Aktualności

Ułatwienia dla wynajmujących lokale gminne

Podczas jutrzejszej (8 lipca, środa) sesji Rady Miasta Krakowa radni będą głosować nad projektem uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków oraz tymczasowych pomieszczeń.

EtnoKraków / EBU – inauguracja

Podczas inauguracyjnego koncertu EtnoKraków / EBU, który odbędzie się w środę (8 lipca), wystąpi Kroke - jeden z najwybitniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, a przy tym jedna z najoryginalniejszych europejskich grup grających muzykę klezmerską. Publiczność ICE Kraków usłyszy również muzykę Rakesh Chaurasia Duo i Zakira Hussaina - artysty koncertującego i nagrywającego z największymi sławami, również scen jazzowych. W koncercie inauguracyjnym, który rozpocznie się o godzinie 20:00 w ICE Kraków weźmie udział Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

Bomba na kładce i wypadek na moście

Godzina 8.55: policja otrzymuje informację o ładunku wybuchowym na kładce Bernatka. 9.10: służby potwierdzają obecność niezidentyfikowanych paczek. Zapadają decyzje. 9.25: na miejscu jest już specjalna grupa funkcjonariuszy z psem do wyszukiwania materiałów wybuchowych... - to dopiero początek scenariusza na wypadek ataku terrorystycznego w Krakowie, który dziś praktycznie ćwiczyli członkowie Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa.

Lato w Akademii Seniora

Krakowskie Centrum Seniora zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Letniej Akademii Seniora.

Koncesje na alkohol na nowych zasadach?

Projekty uchwał w sprawie zasad usytuowania na terenie Krakowa miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) w poszczególnych dzielnicach będą jednym z tematów poruszanych na jutrzejszej sesji Rady Miasta Krakowa. To ostatnie posiedzenie przed przerwą wakacyjną!

Wyremontują drogi w okolicy Błoń

Zgodnie z planem do końca września ma zostać wyremontowana część ulic w rejonie Błoń. Chodzi o fragmenty ulicy Królowej Jadwigi i alei Focha.

Eurozaradny Kraków w telewizji chorwackiej

Centrum Kongresowe ICE Kraków, MOCAK, udogodnienia dla niepełnosprawnych, modernizacja infrastruktury tramwajowej oraz wymiana pieców – m.in te projekty unijne (z)realizowane w Krakowie pojawiły się w telewizji chorwackiej jako przykłady skuteczności naszego miasta w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Polska premiera „Czarodziejskiej Góry” w Krakowie

„Czarodziejska Góra" to najnowszy animowany dokument w reżyserii Anci Damian, autorki słynnego filmu „Crulic. Droga na drugą stronę", który brawurowo przebił się z niszowego świata animacji na wielkie festiwale, zgarniając kilkadziesiąt nagród, między innymi w Locarno czy na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Nową animację reżyserki pochodzącej z Rumunii będzie można zobaczyć już 17 lipca w krakowskim Kinie Pod Baranami. Pokaz o godz. 19:00, a bilety w sprzedaży będą dostępne od wtorku. Zapraszamy.

Rolkarze przejadą przez Kraków

W czwartek, 9 lipca w godz. od 19.30 do 22.30, odbędzie się przejazd rolkarzy po Krakowie. Organizatorem jest Krakowski Klub Sportów Wrotkarskich Krak, który chce w ten sposób promować jazdę na rolkach i propagować aktywny tryb życia.

Uwaga na burze!
Komunikat archiwalny 2015-07-06

Synoptycy przewidują, że dziś (6 lipca, poniedziałek) w Krakowie wystąpią burze z gradem.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?