.

Malaga poznaje Kraków

26 kwietnia 2018 r Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyjął w swoim gabinecie Ambasadora Królestwa Hiszpanii JE Francisco Javiera Sanabria Valderrama, któremu towarzyszył odpowiedzialny za współpracę zagraniczną Miasta Malagi Julio Andrade oraz Dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Vara de Rey.

Burmistrz rumuńskiego miasta Jassy w Krakowie

26 kwietnia 2018 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Burmistrzem Miasta Jassy Mihaiem Chiricą i Ambasadorem Rumunii w Warszawie JE Ovidiu Drangą. W spotkaniu wziął udział również Radca Ambasady Rumunii w Polsce Catalin Radoi oraz Catalin Boghiu, Dyrektor Generalny Urzędu Miasta Jassy.

Nowe otwarcie krakowsko-szwedzkie

We wtorek, 27 marca Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu wizytę złożył Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce J.E. Stefan Gullgren, któremu towarzyszyła nowa Konsul Honorowa Szwecji w Krakowie Lidia Wiszniewska oraz Radca Ambasady ds. promocji gospodarczej Daniel Larsson.

„Miasta historyczne 3.0” - konferencja w ICE Kraków

Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk stosowanych w miastach o charakterze historycznym i poszukiwanie rozwiązań w aspekcie rozwoju ruchu turystycznego – takie zagadnienia były poruszane podczas pierwszej edycji konferencji MIASTA HISTORYCZNE 3.0, która odbyła się 1-2 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Prezydent podpisał porozumienie w sprawie Kongresu OWHC

W środę, 28 lutego, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał porozumienie z Sekretarzem Generalnym Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego w sprawie organizacji 15. Światowego Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 5 czerwca 2019 roku.

Kraków w programie wizyty Przewodniczącego Senatu Hiszpanii w Polsce

W piątek 9 lutego 2017 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Przewodniczącym Pío Garcíą-Escudero Márquezem.

Ambasador Nowej Zelandii oficjalnie wita się z Krakowem

29 stycznia 2018 r. kurtuazyjną wizytę Prezydentowi  Majchrowskiemu złożyła Ambasador Mary Thurston.

Kraków i ArcelorMittal Poland razem na rzecz czystszego powietrza

Współpraca na rzecz czystszego powietrza w Krakowie – to główny cel listu intencyjnego, który został podpisany pomiędzy ArcelorMittal Poland i Urzędem Miasta Krakowa. W pierwszej kolejności właściciel krakowskiej huty wypłaci bonusy finansowe pierwszemu tysiącowi mieszkańców Krakowa, którzy po 1 stycznia 2018 roku dokonają wymiany opalanych węglem lub drewnem starych pieców na ekologiczne źródło ciepła.

Bibliotekarze z Polski i Europy w Krakowie

250 osób, przedstawicieli kilkudziesięciu bibliotek z różnych stron Polski, w tym wielu z naszego miasta i województwa, a także z zagranicy, uczestniczyło w piątek, 19 stycznia, w międzynarodowej konferencji „Biblioteka w czasie przełomu”. Wydarzenie zorganizowała Biblioteka Kraków wspólnie z Gminą Miejską Kraków w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Konferencję otworzył Prezydent Jacek Majchrowski.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie