Inne wizyty

Argentyńska młodzież polonijna odwiedza Kraków

W środę, 24 lipca krakowski magistrat odwiedziła grupa młodzieży argentyńskiej pochodzenia polskiego. Gości w urzędzie miasta powitała Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny Marzena Paszkot. Przed popołudniowym spotkaniem w magistracie grupa zwiedzała zabytkowe centrum stolicy Małopolski oraz oddział Rynek Podziemny Muzeum Krakowa.

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe tematem spotkania z delegacją chińską

17 lipca br. krakowski  magistrat odwiedzili przedstawiciele Komitetu ds. Politycznych i Prawnych szanghajskiego dystryktu Minhang.

Media dla reform. Wizyta studyjna dziennikarzy z Ukrainy

W środę, 11 lipca 2019 r., Kraków odwiedzili dziennikarze z obwodu charkowskiego Ukrainy – uczestnicy projektu studyjnego „Media dla reform i w obronie wartości. Polskie doświadczenie”, realizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód.

Samorządowcy z Gruzji o planowaniu przestrzennym i parku kulturowym

9 lipca 2019 r. gruzińska delegacja uczestnicząca w wyjeździe szkoleniowo-studyjnym do Polski odwiedziła Kraków. Strona gruzińska jest zainteresowana zapoznaniem się z prowadzoną polityką przestrzenną, planowaniem strategicznych inwestycji miejskich, jak również ochroną krajobrazu kulturowego.

Zakochani… w Krakowie

Jeszcze w zimie opisali dlaczego weekend w Krakowie to doskonały pomysł dla zakochanych, a nasze miasto zobaczyli w upalnej czerwcowej odsłonie.

Samorządowcy z Newry odwiedzili Kraków

W poniedziałek, 11 czerwca Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Robert Piaskowski spotkał się grupą mieszkańców i samorządowców z irlandzkiego Newry.

25 lat „Mayday’a” i Ray Cooney w Krakowie

8 maja 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Bagatela odbyła się gala z okazji jubileuszu 25. rocznicy inscenizacji w spektaklu „Mayday” na deskach krakowskiego teatru. Gościem specjalnym wieczoru był autor sztuki – brytyjski komediopisarz i aktor Ray Cooney. Uznawany za mistrza gatunku farsy Cooney dostał specjalny prezent od Prezydenta Miasta Krakowa.

Jubileuszowa wielkanocna wizyta Polonii w Krakowie

W środę , 24 kwietnia br. w krakowskim magistracie odbyło się uroczyste spotkanie w ramach krakowskiej części jubileuszowej, 20. edycji projektu „Wielkanoc w Polsce”. Uczestników projektu, przedstawicieli Polonii z Rosji, Kazachstanu, Mołdawii, Ukrainy oraz z Brazylii w imieniu Prezydenta Krakowa powitała Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny.

Młodzież z Tuluzy w krakowskim magistracie

W tym miesiącu po raz kolejny do siedziby Urzędu Miasta Krakowa zawitali młodzi goście z Francji. W poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., magistrat odwiedzili uczniowie  Lycée Sainte-Marie des Champs w Tuluzie, przebywający w Krakowie w ramach wymiany z VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza

Wizyta francuskich Rotarian

We wtorek, 9 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Krakowa gościli członkowie klubów Rotary z francuskich miast  Magny-en-Vexin, Aubergenville i Mantes-la-Jolie. Zostali oni powitani przez Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, Annę Okońską-Walkowicz.

Sonda
Jubileusz 40-lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergi (26-28 lipca 2019 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie