Aktualności

Strażnicy na medal

Szczególnie zasłużeni strażnicy miejscy otrzymali w piątek (29 sierpnia) wyróżnienia. Odebrali je z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Komendanta Straży Miejskiej Adama Młota oraz Wicewojewody Małopolskiego Andrzeja Harężlaka reprezentującego Prezydenta RP. Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znaleźli się strażnicy i ratownicy medyczni, którzy uratowali życie mężczyźnie, który zasłabł na jednym z krakowskich osiedli. Podczas uroczystości w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa rozstrzygnięto ponadto konkurs na Najlepszego Strażnika Roku.

Kraków jedzie na polskie Davos

Już w najbliższy wtorek (2 września) rozpocznie się Forum Ekonomiczne w Krynicy – największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej nazywane „polskim Davos". Jak zwykle nie zabraknie tam Krakowa, który z motywem przewodnim „Kraków, miasto w Ruchu" („Kraków in motion") zaprezentuje zmiany urbanistyczne i założenia projektu Smart City, projekt „Kraków -  Nowa Huta Przyszłości", a także pochwali się potencjałem biznesowym.

Mieszkasz w Nowej Hucie? Zarejestruj się na bezpłatne badania

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Z tej okazji przygotowano m.in. akcje profilaktyczne dla mieszkańców Nowej Huty. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji! Rejestracja telefoniczna rozpocznie się od poniedziałku, 1 września.

Ile na administrację? Dużo poniżej średniej krajowej!

Kraków ma jeden z niższych wskaźników jeśli chodzi o wydatki na administrację. Mimo rosnącej liczby zadań, od lat na niemal takim samym poziomie utrzymuje się poziom zatrudnienia.

Witaj szkoło!
2014-08-28

W najbliższy poniedziałek (1 września) rozpocznie się nowy rok szkolny 2014/2015. W krakowskich samorządowych przedszkolach i szkołach przygotowano ponad 96 230 miejsc dla dzieci i młodzieży w 3 938 oddziałach. Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbędzie się o godz. 9:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Krakowie na os. Wysokim 6 oraz o godz. 14:00 w Gimnazjum nr 29 na ul. Aleksandry 17. W wydarzeniach udział weźmie Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Zgłoś budynek bez barier

Rusza ósma edycja konkursu „Kraków bez barier" promującego obiekty i przestrzenie dostępne dla wszystkich, w szczególności dla osób mających problemy z poruszaniem się: osób z niepełnosprawnością, osób starszych, rodziców z wózkami. Do 31 października można zgłaszać obiekty i miejsca godne wyróżnienia. Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Krakowa.

Dożynki Miejskie
2014-08-26

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIV Czyżyny Wojciech Krzysztonek oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają do udziału w Dożynkach Miejskich, które odbędą się w dziś (niedziela, 31 sierpnia) w Łęgu (ul. Na Załęczu 2).

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie

Krakowscy seniorzy będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 65. rok życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej. Szczepienia będą realizowane od 1 września.

Stan finansów Krakowa? Stabilnie i bez problemów

Radni miasta zdecydowaną większością głosów przyjmują absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Krakowa, a agencja Standard&Poor's potwierdza najwyższy z możliwych rankingów wiarygodności dla naszego miasta. Oznacza to, że stan finansów Krakowa jest stabilny i daleki od przypisywanych przez niektórych problemów.

Siatkarskie emocje

Rozpoczęły się FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. W Kraków Arenie będzie można oglądać zmagania drużyn z Grupy D – Belgii, Francji, Iranu, Włoch, Portoryko i USA. Mecze w Krakowie rozegrane zostaną: 31 sierpnia oraz 2, 4, 6, i 7 września. Mecz otwarcia rozegrany został w sobotę (30 sierpnia) w Warszawie. Polacy wygrali z Serbią 3:0.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jak najczęściej załatwiasz sprawy administracyjne w Urzędzie Miasta Krakowa?