Inne wizyty

Uczestnicy programu Erazmus+ z Włoch, Bułgarii, Francji i Portugalii w Magistracie

10 października 2017 r. Magistrat odwiedziła grupa uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej STO nr 4 im. J. Słowackiego w Krakowie, wraz z kolegami z Sycylii, Bułgarii, Francji i Portugalii. Gości powitała Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rodziny Marzena Paszkot.

Wizyta studyjna przedstawicieli Ministerstwa Transportu Turcji

W piątek, 6 października Kraków odwiedziła delegacja urzędników Ministerstwa Transportu, Gospodarki Morskiej i Komunikacji Turcji na czele z Dyrektorem Generalnym Departamentu Współpracy Zagranicznej Ministerstwa Nedimem Yeşilem.

Wizyta studyjna burmistrzów z Rumunii

W środę, 4 października z wizytą studyjną w naszym mieście przebywała delegacja burmistrzów miast zrzeszonych w Obszarze Metropolitarnym Oradea. Z rumuńskimi gośćmi spotkał się Zastępca Prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel.

Frankfurt i Kraków o pomocy społecznej

Od 12 do 15 września z wizytą w Krakowie przebywali przedstawiciele miasta Frankfurt pod przewodnictwem prof. dr Danieli Birkenfeld – Członkini Zarządu Miasta do Spraw Społecznych, Seniorów, Młodzieży i Kwestii Prawnych. Tematyka spotkań dotyczyła funkcjonowania osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, rozwoju wsparcia - w tym wsparcia rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

Lipsk i Kraków - łączy nas kultura

7 września 2017 r., z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Partnerstwa Miast Lipsk-Kraków z wizytą w Krakowie gościła grupa działaczy kultury niezależnej z Lipska.

O działalności biura MOWIS dla gości z Frankfurtu nad Menem

Miejski Związek Stowarzyszeń we Frankfurcie (Stadtverband der Vereinsringe Frankfurt) w ramach kontaktów z miastami partnerskimi zorganizował wyjazd swoich przedstawicieli do Krakowa.

Wizyta delegacji władz Ołomuńca w Krakowie

W piątek, 1 września delegacja władz Ołomuńca z Wiceburmistrzem  ds. Kultury, Edukacji i Sportu Pavlem Urbáškiem na czele gościła w Krakowie. Czescy goście spotkali się z Zastępcą Prezydenta Krakowa ds.  Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzejem Kuligiem oraz wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy „Artyści z Ołomuńca” w Nowohuckim Centrum Kultury.

Polacy ze Lwowa z doroczną wizytą w Krakowie

W środę, 30 sierpnia Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot spotkała się z 43-osobową grupą członków organizacji polonijnej „Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej”, którzy już po raz 19 odwiedzili nasze miasto. Doroczne wizyty  naszych Rodaków w Polsce są od lat współorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa.

Artyści z Ołomuńca w Krakowie

Od 1 do 18 września w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II (Galeria Biała CENTRUM) prezentowane będą dzieła artystów z Ołomuńca. W wernisażu wystawy, który odbył się w piątek, 1 września, udział wzięli Zastępca Burmistrza Ołomuńca ds. Kultury, Edukacji i Sportu Pavel Urbášek, Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Katarzyna Olesiak oraz Prezes Związku Artystów Czeskich w  Ołomuńcu, a zarazem inicjator projektu Radovan Langer.

Norwescy goście w Urzędzie Miasta Krakowa

W czwartek, 24 sierpnia 2017 r., w Urzędzie Miasta Krakowa gościli przedstawiciele urzędu wojewódzkiego z Hamar w okręgu Hedmar w Norwegii, którzy reprezentowali wydziały transportu, ochrony zabytków i planowania przestrzennego.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie