Aktualności

Noworoczne spotkanie z krakowskimi dyplomatami

We wtorek, 16 stycznia  odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z krakowskim korpusem konsularnym. Po latach przerwy, kiedy spotkania odbywały się w różnych miejskich instytucjach, konsulowie znowu przybyli do krakowskiego magistratu.

Autosan, EvoBus i Volvo dostarczą nowe autobusy do Krakowa

W środę, 17 stycznia, MPK SA w Krakowie rozstrzygnęło kolejny przetarg na dostawę nowych autobusów. Tym razem chodzi o zakup 78 ekologicznych pojazdów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które krakowski przewoźnik otrzyma dofinansowanie w wysokości 61,5 mln zł.

Sukces młodych krakowskich cukierników i kucharzy!

Aż pięcioro uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie znalazło się w gronie laureatów wojewódzkiego etapu XXIII Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik oraz I Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Eliminacje przeprowadzono 16 stycznia w ZSPS przy ul. Miechowity 6. Ogółem wzięło w nich udział 22 uczniów z małopolskich szkół, w tym 5 piekarzy, 9 cukierników i 8 kucharzy.

Jasełka w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na przedstawienia jasełkowe w wykonaniu rodziny Malików ze Zwierzyńca. Odbędą się one 20 i 21  stycznia, o godz. 18.00, w oddziale Celestat przy ul. Lubicz 16.

Wybierasz zawód? Musisz tam być

W czwartek, 18 stycznia, odbędą się XVI Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów – impreza o charakterze edukacyjnym organizowana corocznie z myślą o uczniach ostatnich klas gimnazjów, ich rodzicach i nauczycielach. Wydarzenie ma pomóc uczniom w wyborze dalszej drogi kształcenia. Gospodarzem jest Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji przy ul. Ułanów 9.

Projekt „Zmiana na plus” - szansa dla osób bezrobotnych

Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych „InBIT” Sp. z o.o. prowadzi projekt „Zmiana na plus”, w ramach którego oferuje dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wsparcie zawodowe, m.in. w postaci praktyk i szkoleń, oraz doradztwo grupowe i indywidualne. Trwa rekrutacja do projektu – liczba miejsc ograniczona.

Karta Klubu Rodziców Centrum Kultury Podgórza już dostępna

Centrum Kultury Podgórza wprowadza nowe karty lojalnościowe. Tym razem dedykowane są rodzicom z dziećmi. Karta uprawnia do darmowych zajęć, organizowanych w ramach Klubów Rodziców działających w CKP.

Koncert Emeli Sandé przeniesiony do Centrum Kongresowego ICE

Zaplanowany na 23 lutego w TAURON Arenie Kraków koncert brytyjskiej wokalistki zostaje przeniesiony. Emeli Sandé ostatecznie zaśpiewa w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Zmieni się także data jej występu. Artystka zaprezentuje się po raz pierwszy polskiej publiczności 22 lutego.

73. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

W tym roku mija 73. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej w Krakowie. W związku z tym w czwartek, 18 stycznia, na cmentarzu Rakowickim odbędą się uroczystości, w których weźmie udział m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Zima przykryła nasze miasto białym puchem, zachęcamy więc do spacerów, zwłaszcza że smog chwilowo odpuścił, a Kraków pod śniegiem wygląda naprawdę magicznie. A co powiecie na pomysł, aby taki spacer zakończyć w kinie lub teatrze? Kulturalnych propozycji na dziś nie brakuje! Polecamy też Wam nasz newsletter! Mamy już za sobą 200 numerów najświeższych informacji o weekendowych wydarzeniach! Każdy z Was, kto się zapisze, co tydzień ma szansę wygrania książki, biletów do teatru, filharmonii i na festiwale. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA