Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasador Kolumbii

20 kwietnia 2017 roku oficjalną wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu złożyła Ambasador Kolumbii Victoria Gonzalez-Ariza.

Burmistrz Peczu odwiedza Kraków i otwiera wystawę peczańskiej ceramiki

Od 19 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25) zwiedzać można ekspozycję „Zsolnay. Węgierska secesja.” Na otwarciu wystawy poświęconej fenomenowi ceramiki produkowanej przez dziesięciolecia w peczańskiej manufakturze rodziny Zsolnay nie mogło zabraknąć Burmistrza tego węgierskiego miasta.

Z Lizbony do Krakowa. Wizyta przedstawiciela portugalskiej rodziny królewskiej

W dniach 17-21 kwietnia Dom Filipe Folque de Mendóça, honorowy prezes Stowarzyszenia na rzecz Tradycji
i Kultury Europejskiej (Asociación Pro Tradición y Cultura Europea), po raz pierwszy odwiedził Polskę. Podczas spotkania z prezydentem Jackiem Majchrowskim podkreślił znaczenie edukacji historycznej i wartości chrześcijańskich dla młodych pokoleń.

Ambasador Kuby gościem Prezydenta Jacka Majchrowskiego

12 kwietnia 2017 roku Jorge Marti Martinez wraz z małżonką złożył kurtuazyjną wizytę Prezydentowi Krakowa. Kraków jest pierwszym miastem, które odwiedził w Polsce odkąd w styczniu 2017 r. objął stanowisko Ambasadora Republiki Kuby w Warszawie. Chciał w pierwszej kolejności poznać miasto, o którego zabytkach, rozwoju i atmosferze słyszał wiele dobrego. Przewodnikiem Ambasadora po Krakowie jest były Ambasador Zakonu Maltańskiego na Kubie i w Waszyngtonie Przemysław Hauser, który był promotorem Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Goście odwiedzili Wadowice, muzea Jana Pawła II i wszystkie najważniejsze miejsca związane ze świętym Polakiem.

Kraków solidarny ze Sztokholmem

W związku zamachem w stolicy Szwecji, który miał miejsce 7 kwietnia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył kondolencje Pani Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce Indze Eriksson Fogh oraz Konsulowi Honorowemu Królestwa Szwecji Januszowi Kahlowi. W zamachu zginęły cztery osoby a kilkanaście zostało rannych.

Wizyta pastora Friedricha Magiriusa

W dniach od 5 do 9 kwietnia w naszym mieście przebywał pastor Friedrich Magirius – wybitny niemiecki działacz społeczno-polityczny, orędownik partnerstwa Krakowa i Lipska, a także Honorowy Obywatel Miasta Krakowa od 2005 r. W czwartek, 6 kwietnia, z niemieckim gościem spotkał się Prezydent Jacek Majchrowski.

Umowa o współpracy i sofy miejskie. To były Dni Wiednia w Krakowie!

Dla Krakowa Wiedeń to miasto szczególne. Już od lat miasta prowadzą intensywną współpracę, która obejmuje działania na wielu płaszczyznach. Wynikiem tej współpracy były także Dni Wiednia, które odbyły się w Krakowie od 3 do 5 kwietnia, oferując bogaty program kulturalny i konferencyjny dotyczącym m.in. jakości powietrza, zarządzania energią, imprez masowych i środowisk gospodarczych. 4 kwietnia 2017 r. burmistrz Wiednia Michael Häupl i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisali umowę o dalszej współpracy obu miast.

Zamach w Sankt Petersburgu - kondolencje Prezydenta Krakowa

Świat obiegła szokująca informacja o wybuchach, które w poniedziałek, 3 kwietnia, miały miejsce w metrze w rosyjskim Sankt Petersburgu.

Francuscy samorządowcy w Krakowie

Spotkanie polskich i francuskich samorządowców odbyło się 28 marca 2017 r. przy okazji Europejskiego Kongresu Samorządowego, z inicjatywy Związku Miast Polskich, francuskiej sekcji Rady Gmin i Regionów Europy oraz Ambasady Francji w Polsce.

Ambasador Senegalu z wizytą w Krakowie

29 marca 2017 r.  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Republiki Senegalu w Polsce J.E. Panem Amadou Dabo. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie