Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

100 dębów na 100-lecie niepodległości

W sobotę, 27 października o godz. 12.00 przy ul. Zaporębie na granicy krakowskich Branic i Przylasku Rusieckiego odbyła się uroczystość sadzenia 100 szlachetnych dębów z okazji stulecia odzyskania niepodległości i wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej.

Międzynarodowe święto książki w Krakowie

W czwartek, 25 października br. Prezydent Miasta Jacek Majchrowski oraz Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce JE Stefan Gullgren otworzyli 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Gościem honorowym tegorocznej edycji wielkiego święta książki była Szwecja.

Nowy Ambasador Finlandii z wizytą w Krakowie

W środę, 17 października nowy Ambasador Finlandii w Polsce JE Juha Ottman złożył wizytę kurtuazyjną Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Oświadczenie w sprawie budowy pomnika Jana III Sobieskiego

W związku z pojawiającymi się rozbieżnymi interpretacjami stanowiska miasta Wiedeń w sprawie pomnika Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu uważamy za zasadne wspólnie podkreślić, że wszystkie minione i obecne działania strony krakowskiej podejmowane były i są wspólnie przez miasto Kraków i Komitet Budowy Pomnika.

Konsulat Generalny USA w Krakowie ma nowego szefa

W piątek 24 sierpnia 2018 r. B. Bix Aliu, nowy Konsul Generalny USA w Krakowie, odwiedził w jego gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Nowa Ambasador Argentyny w Polsce z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie

Ana María Ramírez złożyła zapoznawczą wizytę Prezydentowi Jackowi  Majchrowskiemu 14 sierpnia 2018 r., czyli  nieco ponad miesiąc od przedłożenia listów uwierzytelniających Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

Kolejna zmiana warty w krakowskim korpusie konsularnym

Od 2 sierpnia 2018 r. nowym Konsulem Generalnym Słowacji w Krakowie jest Tomáš Kašaj, który 13 sierpnia złożył swą pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Kraków gospodarzem najważniejszego spotkania wspólnoty luterańskiej w 2023?

W poniedziałek 13 sierpnia 2018 Prezeydent Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami komitetu organizacyjnego Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej.

Goście z Nyíregyházy ponownie w Krakowie

W piątek 10 sierpnia Prezydent Jacek Majchrowski już po raz drugi spotkał się z Burmistrzem węgierskiej Nyíregyházy.

Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej

Kraków został wybrany na Europejską Stolicę Kultury Gastronomicznej 2019. Tytuł przyznała po raz pierwszy Europejska Akademia Gastronomiczna.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie