Inne wizyty

Młodzież z Fontainebleau w Krakowie

8 kwietnia 2019 r. uczniowie Międzynarodowego Liceum im. Franciszka I w Fontainebleau odwiedzili siedzibę Urzędu Miasta Krakowa. Gości powitała Barbara Mirek-Mikuła reprezentująca magistracki Wydział Edukacji. Spotkanie stanowiło jeden z punktów programu młodzieży, realizowanego w ramach wymiany międzyszkolnej z VI Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Krakowie.

Wizyta delegacji z Mołdawii

Strategiczne inwestycje realizowane w Krakowie, długoterminowe planowanie finansowe i budżet obywatelski – to tematy, które interesowały delegację samorządowców i przedstawicieli ministerstw z Mołdawii. Spotkanie studyjne z delegacją odbyło się w krakowskim magistracie w czwartek, 4 kwietnia 2019 r.

Spotkanie z filantropami z Niemiec

W piątek, 22 marca 2019 r., Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig spotkał się z przedstawicielami Rotary Club Kaarst–Korschenbroich w Neuss w Niemczech, który – po raz kolejny – przekazał darowiznę na rzecz krakowskich domów pomocy społecznej.

Zieleń łączy - irlandzki minister odwiedza Kraków

W środę, 13 marca do Krakowa przyjechał Kevin Moran, minister odpowiedzialny w rządzie Republiki Irlandii za kwestie robót publicznych, zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz miejsca dziedzictwa przyrodniczo-historycznego. Jednym z głównych punktów pobytu ministra Morana w naszym mieście była wizyta studyjna na Zabłociu.

Benedyktyński Płomień „Dla Pokoju i Jednej Europy” w Krakowie

1 marca 2019 r. delegacja włoska przedstawicieli władz, duchowieństwa, świata sportu miast Subiaco, Nursja, Cassino odwiedziła Urząd Miasta Krakowa wraz z  Płomieniem „Dla Pokoju i Jednej Europy” i przesłaniem św. Benedykta. Wspomniane miasta to najważniejsze punkty znajdujące się na Szlaku tego Świętego. W spotkaniu udział wzięła Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Senator Anna Maria Anders, Ambasador Włoch w Polsce J.E. Aldo Amati, Konsul Honorowa Włoch w Krakowie Katarzyna Likus oraz Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino.

Kraków i Dubaj coraz bliżej!

10 listopada 2018 r. w magistracie odbyło się kolejne już spotkanie zacieśniające współpracę Krakowa z przedstawicielami firm i instytucji biznesowych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Norymberga i Kraków przy wspólnym stole

W dniach 19-22 października 2018 r. gościliśmy w Krakowie 17 restauratorów z partnerskiej Norymbergi, chcących poznać tajniki kuchni Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

Wizyta studyjna urzędników z Horst aan de Maas

W piątek, 26 października 12-osobowa grupa urzędników samorządowych z holenderskiej gminy Horst aan de Maas, usytuowanej w prowincji Limburgia w południowo wschodniej części Królestwa Niderlandów, odwiedziła krakowski magistrat, aby zapoznać się z funkcjonowaniem systemu rejestracji stanu cywilnego i wydawania dokumentów tożsamości  w naszym mieście.

Goście z Wuhan z wizytą w Krakowie

24 września 2018 r. Kraków odwiedzili przedstawiciele Wuhan - stolicy chińskiej prowincji Hubei i Miasta Kreatywnego UNESCO.

Spotkanie z delegacją Europejskiej Unii Seniorów

4 września 2018 r. w Krakowie gościli przedstawiciele władz Europejskiej Unii Seniorów – Prezydent An Hermans i Sekretarz Generalny Guido Dumon. W trakcie ich pobytu w naszym mieście w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie, któremu przewodniczyła Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Sonda
Jubileusz 40-lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergi (26-28 lipca 2019 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie