Inne wizyty

25 lat „Mayday’a” i Ray Cooney w Krakowie

8 maja 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Bagatela odbyła się gala z okazji jubileuszu 25. rocznicy inscenizacji w spektaklu „Mayday” na deskach krakowskiego teatru. Gościem specjalnym wieczoru był autor sztuki – brytyjski komediopisarz i aktor Ray Cooney. Uznawany za mistrza gatunku farsy Cooney dostał specjalny prezent od Prezydenta Miasta Krakowa.

Jubileuszowa wielkanocna wizyta Polonii w Krakowie

W środę , 24 kwietnia br. w krakowskim magistracie odbyło się uroczyste spotkanie w ramach krakowskiej części jubileuszowej, 20. edycji projektu „Wielkanoc w Polsce”. Uczestników projektu, przedstawicieli Polonii z Rosji, Kazachstanu, Mołdawii, Ukrainy oraz z Brazylii w imieniu Prezydenta Krakowa powitała Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny.

Młodzież z Tuluzy w krakowskim magistracie

W tym miesiącu po raz kolejny do siedziby Urzędu Miasta Krakowa zawitali młodzi goście z Francji. W poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., magistrat odwiedzili uczniowie  Lycée Sainte-Marie des Champs w Tuluzie, przebywający w Krakowie w ramach wymiany z VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza

Wizyta francuskich Rotarian

We wtorek, 9 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Krakowa gościli członkowie klubów Rotary z francuskich miast  Magny-en-Vexin, Aubergenville i Mantes-la-Jolie. Zostali oni powitani przez Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, Annę Okońską-Walkowicz.

Młodzież z Fontainebleau w Krakowie

8 kwietnia 2019 r. uczniowie Międzynarodowego Liceum im. Franciszka I w Fontainebleau odwiedzili siedzibę Urzędu Miasta Krakowa. Gości powitała Barbara Mirek-Mikuła reprezentująca magistracki Wydział Edukacji. Spotkanie stanowiło jeden z punktów programu młodzieży, realizowanego w ramach wymiany międzyszkolnej z VI Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Krakowie.

Wizyta delegacji z Mołdawii

Strategiczne inwestycje realizowane w Krakowie, długoterminowe planowanie finansowe i budżet obywatelski – to tematy, które interesowały delegację samorządowców i przedstawicieli ministerstw z Mołdawii. Spotkanie studyjne z delegacją odbyło się w krakowskim magistracie w czwartek, 4 kwietnia 2019 r.

Spotkanie z filantropami z Niemiec

W piątek, 22 marca 2019 r., Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig spotkał się z przedstawicielami Rotary Club Kaarst–Korschenbroich w Neuss w Niemczech, który – po raz kolejny – przekazał darowiznę na rzecz krakowskich domów pomocy społecznej.

Zieleń łączy - irlandzki minister odwiedza Kraków

W środę, 13 marca do Krakowa przyjechał Kevin Moran, minister odpowiedzialny w rządzie Republiki Irlandii za kwestie robót publicznych, zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz miejsca dziedzictwa przyrodniczo-historycznego. Jednym z głównych punktów pobytu ministra Morana w naszym mieście była wizyta studyjna na Zabłociu.

Benedyktyński Płomień „Dla Pokoju i Jednej Europy” w Krakowie

1 marca 2019 r. delegacja włoska przedstawicieli władz, duchowieństwa, świata sportu miast Subiaco, Nursja, Cassino odwiedziła Urząd Miasta Krakowa wraz z  Płomieniem „Dla Pokoju i Jednej Europy” i przesłaniem św. Benedykta. Wspomniane miasta to najważniejsze punkty znajdujące się na Szlaku tego Świętego. W spotkaniu udział wzięła Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Senator Anna Maria Anders, Ambasador Włoch w Polsce J.E. Aldo Amati, Konsul Honorowa Włoch w Krakowie Katarzyna Likus oraz Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino.

Kraków i Dubaj coraz bliżej!

10 listopada 2018 r. w magistracie odbyło się kolejne już spotkanie zacieśniające współpracę Krakowa z przedstawicielami firm i instytucji biznesowych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie