Aktualności

Uwaga na gołoledź! Ostrzeżenie synoptyków

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczace marznących opadów deszczu. W nocy na wielu drogach w naszym regionie może być bardzo ślisko. Wedle prognoz największe prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska jest w północno-zachodniej części wojewodztwa małopolskiego.

Bezpieczny Maluch - bezpłatne warsztaty dla rodziców

Ruszyła kolejna edycja kampanii "Bezpieczny Maluch", czyli najszerszej w Polsce akcji skierowanej do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. W jej ramach prowadzone są bezpłatne warsztaty, dzięki którym można dowiedzieć się wiele o zdrowym rozwoju dzieci i udzielaniu im pomocy w nagłych wypadkach. 20 lutego doświadczeni ratownicy medyczni i instruktorzy bezpieczeństwa spotkają się w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek przy ul. Ujastek 3 z chętnymi, którzy wcześniej zapiszą się na stronie www.bezpiecznymaluch.com.pl.

Janusz Muniak spoczął na Cmentarzu Rakowickim

Janusz Muniak - znakomity krakowski saksofonista, kompozytor i aranżer - spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim. Legendarny krakowski jazzman zmarł w niedzielę 31 stycznia. Miał 74 lata.

Jest decyzja środowiskowa dla przebudowy al. 29 Listopada

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska utrzymał w mocy decyzję środowiskową dla przebudowy al. 29 Listopada od ul. Opolskiej do granic miasta. To jedna z kluczowych miejskich inwestycji w północnej części Krakowa.

„Łobzów – rejon ul. Łokietka i Wrocławskiej”: czekamy na uwagi do planu

Do 16 lutego można składać uwagi doprojektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Łobzów – rejon ulic Łokietka i Wrocławskiej”. Przypomnijmy, krakowianie mieli możliwość zapoznania się z projektem planu, prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją od 4 stycznia do 2 lutego. Materiały były dostępne w Biurze Planowania Przestrzennego oraz na bip.krakow.pl.

Jutro możliwe przekroczenia norm pyłów

W sobotę 23 stycznia istnieje prawdopodobieństwo przekroczenia dopuszczalnego poziomu dobowej normy stężenia pyłu PM10 - wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Weekend w Krakowie
Komunikat archiwalny 2016-02-05

Już dziś wieczorem w Tauron Arenie Kraków odbędzie się polska premiera koncertowej wersji filmu „Kraina lodu”, a towarzyszyć jej będzie muzyka Christopha Becka wykonana na żywo przez ponad 100 artystów! Projekcja filmu odbędzie się o godz. 18.00. Zapraszamy nie tylko dzieci!

Uwaga na gołoledź! Ostrzeżenie IMGW
Komunikat archiwalny 2016-02-04

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczace oblodzenia. W nocy z czwartku na piątek na wielu drogach w naszym regionie może być bardzo ślisko. Według prognoz temperatura minimalna wyniesie -3°C do -1°C, przy gruncie do -4°C.

Jak spalić kalorie po tłustym czwartku [WIDEO]
Komunikat archiwalny 2016-02-04

Dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału, czyli tłusty czwartek to święto każdego smakosza pączków. Wedle tradycji, możemy się objeść. Jeden pączek zawiera jednak sporo kalorii, które później musimy spalić. Tego, jak zrobić to najlepiej, dowiedzieć się można z naszego filmu.

Kraków wyróżniony w rankingu trivago.pl

Kraków znalazł się na 22. miejscu rankingu portalu trivago.pl. Miasto zostało docenione za bardzo dobrą bazę hotelową. Wśród wyróżnionych w 2015 roku miast świata jest też Warszawa, Wrocław i Poznań. 

Polecamy
Polecamy