Aktualności

IMGW ostrzega: po południu burze

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje możliwość wystąpienia dzisiaj w godzinach popołudniowych burz z opadami deszczu.

Pociągami przyjechało do Krakowa już ponad 50 tysięcy pielgrzymów

Pociągi do Krakowa przyjeżdżają bez zakłóceń – informują rzecznicy spółek kolejowych. Od soboty do Krakowa przyjechało już ponad 100 dodatkowych pociągów. Do 3 sierpnia tereny kolejowe związane ze Światowymi Dniami Młodzieży będzie zabezpieczać nawet 1000 funkcjonariuszy SOK w ciągu doby.

ŚDM: utrudnienia na autostradzie A4

Uwaga kierowcy podróżujący autostradą A4. Od piątku 29 lipca od godz. 20:00 do niedzieli 31 lipca do godz. 23:59 zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

Pasażerowie już korzystają z przystanku kolejowego Kraków Sanktuarium

W pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach powstał nowy przystanek kolejowy. Zgodnie z planem, od 25 lipca obsługuje pielgrzymów, turystów i krakowian.

10 tys. strażaków zabezpieczy pielgrzymów

W czasie Światowych Dni Młodzieży nad bezpieczeństwem pielgrzymów ma czuwać blisko 10 tys. strażaków. Do zadań funkcjonariuszy należeć będzie m.in. kontrola obiektów, na których odbędą się uroczystości oraz organizacja patroli pieszych czy obsadzenie posterunków stałych lub czasowych.

Przejazd dla osób niepełnosprawnych w czasie ŚDM

Osoby niepełnosprawne poruszające się po Krakowie samochodem podczas Światowych Dni Młodzieży powinny zwracać uwagę na oznakowanie oraz zapoznać się z listą ulic wyłączonych lub tymczasowo wyłączonych z ruchu, które będą zamknięte dla wszystkich.

Komunikacja miejska we wtorek - informacje dla pasażerów

We wtorek 26 lipca komunikacja miejska w Krakowie będzie kursować według szkolnego rozkładu jazdy na dzień powszedni. Na ulice wyjadą specjalne linie korytarzowe - autobusowe i tramwajowe. Kursowanie części linii zostanie wydłużone do godzin nocnych.

SmartCity: ruszy system informacji o wolnych miejscach postojowych

Już niedługo specjalny system dynamicznej informacji pomoże kierowcom w znalezieniu wolnego miejsca postojowego. Pilotażowo obejmie on swoim zasięgiem ulice Szlak, Warszawską, Ogrodową i część  Placu Matejki, a także parkingi „Przy Muzeum” i „Stare Podgórze”. Spółka Miejska Infrastruktura ogłosiła przetarg na „Zaprojektowanie, wykonanie i oddanie do użytkowania systemu informacji o wolnych stanowiskach postojowych w strefie płatnego parkowania w Krakowie”.

KRAKÓW NA ŻYWO: IMGW ostrzega o możliwych burzach z gradem

Poniedziałek 25 lipca w Krakowie - relacja na bieżąco.
Aby odświeżyć, naciśnij F5.

Wtorek na drogach w Krakowie - informacje dla kierowców

Oto zbiór najważniejszych informacji dotyczących ruchu drogowego w Krakowie w wtorek 26 lipca.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL