Aktualności

Prezydenckie stypendium od nowego roku szkolnego

Na pierwszej po wakacyjnej przerwie sesji Rady Miasta Krakowa, która odbędzie się w środę, 31 sierpnia pod głosowanie poddany zostanie projekt wprowadzający zmianę do uchwały RMK z 2014 r. ustanawiającej Krakowski Program Wspierania Uzdolnionych Uczniów. Zmiana ma związek z wprowadzeniem nowej formy wsparcia dla uczniów zdolnych – Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa im. Juliusza Lea.

Gala finałowa Konkursu Seiferta

Laureaci Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, a także znakomity Konglomerat Big Band wezmą udział w uroczystej gali finałowej Konkursu, która odbędzie się w sobotę 27 sierpnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

WAVELO powozi krakowian

Zakończyło się głosowanie na nazwę nowego Systemu Rowerów Publicznych w Krakowie. Mieszkańcy wybrali nazwę WAVELO. Przez najbliższe 8 lat będzie towarzyszyć ona miastu w jego promocji, a przede wszystkim popularyzacji nowego systemu.

Zwierzętom ze schroniska będzie cieplej i wygodniej

Schronisko dla zwierząt przy ul. Rybnej zyskało zmodernizowaną kotłownię do ogrzewania pomieszczeń i nowy budynek do rekonwalescencji chorych pupili. Zrealizowane w ostatnich miesiącach inwestycje przyczynią się do zwiększenia komfortu czworonogów przebywających w azylu, w oczekiwaniu na nowy dom. W piątek krakowskie schronisko odwiedził prezydent Jacek Majchrowski.

Święto Powiśla – zakończenie lata pełne zieleni!

Kończą się wakacje, ale mieszkańcy Krakowa nie mają powodów do smutku. Już 1 września, w magicznej stolicy Małopolski będą mogli spotkać się na świeżo zazielenionym dziedzińcu przy Powiślu 11, gdzie odbędzie się Święto Powiśla. To całkowicie nowy pomysł na rodzinny piknik z letnim kinem pod gwiazdami oraz spektaklem muzycznym i wizualizacjami, specjalnie na pożegnanie lata. Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje je po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni. 

Kolejne pięć wyroków w sprawie  Ubera... i nie tylko

Krakowski sąd wydał kolejne wyroki na kierowców Uber, do pierwszych trzech z początku tego tygodnia, wczoraj do krakowskiego Magistratu wpłynęło kolejnych pięć wyroków na tych kierowców, ale wraz z nimi otrzymano także sześć następnych wyroków orzeczonych wobec kierowców Eko-Taxi.

Pomaganie przez bieganie

5 tysięcy biegaczy, a wśród nich celebryci, sportowcy, drużyny aktorów z krakowskich teatrów i... wojskowych, wystartuje w piątej edycji charytatywnego biegu Kraków Business Run, który odbędzie się w niedzielę 4 września w naszym mieście. Inicjatywę wspierają m.in. Rafał Sonik, Jerzy Stuhr, Juliusz Chrząstowski, Jan Klata i Aleksandra Godlewska.

Weekendowy rozkład jazdy - sprawdź co dzieje się w Krakowie!

Ostatni sierpniowy weekend to okazja, by zaczerpnąć jeszcze z wakacyjnych atrakcji w Krakowie. Jeśli tego lata jeszcze nie nacieszyliście się kulturalnymi propozycjami w mieście, polecamy Wam kilka sprawdzonych propozycji od piątku do niedzieli. Wyczekiwanym wydarzeniem końca sierpnia zdecydowanie będzie koncert „Bethoveen Extreme” w ICE Kraków. Co poza tym? Sprawdź w naszym rozkładzie jazdy!

ZIKiT odnawia murki w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2016-08-25

Trwa naprawa nowohuckich murków na os. Centrum A2 i Centrum A3 oraz na os. Zgody 7. Prace zakończą się z początkiem września. O remont zabiegali mieszkańcy, gdyż jest to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów małej architektury w Nowej Hucie.

Inteligentne parkometry staną w kolejnych rejonach Krakowa

W kolejnych miejscach w Krakowie zostaną zamontowane nowoczesne parkometry. Miejska Infrastruktura Sp. z o.o. ogłosiła przetarg na dostawę 116 inteligentnych urządzeń do pobierania opłat za postój w strefie płatnego parkowania. – To nasz wkład w rozwój Smart City – zaznacza Piotr Kącki, prezes spółki zarządzającej strefą.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL