Inne wizyty

3 x Chorwacja. Spotkanie przedstawicieli Splitu, Puli i Zadaru w krakowskim magistracie

20 maja 2014 r. Zastępca Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel przyjął na spotkaniu w Urzędzie Miasta Krakowa przedstawicieli trzech pięknych i popularnych regionów (żupani) Chorwacji. Byli wśród nich wiceprezydent Splitu Aida Batarelo, wiceburmistrz Puli Elena Puh-Belci  oraz przedstawiciele Żupani Istryjskiej (władz regionu Istrii), Miasta Zadaru oraz Żupani Zadarskiej.

Samochód dla niepełnosprawnych w darze od Frankfurtu

Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia, prowadzony przez Fundację „Zdrowie dla Budowlanych", otrzymał samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Czescy Senatorowie w Królewskim Krakowie

18 i 19 maja z wizytą w naszym mieście przebywała delegacja Komisji Kultury Senatu Republiki Czeskiej z jej przewodniczącym Jaromírem Jermářem na czele. Goście spotkali się z Zastępcą Prezydenta Krakowa Tadeuszem Matuszem, a także zwiedzili miasto.

Przedstawiciele władz Bagdadu z wizytą w Krakowie

19 maja 2014 r. z jednodniową wizytą w Krakowie gościli przedstawiciele władz stolicy Iraku – Bagdadu.

Norymberga odwiedza Kraków

Maj jest miesiącem intensywnych kontaktów z niemieckim „bliźniakiem" Krakowa – Norymbergą. Sprzyja temu z pewnością obchodzony w tym roku jubileusz 35-lecia partnerstwa. Od 14 do 18 maja w ramach tzw. „Bürgerreisen" z tradycyjną wizytą w naszym mieście przebywała grupa 50 mieszkańców Norymbergi. Z kolei w dniach 16-18 maja Kraków odwiedziła oficjalna delegacja radnych gospodarczej i kulturalnej stolicy Frankonii.

Europa na Małym Rynku

Odegranie hymnu Unii Europejskiej z Wieży Mariackiej i wspólne śpiewanie „Ody do radości", zabawy, gry i koncerty znalazły się w programie Dnia Europy, który odbył się 9 maja na Małym Rynku. W inauguracji Dnia Europy wzięła udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba.

Symbolizm, Havel i… edukacja. Wizyta delegacji miasta Ołomuniec

Otwarcie w MCK wystawy poświęconej symbolizmowi na ziemiach czeskich i ekspozycji zdjęć Oldřicha Škáchy dokumentujących życie Václava Havla, a także spotkanie z Tadeuszem Matuszem, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, to główne punkty programu wizyty oficjalnej delegacji Ołomuńca w Krakowie w dniu 6 maja 2014 r.

Amedeo Minghi z wizytą w krakowskim magistracie

28 kwietnia 2014 r. w murach Urzędu Miasta Krakowa gościł artysta z Rzymu Amedeo Minghi, który poprzedniego dnia wziął udział w koncercie z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Kraków w Ołomuńcu

Wernisaż wystawy „Tajemnice skryte pod ziemią", koncert zespołu jazzmana Tomka Grochota oraz oficjalne rozmowy na temat perspektyw bilateralnej współpracy miast, to główne punkty programu wizyty Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusza Matusza w Ołomuńcu (Czechy) w dniach 23-25 kwietnia 2014 r.

Wizyta Ambasadorów Dzielnic z Frankfurtu

Kraków odwiedzili młodzi, ale niezwykle zaangażowani społecznie ludzie z Frankfurtu nad Menem –  Ambasadorzy Dzielnic. W piątek, 11 kwietnia, z niemieckimi aktywistami spotkali się Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny oraz Mateusz Płoskonka, Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie