Inne wizyty

Uczniowie z Werner von Siemens-Schule odwiedzili Kraków

Od 19 do 26 maja 2018 r. Zespół Szkół Łączności w Krakowie po raz kolejny gości przedstawicieli średniej szkoły technicznej Werner von Siemens-Schule z Frankfurtu nad Menem. W poniedziałek, 21 maja, młodzież ze swoimi opiekunami odwiedziła krakowski magistrat.

Współpraca szkół specjalnych Krakowa i Lipska

W 2014 roku szkoła specjalna Schloss Schönefeld w Lipsku nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie i ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 10 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu. W ramach współpracy szkoły organizują wymiany nauczycieli, podczas których poznają stosowane metody pracy i dzielą się doświadczeniem. Ostatnia wymiana odbyła się w dniach 10 do 12 maja 2018 r. kiedy to grupa nauczycieli lipskiej szkoły przebywała w Krakowie z drugą wizytą studyjną. Oto relacja z wizyty, nadesłana przez pana Rafała Ryszkę –nauczyciela pracującego w szkole w Lipsku.

Niemieccy licealiści z wizytą w Pałacu Wielopolskich

26 uczniów i pedagogów ze szkoły średniej we Frankfurcie nad Menem gościło 16 maja 2018 r. w naszym mieście na zaproszenie krakowskiego I Liceum im. B. Nowodworskiego. Z grupą młodych ludzi i ich opiekunów spotkała się Barbara Mirek-Mikuła z Wydziału Edukacji UMK.

Trablin International Summit. Blogerzy z całego świata w Krakowie

W dniach 1-3 maja 2018 r. Kraków gościł blogerów podróżniczych z całego świata. Trablin International Summit to cykliczne spotkanie influencerów z przedstawicielami marek, podczas którego obie strony mają szansę nawiązać współpracę i rozmawiać o wzajemnych potrzebach. Partnerem wydarzenia jest Polska Organizacja Turystyczna.

Studenci z Dolnej Saksonii pod wrażeniem czystego i zielonego Krakowa

W środę, 25 kwietnia 2018 r., Urząd Miasta Krakowa odwiedziła grupa 46 studentów Wyższej Samorządowej Szkoły Administracyjnej Dolnej Saksonii. Młodzież z Niemiec była pod ogromnym wrażeniem zagospodarowania centrum naszego miasta - jego czystości i zadbanych terenów zielonych.

 

Kraków wzorem dla chińskiego Nankinu ubiegającego się o tytuł Miasta Literatury UNESCO

W czwartek, 19 kwietnia 2018 r., w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego z gośćmi z chińskiego miasta Nankin. W skład delegacji wchodzili menedżerowie z Międzynarodowego Stowarzyszenia Kultury, Biura Informacji  Miasta Nankin i miejskich firm do spraw inwestycji kulturalnych oraz publikacji promocyjnych, a także przedstawiciele Centrum Literatury w Nankinie.

Z francuską młodzieżą o niepełnosprawności

W środę, 11 kwietnia 2018 r., Urząd Miasta Krakowa odwiedziła grupa studentów z 13. Uniwersytetu w Paryżu. Tematem rozmów była sytuacja osób niepełnosprawnych w Krakowie.

Młodzi goście z Fontainebleau

28 marca 2018 r. grupa francuskiej młodzieży z Liceum im. Franciszka I z Fontainebleau odwiedziła mury magistratu. Zostali powitani przez Magdalenę Węgrocką-Szwalec, p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji. W spotkaniu wziął też udział Czesław Wróbel, Dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Krakowie, które współpracuje od lat z francuską placówką.

Delegacja z Prowansji w Krakowie

W środę, 21 marca 2018 r., wizytę w Urzędzie Miasta Krakowa złożyła delegacja francuskiego regionu Prowansji. W delegacji, na której czele stał Wiceprzewodniczący Rady Departamentu Delty Rodanu Patrick Borré, znaleźli się posłowie, radni, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i władze duchowne - wysłannik arcybiskupa Marsylii oraz naczelny rabin tego miasta.  

Wizyta delegacji miast Bułgarii w ramach Projektu LIFE

W czwartek 22 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta Krakowa z delegacją bułgarską spotkał się Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza Paweł Ścigalski.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie