Inne wizyty

Spotkanie z delegacją Europejskiej Unii Seniorów

4 września 2018 r. w Krakowie gościli przedstawiciele władz Europejskiej Unii Seniorów – Prezydent An Hermans i Sekretarz Generalny Guido Dumon. W trakcie ich pobytu w naszym mieście w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie, któremu przewodniczyła Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Polacy ze Lwowa już po raz dwudziesty w Krakowie

W piątek, 24 sierpnia 2018 r., Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Marzena Paszkot powitała w krakowskim magistracie 40-osobową grupę członków organizacji polonijnej „Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej”, którzy już po raz dwudziesty odwiedzili nasze miasto.

Brama do Słowackiego Raju w krakowskim magistracie

We wtorek, 7 sierpnia w krakowskim magistracie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Spišská Nová Ves – brama do Słowackiego Raju”. Wystawę otworzyli dyrektor Biblioteki Kraków Stanisław Dziedzic oraz Jela Bednárová dyrektor Urzędu Miasta Spiska Nowa Wieś. W wydarzeniu wziął udział nowy Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Tomáš Kašaj.

 

Wizyty studyjne niemieckiej młodzieży

W piątek 27 lipca 2018 r., Urząd Miasta Krakowa odwiedziła grupa aplikantów z Lubeki. W Krakowie przebywali oni w ramach tygodniowej wizyty studyjnej, codziennie odbywając spotkania w innych instytucjach miejskich czy państwowych. Z kolei 31 lipca magistrat gościł młodych prawników z Offenburga.

Chińscy specjaliści od transportu miejskiego w Krakowie

Delegacja z chińskiego miasta Chongquing, która gościła w Krakowie 5 lipca, była zainteresowana organizacją systemu transportu miejskiego, a w szczególności uwarunkowaniami prawnymi regulującymi funkcjonowanie sieci komunikacji miejskiej.

Pożegnalna wizyta Ambasador Finlandii

We wtorek, 3 lipca kończąca misję dyplomatyczną w naszym kraju Ambasador Finlandii J.E. Pani Hanna Lehtinen spotkała się z Zastępcą Prezydenta Krakowa Tadeuszem Trzmielem.

Wizyta mieszkańców Norymbergi

Korzystając z bezpośredniego połączenia lotniczego obsługiwanego od zeszłego roku przez RyanAir, grupa mieszkańców Norymbergi przebywała z wizytą w Krakowie od 15 do 18 czerwca 2018 r. Gościom towarzyszyła Sylwia Preußer, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontaktów Międzynarodowych Miasta Norymbergi. 18 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa spotkała się z nimi Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Polityki Senioralnej.

Wizyta wyborców z Lipska

Podobnie jak w zeszłym roku, wyborcy deputowanej do Niemieckiego Bundestagu pani Kathariny Landgraf złożyli wizytę w Krakowie. 15 czerwca 2018 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa z ponad czterdziestoosobową grupą gości z Lipska spotkał się Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Pietrzyk.

OWHC dla młodzieży w Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego

Od 31 maja do 4 czerwca 2018 r. w Krakowie przebywali  uczniowie szkół średnich (po 4 uczniów z każdego miasta) z Wiednia, Budapesztu, Rygi i Bańskiej Szczawnicy, którzy odwiedzili swoich krakowskich rówieśników z XVI LO, aby wspólnie wziąć udział w seminarium nt. dziedzictwa kulturowego. Był to już kolejny  projekt edukacyjny – po programie dla szkół podstawowych - organizowany przez Miasto Kraków przy wsparciu finansowym Sekretariatu Regionalnego Miast Europy Środkowo-Wschodniej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC.

Biserka Rajčić i prof. Janusz Skalski honorowymi obywatelami Krakowa

5 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa, z okazji Święta Miasta, prezydent Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Wyróżnienia odebrali wybitna serbska tłumaczka literatury polskiej Biserka Rajčić oraz znamienity kardiochirurg dziecięcy profesor Janusz Skalski. Tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa jest najwyższym wyróżnieniem Rady Miasta Krakowa nadawanym w dowód uznania składanego zasłużonym osobom dla Krakowa.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie