Komunikat archiwalny

Wielka Parada Smerfów przejdzie przez Kraków

To dziś (31 lipca) przez miasto przejdą... smerfy. Niezwykła, roztańczona i błękitna parada przeszła dotychczas ulicami Nowego Jorku, Chicago i Madrytu. Teraz czas na Kraków. O godz. 14.00 orszak wyruszy spod Wawelu na wysokości ul. Bernardyńskiej, a następnie przejdzie przez Bulwar Czerwieński w stronę budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Akcja zapowiada film Smerfy, który wchodzi do kin 19 sierpnia.

Wielka Parada Smerfów przejdzie przez Kraków
Fot. www.krakow.pl

Paradę będzie otwierać ośmiu tancerzy, którzy przy dźwiękach smerfowej muzyki będą aktywnie zachęcać do dołączenia do zabawy. Za nimi, na specjalnej platformie, szerokiej na trzy metry i długiej na siedem metrów i prowadzonej przez samochód stylizowany na nowojorską taksówkę - pojadą trzy postacie Smerfów. Paradę zamykać będzie wyjątkowa atrakcja: kilka metrów nad ziemią szybować będą trzy balony helowe, mające postaci Papy Smerfa, Smerfetki i Smerfusia (długość 8 m, wysokość 3,6 m, szerokość przy rozłożonych rękach 5,8 m). W trakcie około trzygodzinnej parady zaplanowano konkursy, zabawy oraz naukę tańca Smerfów. Nie zabraknie także czasu na wspólne zdjęcia z głównymi bohaterami filmu Smerfy.

Wszyscy uczestnicy parady otrzymają niespodzianki – filmowe gazety zawierające gry i zabawy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla starszych uczestników. Wydarzenie organizują: firma UIP - dystrybutor filmu i AIM Media. (KF)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA