Inne wizyty

Marsz Pamięci przeszedł ulicami Krakowa

Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Pamięci, upamiętniający 75. rocznicę likwidacji krakowskiego getta. Uczestnicy spotkali się w niedzielę, 11 marca, o godz. 12.00, na placu Bohaterów Getta i przeszli na teren byłego KL Plaszow. Dodatkowo o godz. 17.00 w Synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24 odbędzie się koncert orkiestry „Józefina”, a o godz. 19.00 w Teatrze Nowym Proxima zobaczymy spektakl „Getto krakowskie”.

Spotkanie z delegacją Delty Rodanu

16 stycznia 2018 r. Urząd Miasta Krakowa odwiedziła delegacja francuskiego departamentu Delta Rodanu w składzie: Wicedyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Spraw Europejskich w Radzie departamentu Lindy Casta oraz pracownika zajmującego się tymi kwestiami Nicolasa Hermanna.

Kolejna edycja projektu bożonarodzeniowego Mosty Między Miastami

W sobotę, 9 grudnia, w sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbyło się doroczne spotkanie młodzieżowych zespołów artystycznych ze Słowacji,  Ukrainy i Krakowa w ramach projektu „Mosty Między Miastami”.

Kijów uczy się w Krakowie nowoczesnego muzealnictwa

Od 4 do 6 grudnia w Krakowie przebywała aż ośmioosobowa delegacja miasta Kijowa, na czele z Wicemerem Miasta Oleksijem Reznikowem. Dyrektorzy wydziałów Kijowskiej Miejskiej Administracji, archeologowie, muzealnicy, radni i aktywiści z Kijowa zapoznawali się w Krakowie z naszą najbardziej spektakularną inwestycją muzealną, jaką są Podziemia Rynku MHK, ale także chcieli poznać krakowskie dobre praktyki w zakresie ochrony i promocji zabytków.

Modernizm i innowacje. Wizyta delegacji miasta Lwów

Dla przedwojennego Lwowa „nowoczesność” była codziennością! – przekonują organizatorzy wystawy „Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm”, którą od 1 grudnia 2017 r. do 8 kwietnia 2018 r. zwiedzać można w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Specjalnie na wernisaż wystawy do Krakowa przyjechała oficjalna delegacja naszego ukraińskiego miasta partnerskiego na czele z Wicemerem Lwowa ds. Rozwoju Panem Andrijem Moskalenko.

Goście z chińskiego Cangnan z wizytą w Krakowie

W piątek, 10 listopada 2017 r., w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie Miejskiego Konserwatora Zabytków Jerzego Zbiegienia i Zastępcy Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego Roberta Piaskowskiego z delegacją chińskiego hrabstwa Cangnan, na czele z Burmistrzem Jianzhong Zheng.

Z Norymbergi do Krakowa już bez przesiadki

W czwartek 30 października, pierwszym bezpośrednim lotem linii RyanAir z Norymbergi do Krakowa przyleciała grupa mieszkańców Norymbergi, korzystająca z oferty biura podróży POLENREISEN i Centrum Informacji Turystycznej o Krakowie działające przy Domu Krakowskim w Norymberdze.

Wizyta Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków

W czwartek, 26 października 2017 r., krakowski magistrat odwiedziła po raz kolejny grupa członków Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków, organizacji zrzeszającej mieszkańców Frankfurtu nad Menem, którzy darzą sympatią nasze miasto. Grupie towarzyszył Konsul Honorowy Polski w Hesji Klaus Sturmfels.  

Uczestnicy programu Erazmus+ z Włoch, Bułgarii, Francji i Portugalii w Magistracie

10 października 2017 r. Magistrat odwiedziła grupa uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej STO nr 4 im. J. Słowackiego w Krakowie, wraz z kolegami z Sycylii, Bułgarii, Francji i Portugalii. Gości powitała Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rodziny Marzena Paszkot.

Wizyta studyjna przedstawicieli Ministerstwa Transportu Turcji

W piątek, 6 października Kraków odwiedziła delegacja urzędników Ministerstwa Transportu, Gospodarki Morskiej i Komunikacji Turcji na czele z Dyrektorem Generalnym Departamentu Współpracy Zagranicznej Ministerstwa Nedimem Yeşilem.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie