Inne wizyty

Niemieccy licealiści z wizytą w Pałacu Wielopolskich

Ponad 40 uczniów i pedagogów ze szkół średnich we Frankfurcie nad Menem i Osnabrück gościło 27 kwietnia w naszym mieście na zaproszenie krakowskiego I Liceum im. B. Nowodworskiego. Z grupą ponad 80 młodych ludzi i ich opiekunów spotkała się w Sali Obrad Rady Miasta Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Rodziny.

Niesłysząca młodzież z Lipska i Krakowa odwiedziła magistrat

W piątek, 7 kwietnia 2017 r., młodzież niesłysząca i niedosłysząca z Lipska i Krakowa odwiedziła krakowski magistrat. Z grupą 25 uczniów z Ośrodka Kształcenia Zawodowego BBW w Lipsku i 20 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka przy ul. Grochowej w Krakowie w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa spotkała się Beata Sabatowicz, Zastępca Dyrektora Kancelarii Prezydenta.

O rozwoju miasta i dialogu społecznym z gośćmi z RPA

W piątek 7 kwietnia 2017 r. Miejskie Centrum Dialogu odwiedziła grupa samorządowców i naukowców z Republiki Południowej Afryki.

Konkurs na koncepcję zagospodarowania „Małej Chorwacji” rozstrzygnięty!

Od 27 do 31 marca 2017 r. w Krakowie odbywały się międzynarodowe studenckie warsztaty projektowe, których celem było opracowanie koncepcji zagospodarowania wschodniego fragmentu Parku Miejskiego Bagry Wielkie z obszarem tematycznym „Mała Chorwacja”. Znamy już zwycięski projekt!

Francuscy stażyści z wizytą w Urzędzie Miasta

9 marca 2017 r. w krakowskim magistracie gościła grupa młodzieży francuskiej z Liceum św. Augustyna w Angers. Gości powitała Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rodziny.

Projekt “Young Generation will Change Ukraine”

- Aby zmienić świat na lepsze, wcale nie musisz być politykiem. Wystarczy, że masz zapał, dobre pomysły i chcesz je realizować. – przekonują uczestnicy programu studyjnego „Young Generation will Change Ukraine” (Młoda Generacja Zmieni Ukrainę), koordynowanego przez ukraińską Fundację im. Bohdana Hawrylyshyna. W czwartek, 9 marca 2017 r., młodzi aktywiści odwiedzili Kraków.

Litwini na Erasmusie

Kraków odwiedziła kilkuosobowa grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych z trzech litewskich szkół – wszyscy przyjechali do naszego miasta w ramach programu Erasmus Plus, który trwał przez tydzień, od 5 do 11 lutego 2017 r. Litwinów gościło m.in. Centrum Kształcenia Praktycznego, a konkretnie Wydział Budowlany, znajdujący się przy ul. Wesele 41.

Rusza krakowsko-norweska młodzieżowa współpraca muzyczna

Od 15 do 17 grudnia w Krakowie gościli przedstawiciele  Miejskiej Szkoły Muzyki i Sztuk Teatralnych w Trondheim: rektor tej szkoły i dwie studentki – skrzypaczki. Ich występ mogliśmy podziwiać w czasie wernisażu wystawy pt. Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design, zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kultury we współpracy z trondheimskim Nordenfjeldske Kunstindustrimuseum.

Wizyta młodzieży z Anzio

16 grudnia 2016 r. młodzież z włoskiego miasta Anzio odwiedziła magistrat w towarzystwie krakowskich kolegów z IX Liceum Ogólnokształcącego, w ramach wymiany edukacyjnej.

Śpiewające „Mosty między Miastami”

W ramach 18. edycji międzynarodowego projektu artystycznego „Mosty między Miastami” od 9 do 12 grudnia na krakowskim Rynku koncertowały zespoły folklorystyczne i wokalno-taneczne oraz soliści z Polski, Ukrainy i Słowacji. Co roku młodzi artyści spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie