Inne wizyty

Kraków gościł dzieci z Kamieńca Podolskiego

Mają po kilkanaście lat, są zdolnymi uczniami gimnazjum miejskiego w Kamieńcu Podolskim i właśnie rozpoczęli swoją wielką wakacyjną zagraniczną przygodę. 2 i 3 lipca 2017 r. Kraków po raz kolejny gościł kilkunastu młodych uczestników projektu „Mamy przyjaciół na całym Świecie”.

Delegacja Ministerstwa Kultury Chin w Urzędzie Miasta Krakowa

W piątek, 23 czerwca 2017 r., przedstawiciele Departamentu ds. Wymiany Kulturalnej z Zagranicą Ministerstwa Kultury Chin spotkali się z przedstawicielem Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, by promować wymiany kulturalne artystów Polski i Chin.

Goście z zaprzyjaźnionego Nankinu w Krakowie

W środę, 14 czerwca 2017 r., Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig spotkał się z delegacją miasta Nankin na czele z Wiceprezydentem Chen Yong na czele. Na prośbę gości spotkanie zostało poświęcone takim tematom, jak: inwestycyjny klimat Krakowa, działania w ramach programu Miasto Literatury UNESCO oraz możliwości współpracy między miastami, szczególnie w zakresie sportu.

Mieszkańcy Norymbergi ponownie z wizytą w Krakowie

Mieszkańcy Norymbergi po raz kolejny odwiedzili Kraków w dniach od 12 do 15 czerwca 2017 r. Z grupą 25 uczestników wyjazdu, którym towarzyszyła Sylwia Preußer, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontaktów Międzynarodowych Miasta Norymbergi, 13 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa spotkała się Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Rodziny.

Poeci i  tłumacze z całego świata w magistracie

11 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie uczestników IV Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej oraz 6. Festiwalu Miłosza. Gości przywitał Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig wyrażając wdzięczność za nieoceniony wkład tłumaczy w promowanie polskiej kultury na całym świecie.

Deputowana do Bundestagu Katharina Landgraf i jej wyborcy z wizytą w krakowskim magistracie

Deputowana do Niemieckiego Bundestagu Katharina Landgraf i grupa jej 45 wyborców z powiatu lipskiego odwiedziła w piątek, 9 czerwca 2017 r., krakowski magistrat. Z gośćmi z Niemiec spotkały się Małgorzata Jantos, Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Krakowa i radna Anna Szybist.

Międzynarodowe seminarium - projekt INTHERWASTE

W czwartek, 8 czerwca w krakowskim magistracie odbyło się seminarium tematyczne partnerów projektu INTHERWASTE „Międzyregionalna wymiana doświadczeń w zakresie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Miastach Europejskiego Dziedzictwa” realizowanego w ramach Programu INTERREG EUROPE. Uczestników spotkania powitał Zastępca Prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel.  

Posiedzenie Rady Dyrektorów OWHC w Krakowie

Od 30 maja do 2 czerwca 2017 r. Kraków gościł Radę Dyrektorów Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego (OWHC). 30 czerwca, w imieniu władz naszego miasta zagranicznych gości powitał na spotkaniu w Muzeum Podziemia Rynku Zastępca Prezydenta ds. Kultury i Promocji Andrzej Kulig. Posiedzenia Dyrektorów OWHC odbyły się 31 maja i 1 czerwca w krakowskim magistracie.

Wystawa „Norymberga jest barwna” i Drzewko Praw Człowieka w NCK

Współpraca Nowohuckiego Centrum Kultury i Domu Kultury Langwasser w Norymberdze trwa już 30 lat. Z tej okazji delegacja z Norymbergi odwiedziła Kraków, przywożąc wystawę „Norymberga jest barwna”, Drzewko Praw Człowieka i podpisując odnowioną umowę partnerską z NCK.

Wizyta delegacji Biura Spraw Obywatelskich Szanghaju

26 maja w Urzędzie Miasta Krakowa Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i przedstawiciel Wydziału Organizacji i Nadzoru spotkali się z delegacją Biura Spraw Obywatelskich Szanghaju.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie