Aktualności

Razem projektujemy Superścieżkę!

Tłok, hałas i natężenie ruchu sprawiają, że ogromna przestrzeń między rondami Mogilskim i Grzegórzeckim nie zachęca do pozostania w niej na dłużej. Superścieżka ma to zmienić. Inicjatywa powstała przy wspólnych działaniach władz miasta, architektów i urbanistów, organizacji pozarządowych, prywatnych inwestorów, a przede wszystkim: mieszkańców Krakowa.

Trwa rodzinne świętowanie

Biegiem Par „W pogoni za tlenem" rozpoczęło się rodzinne świętowanie na Bulwarze Czerwieńskim. Mimo nienajlepszej pogody na starcie zameldowało się ponad 120 biegaczy. Sygnał do startu dała Zastępca Prezydenta Krakowa Katarzyna Cięciak. Zawody wygrali Wojciech Macheta i Łukasz Jakubowski (grupa Yeti). Nagrody zwycięzcom wręczył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Ważnym elementem tegorocznego Święta Rodziny była prezentacja proekologicznych działań Miasta Krakowa.

Nowa Huta Przyszłości i nowa koncepcja planistyczna

Rozwój funkcji rekreacyjnych w rejonie zbiorników wodnych, urządzenie terenów zielonych jako przestrzeni publicznych oraz poszerzenie terenów pod zabudowę mieszkaniową to najważniejsze założenia wstępnej koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Nowa Huta Przyszłości – Przylasek Rusiecki". Prezentacja proponowanych rozwiązań przestrzennych odbyła się w czwartek (21 maja) na spotkaniu planistów z mieszkańcami.

Apel Prezydenta
2015-05-22

Poniżej prezentujemy apel Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w sprawie uczestnictwa w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbędą sie już w niedzielę (24 maja).

Kraków mój dom
2015-05-22

Centrum Kongresowe ICE Kraków, TAURON Arena Kraków, Teatr Variete oraz Smocze Skwery to tylko niektóre miejskie inwestycje, które znalazły się w finale plebiscytu na najlepsze krakowskie obiekty „Kraków Mój Dom". O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach zdecydują głosy kapituły oraz mieszkańców. Głosować można do 3 czerwca.

Kraków głosuje w drugiej turze!

Druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę (24 maja). Przypominamy, że głosować będzie można w siedzibach obwodowych komisji wyborczych w godzinach od 7.00 do 21.00. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na bezpłatny transport do i z obwodowych komisji wyborczych. Zapisy trwają!

Intensywne opady deszczu
Komunikat archiwalny 2015-05-21

Na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie ostrzega przed wystąpieniem intensywnych opadów deszczu na terenie Małopolski.

Krakowski Tydzień Zawodowców

Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu wraz z Dyrektorami szkół zawodowych i technicznych serdecznie zapraszają Gimnazjalistów i Ich Rodziców do skorzystania z – być może ostatniej przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej – okazji do zapoznania się z bogatą ofertą szkół zawodowych. Krakowskie Dni Zawodowców odbędą się od 25 do 30 maja.

Konferencja ASPIRE, czyli inspiracja do rozwoju
Komunikat archiwalny 2015-05-21

Jak daleko możemy udoskonalić jakość usług dostarczanych w Krakowie? Jak daleko poszerzymy liczbę zatrudnionych? Jak daleko nam do zostania super-lokalizacją? – m.in. nad takimi pytaniami zastanawiają się uczestnicy tegorocznej konferencji ASPIRE How Far Can We Go? – Jak daleko dotrzemy? Uroczysta inauguracja wydarzenia odbyła się wczoraj (20 maja) w ICE Kraków. Konferencję otworzył m.in. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Coraz więcej funkcji testowanego w Krakowie superparkometru

Od czwartku, 21 maja kierowcy parkujący w rejonie placu Św. Ducha mogą już przekonać się o zaletach nowych rozwiązań jakie Miejska Infrastruktura Sp. z o. o. wdrożyła w testowanym tam parkometrze. Zamontowany na zlecenie spółki czytnik kodów QR sprawia, że parkometr staje się urządzeniem, które może oferować coraz więcej praktycznych usług.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Co według ciebie jest największą przyczyną smogu nad Krakowem?