Inne wizyty

Litwini na Erasmusie

Kraków odwiedziła kilkuosobowa grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych z trzech litewskich szkół – wszyscy przyjechali do naszego miasta w ramach programu Erasmus Plus, który trwał przez tydzień, od 5 do 11 lutego 2017 r. Litwinów gościło m.in. Centrum Kształcenia Praktycznego, a konkretnie Wydział Budowlany, znajdujący się przy ul. Wesele 41.

Rusza krakowsko-norweska młodzieżowa współpraca muzyczna

Od 15 do 17 grudnia w Krakowie gościli przedstawiciele  Miejskiej Szkoły Muzyki i Sztuk Teatralnych w Trondheim: rektor tej szkoły i dwie studentki – skrzypaczki. Ich występ mogliśmy podziwiać w czasie wernisażu wystawy pt. Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design, zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kultury we współpracy z trondheimskim Nordenfjeldske Kunstindustrimuseum.

Wizyta młodzieży z Anzio

16 grudnia 2016 r. młodzież z włoskiego miasta Anzio odwiedziła magistrat w towarzystwie krakowskich kolegów z IX Liceum Ogólnokształcącego, w ramach wymiany edukacyjnej.

Śpiewające „Mosty między Miastami”

W ramach 18. edycji międzynarodowego projektu artystycznego „Mosty między Miastami” od 9 do 12 grudnia na krakowskim Rynku koncertowały zespoły folklorystyczne i wokalno-taneczne oraz soliści z Polski, Ukrainy i Słowacji. Co roku młodzi artyści spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

O rozwoju miasta z Koreańczykami

9 grudnia 2016 r. w magistracie gościła delegacja Prezydenckiej Komisji Rozwoju Regionalnego Południowej Korei. Koreańscy urzędnicy przyjechali do Krakowa, aby poznać nasze doświadczenia z zakresu zarządzania miastem, dobre praktyki w zakresie tworzenia strategii rozwoju miasta, a także realizacji największych inwestycji.

Koło Przyjaciół Frankfurt-Kraków ponownie z wizytą w Krakowie

1 grudnia 2016 r., podczas kolejnej wizyty w naszym mieście, członkowie i sympatycy Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków spotkali się z przedstawicielami krakowskiego magistratu. Wśród uczestników spotkania znalazł się m.in. Przewodniczący Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków i Konsul Honorowy RP we Frankfurcie Klaus Sturmfels.

Wizyta delegacji Senatu Republiki Czeskiej

W czwartek, 24 listopada 2016 r. do Krakowa przybyła z wizytą studyjną delegacja senatorów Republiki Czeskiej, członków Komisji Rozwoju Regionalnego, Administracji Publicznej i Środowiska na czele z Panią Jitką Seitlovą, wiceprzewodniczącą Komisji.  

W trosce o seniorów naszych miast

– Miło mi jest powitać naszych partnerów z Polski i Europy, z miast zaprzyjaźnionych, na tej wyjątkowej konferencji. Kraków w 2013 r., jako jedno z pierwszych miast, podpisał Deklarację Dublińską, która zobowiązuje nas do działania na rzecz seniorów. Chcemy tworzyć warunki do tego, aby osoby starsze mogły w sposób aktywny i godny przeżywać swoją starość – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski, otwierając plenarną część międzynarodowej konferencji „W trosce o seniorów naszych miast”, która odbyła się w Krakowie w dniach 8-9 listopada.

Wizyta studyjna z Utrechtu

W piątek, 28 października krakowski magistrat odwiedziła delegacja z Utrechtu, w składzie: Hans Sakkers, Dyrektor ds. Współpracy Zagranicznej, Haye Folkertsma, Szef Zespołu ds. Finansowania Projektów oraz Marin Zegers, Doradca ds. Zrównoważonej Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Kraków i Ołomuniec – partnerstwo szkół poligraficznych

Już wkrótce uczniowie i nauczyciele krakowskiego Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych oraz średniej szkoły poligraficznej w Ołomuńcu będą mieli okazję lepiej się poznać – umożliwi to umowa o współpracy, którą obie szkoły zamierzają podpisać w listopadzie. Tydzień temu Czesi odwiedzili Kraków, wzięli udział w zajęciach poligrafii, zobaczyli warsztaty, zapoznali się z polskimi programami nauczania. Zwiedzili też starówkę, Wawel i Kazimierz. Dla obu miast współpraca szkół zawodowych to znakomita okazja, aby pokazać całe bogactwo lokalnej historii, kultury i tradycji.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie