Inne wizyty

Aromatyczna i barwna Indonezja w Krakowie

Położona w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii Indonezja jest największym wyspiarskim państwem świata. Powszechnie kojarzy się ona z bajkowymi plażami, których fotografie kuszą w folderach turystycznych i niezwykłym bogactwem przyrodniczym Bali, Jawy, Sumatry, Flores czy Borneo. Mieszkańcy Krakowa mogli ją poznać bliżej podczas prezentacji na Rynku Głównym, którą w piątek, 30 lipca otworzyły wspólnie Ambasador Indonezji w Polsce J.E. Siti Nugraha Mauludiah oraz Zastępca Prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.   

Potomkowie Ułanów Nadwiślańskich w Krakowie

30 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miasta gościli mieszkający w ukraińskich miastach Równe, Ostróg i Dubno, potomkowie żołnierzy – 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich, pochodzących w większości z Ziemi Krakowskiej, Suchej Beskidzkiej, Żywca i okolic.

Goście z Chin ponownie w krakowskim magistracie

W czwartek 22 sierpnia 2019 r. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Witold Kramarz  spotkał się z grupą specjalistów ds. opieki społecznej z szanghajskiego dystryktu Yangpu.

Argentyńska młodzież polonijna odwiedza Kraków

W środę, 24 lipca krakowski magistrat odwiedziła grupa młodzieży argentyńskiej pochodzenia polskiego. Gości w urzędzie miasta powitała Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny Marzena Paszkot. Przed popołudniowym spotkaniem w magistracie grupa zwiedzała zabytkowe centrum stolicy Małopolski oraz oddział Rynek Podziemny Muzeum Krakowa.

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe tematem spotkania z delegacją chińską

17 lipca br. krakowski  magistrat odwiedzili przedstawiciele Komitetu ds. Politycznych i Prawnych szanghajskiego dystryktu Minhang.

Media dla reform. Wizyta studyjna dziennikarzy z Ukrainy

W środę, 11 lipca 2019 r., Kraków odwiedzili dziennikarze z obwodu charkowskiego Ukrainy – uczestnicy projektu studyjnego „Media dla reform i w obronie wartości. Polskie doświadczenie”, realizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód.

Samorządowcy z Gruzji o planowaniu przestrzennym i parku kulturowym

9 lipca 2019 r. gruzińska delegacja uczestnicząca w wyjeździe szkoleniowo-studyjnym do Polski odwiedziła Kraków. Strona gruzińska jest zainteresowana zapoznaniem się z prowadzoną polityką przestrzenną, planowaniem strategicznych inwestycji miejskich, jak również ochroną krajobrazu kulturowego.

Zakochani… w Krakowie

Jeszcze w zimie opisali dlaczego weekend w Krakowie to doskonały pomysł dla zakochanych, a nasze miasto zobaczyli w upalnej czerwcowej odsłonie.

Samorządowcy z Newry odwiedzili Kraków

W poniedziałek, 11 czerwca Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Robert Piaskowski spotkał się grupą mieszkańców i samorządowców z irlandzkiego Newry.

25 lat „Mayday’a” i Ray Cooney w Krakowie

8 maja 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Bagatela odbyła się gala z okazji jubileuszu 25. rocznicy inscenizacji w spektaklu „Mayday” na deskach krakowskiego teatru. Gościem specjalnym wieczoru był autor sztuki – brytyjski komediopisarz i aktor Ray Cooney. Uznawany za mistrza gatunku farsy Cooney dostał specjalny prezent od Prezydenta Miasta Krakowa.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie