Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Kraków gospodarzem Europejskiego Kongresu Samorządów

Już po raz trzeci w Krakowie, od 27 do 28 marca, odbędzie się Europejski Kongres Samorządowy. Przedstawiciele samorządów z całej Europy, wraz z reprezentantami środowisk biznesowych i instytucji rządowych wezmą udział w sześciu ścieżkach tematycznych, w ramach których odbędzie się blisko 80 wydarzeń.

Kraków solidarny z Londynem

W środę, 22 marca, między 15.40 a 15.50 czasu polskiego doszło w Londynie do zamachu terrorystycznego. W ataku zginęły 4 osoby, w tym napastnik i policjant. Rannych zostało 40 osób, z czego 7 jest w stanie krytycznym. Wśród rannych jest także Polak. W geście solidarności z narodem brytyjskim Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystosował kondolencje do ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce, a TAURON Arena Kraków wieczorem podświetlona będzie w barwach flagi brytyjskiej.

Ambasador Turcji u Prezydenta Krakowa

17 marca 2017 r.  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Turcji w Polsce J.E. Tunçem Üğdülem. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.

Zapraszamy na Dni Wiednia w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na Dni Wiednia, które odbędą się w dniach 3-5 kwietnia w Krakowie. Pierwsze atrakcje będą jednak czekać na mieszkańców Krakowa już w ostatni weekend marca.

Wizyta delegacji Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego

W piątek, 3 marca 2017 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski powitał w krakowskim magistracie kilkunastoosobową delegację Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego na czele z Prezydentem tej organizacji Jurijem Kannerem.

Wizyta delegacji belgijskiej prowincji Liège

8 lutego 2017 r. gośćmi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego byli: Posłanka Regionalna belgijskiej Prowincji Liège Katty Firquet oraz Gubernator tej prowincji Hervé Jamar. Delegacji towarzyszył Wojewoda Małopolski Józef Pilch.

Wizyta nowego Ambasadora Królestwa Danii

W czwartek, 26 stycznia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z nowym Ambasadorem Królestwa Danii w Polsce JE Ole Egberg Mikkelsenem. Była to pierwsza wizyta oficjalna szefa duńskiej misji dyplomatycznej w naszym mieście.

Kraków solidarny z Węgrami

We wtorek, 24 stycznia 2017 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski złożył wpis w Księdze Kondolencyjnej wystawionej w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie w związku z tragicznym wypadkiem węgierskiego autokaru, w którym zginęło 16 osób. Autobusem podróżowała młodzież wracająca z obozu narciarskiego.

Krakowska uroczystość z okazji przekazania prezydencji w Radzie UE

W piątek, 20 stycznia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w organizowanej przez Konsula Generalnego Republiki Słowacji Ivana Škorupę i Konsul Honorową Republiki Malty Agnieszkę Kamińską uroczystości z okazji zakończenia prezydencji słowackiej i rozpoczęcia Prezydencji Malty w Radzie Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się w Pałacu Krzysztofory.

Biznes, innowacje, kultura. Rozmowa o potencjale krakowsko-szwedzkiej współpracy z Ambasador Szwecji

Obecność szwedzkich firm w Krakowie oraz aktualne kwestie z życia miasta były tematem rozmowy Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce J.E. Panią Ingą Eriksson Fogh oraz Radcą Ambasady ds. Handlowych Danielem Larssonem. Spotkanie odbyło się w krakowskim magistracie w czwartek, 19 stycznia 2017 r.  

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie