Inne wizyty

Chińscy specjaliści od transportu miejskiego w Krakowie

Delegacja z chińskiego miasta Chongquing, która gościła w Krakowie 5 lipca, była zainteresowana organizacją systemu transportu miejskiego, a w szczególności uwarunkowaniami prawnymi regulującymi funkcjonowanie sieci komunikacji miejskiej.

Pożegnalna wizyta Ambasador Finlandii

We wtorek, 3 lipca kończąca misję dyplomatyczną w naszym kraju Ambasador Finlandii J.E. Pani Hanna Lehtinen spotkała się z Zastępcą Prezydenta Krakowa Tadeuszem Trzmielem.

Wizyta mieszkańców Norymbergi

Korzystając z bezpośredniego połączenia lotniczego obsługiwanego od zeszłego roku przez RyanAir, grupa mieszkańców Norymbergi przebywała z wizytą w Krakowie od 15 do 18 czerwca 2018 r. Gościom towarzyszyła Sylwia Preußer, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontaktów Międzynarodowych Miasta Norymbergi. 18 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa spotkała się z nimi Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Polityki Senioralnej.

Wizyta wyborców z Lipska

Podobnie jak w zeszłym roku, wyborcy deputowanej do Niemieckiego Bundestagu pani Kathariny Landgraf złożyli wizytę w Krakowie. 15 czerwca 2018 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa z ponad czterdziestoosobową grupą gości z Lipska spotkał się Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Pietrzyk.

OWHC dla młodzieży w Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego

Od 31 maja do 4 czerwca 2018 r. w Krakowie przebywali  uczniowie szkół średnich (po 4 uczniów z każdego miasta) z Wiednia, Budapesztu, Rygi i Bańskiej Szczawnicy, którzy odwiedzili swoich krakowskich rówieśników z XVI LO, aby wspólnie wziąć udział w seminarium nt. dziedzictwa kulturowego. Był to już kolejny  projekt edukacyjny – po programie dla szkół podstawowych - organizowany przez Miasto Kraków przy wsparciu finansowym Sekretariatu Regionalnego Miast Europy Środkowo-Wschodniej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC.

Biserka Rajčić i prof. Janusz Skalski honorowymi obywatelami Krakowa

5 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa, z okazji Święta Miasta, prezydent Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Wyróżnienia odebrali wybitna serbska tłumaczka literatury polskiej Biserka Rajčić oraz znamienity kardiochirurg dziecięcy profesor Janusz Skalski. Tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa jest najwyższym wyróżnieniem Rady Miasta Krakowa nadawanym w dowód uznania składanego zasłużonym osobom dla Krakowa.

Słowaccy burmistrzowie z sąsiedzką wizytą w Krakowie

W piątek, 1 czerwca krakowski magistrat odwiedziła grupa burmistrzów i urzędników reprezentujących miejscowości z terenu Kraju Nitrzańskiego, jednego z 6 obszarów administracyjnych Słowacji. W imieniu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, gości powitał Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwoju Kultury Fizycznej Janusz Kozioł. 

Krakowski zrównoważony transport wzorem dla Ukrainy

Zaawansowanie Krakowa w zakresie organizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zostało docenione przez Europejski Sekretariat tej kampanii, który polecił zarówno Polskę, jak i nasze miasto do odwiedzenia koordynatorom projektu z różnych krajów. 29 maja 2018 r., w ramach wizyty studyjnej, Kraków odwiedziła Lesya Loyko, koordynator kampanii ETZT z Ukrainy.

Uczniowie z Werner von Siemens-Schule odwiedzili Kraków

Od 19 do 26 maja 2018 r. Zespół Szkół Łączności w Krakowie po raz kolejny gości przedstawicieli średniej szkoły technicznej Werner von Siemens-Schule z Frankfurtu nad Menem. W poniedziałek, 21 maja, młodzież ze swoimi opiekunami odwiedziła krakowski magistrat.

Współpraca szkół specjalnych Krakowa i Lipska

W 2014 roku szkoła specjalna Schloss Schönefeld w Lipsku nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie i ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 10 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu. W ramach współpracy szkoły organizują wymiany nauczycieli, podczas których poznają stosowane metody pracy i dzielą się doświadczeniem. Ostatnia wymiana odbyła się w dniach 10 do 12 maja 2018 r. kiedy to grupa nauczycieli lipskiej szkoły przebywała w Krakowie z drugą wizytą studyjną. Oto relacja z wizyty, nadesłana przez pana Rafała Ryszkę –nauczyciela pracującego w szkole w Lipsku.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie