Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Kondolencje po śmierci Helmuta Kohla

We wtorek, 20 maja 2017 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w Konsulacie Generalnym Niemiec w związku ze śmiercią byłego Kanclerza Republiki Federalnej Niemiec Helmuta Kohla.

O Tblilisi i nie tylko w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa

19 czerwca 2017 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Giorgi Vashadze - przewodniczącym gruzińskiej partii Civic Platform–New Georgia, jednym z autorów przekształcenia Gruzji z post-sowieckiego kraju w szybko rozwijające się państwo z elastycznym i transparentnym systemem zarządzania.

Kraków dzieli się z Panamą doświadczeniami w zakresie organizacji ŚDM

We wtorek, 6 czerwca, Prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z rządową delegacją wysokiego szczebla z Panamy, której przedstawiciele przyjechali do naszego miasta aby zapoznać się z krakowskimi doświadczeniami w zakresie organizacji Światowego Dnia Młodzieży.

Budapeszt miastem bliźniaczym Krakowa!

5 czerwca 2017 r. to kolejna ważna data w historii współpracy Krakowa ze stolicą Węgier – Budapesztem. To właśnie dzisiaj Prezydent Jacek Majchrowski oraz przebywający z oficjalną wizytą w naszym mieście Nadburmistrz Budapesztu István Tarlós podpisali Umowę o współpracy na zasadach miast bliźniaczych. Kontakty Krakowa i Budapesztu, opierające się od 2005 r. na Umowie o współpracy partnerskiej, uzyskały tym samym nowy wymiar.

Losy Krakowa i Budapesztu na nowej wystawie w MHK

5 czerwca w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa zostanie otwarta wystawa, poświęcona średniowiecznym i wczesnonowożytnym losom Krakowa i Budapesztu.

Turniej Jerzy Dudek SIEMACHA Cup - spotkanie z Prezydentem Krakowa

Liverpool Schoolboys, Jamie Carragher’s 23 Foundation oraz zespoły AS PROGRES i jej partnerskich akademii walczyły o zwycięstwo w pierwszej edycji turnieju Jerzy Dudek SIEMACHA Cup, która odbyła się w minioną sobotę na boiskach Akademii Sportu PROGRES na Suchych Stawach. Wydarzenie było kolejną imprezą piłkarską promującą Mistrzostwa UEFA Euro U21 Polska 2017, których Kraków jest jednym z miast-gospodarzy. Dziś o przebiegu turnieju opowiedzieli prezydentowi Krakowa goście specjalni wydarzenia, związani z Liverpool Schoolboys i Jamie Carragher’s 23 Foundation.

Otwarcie Centrum Technicznego firmy AMADA

W czwartek, 25 maja 2017 r., Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz Ambasadorem Japonii w Polsce J.E. Shigeo Matsutomi oraz Prezesem AMADA Holdings Japan Tsutomu Isobe dokonał uroczystego otwarcia Centrum Technicznego polskiego oddziału firmy AMADA w podkrakowskim Cholerzynie.

Wizyta Ambasador Węgier

Nowy rozdział w relacjach krakowsko-węgierskich można uznać za otwarty: 24 maja 2017 r. pierwszą oficjalną wizytę w Krakowie złożyła Ambasador Węgier Orsolya Kovács.

Kraków solidarny z Manchesterem

Na znak solidarności z rodzinami ofiar i poszkodowanych w wyniku ataku terrorystycznego w Manchesterze, kładka Bernatka oraz Estakada Lipska - Wielicka będą dziś po zmroku podświetlone barwami Wielkiej Brytanii.

SMART&GREEN. O zieleni miejskiej w międzynarodowym gronie

Skuteczne zarządzanie zielenią miejską jest ważnym zadaniem władz lokalnych, a zarazem obszarem aktywności obywateli. W celu wymiany doświadczeń w tym zakresie Prezydent Jacek Majchrowski zaprosił zagraniczne miasta partnerskie i organizacje do udziału w międzynarodowym seminarium „SMART&GREEN”. Wydarzenie odbyło się w Krakowie w dniach 22-23 maja 2017 r.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie