Aktualności

Bardzo duży ruch na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-10-21

Bardzo duży ruch na krakowskich drogach. Autobusy i tramwaje mają kilkuminutowe opóźnienia, a kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Na głównych ulicach miasta tworzą się korki.

50 lat Stowarzyszenia Absolwentów UJ

24 października (piątek) Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie świętować  50 – lecie. Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń, m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej, konferencję naukową, panel dyskusyjny. W konferencji weźmie udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, który wspólnie z Izbą Notarialną w Krakowie ufundował tablicę pamiątkową poświęconą Edmundowi Klemensiewiczowi.

Radwańskie zagrają w Kraków Arenie!

Reprezentacja Polski na czele z siostrami Agnieszką i Urszulą Radwańskimi zmierzy się w Krakowie z reprezentacją Rosji. Mecz tenisowy zostanie rozegrany w ramach Grupy Światowej Fed Cup by BNP Paribas. Spotkanie odbędzie się w dniach 7-8 lutego 2015 roku.

Zbiórka elektrośmieci

Trwają I Krakowskie Dni Elektrorecyklingu. Już w najbliższą sobotę, 25 października prowadzona będzie darmowa zbiórka starego sprzętu AGD, niedziałających odbiorników radiowych czy telewizyjnych, komórek.

Timberland Wspiera Ośrodek dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie

Całkowita renowacja ogrodzenia, odnowienie oraz rozbudowa dziecięcego placu zabaw, oczyszczenie i zagospodarowanie rozległego ogrodu – 23 października do Krakowa przyjedzie 70. pracowników Marketing Investment Group z całej Polski, którzy w ramach akcji „Timberland Wspiera" będą pracować w Ośrodku dla Osób Dotkniętych Przemocą. To drugi taki event w tym roku, 17. w całej historii działania Firmy.

Dodatkowy przystanek Cracovia

Od poniedziałku, 20 października, działa dodatkowy przystanek „Cracovia" przy skrzyżowaniu alei Trzech Wieszczy i ul. Piłsudskiego. Ułatwi on pasażerom korzystanie z komunikacji zbiorowej w tym rejonie.

Spokojny poniedziałkowy poranek na krakowskich drogach

Spokojny poniedziałkowy poranek na krakowskich drogach. Komunikacja miejska kursuje zgodnie z rozkładem, a prowadzący autobusy i tramwaje nie zgłaszają większych utrudnień.

Szukasz pracy? Przyjdź na targi

Szukasz pracy, szkoleń, stażu? Chcesz poznać swoje kompetencje zawodowe i odpowiadające im aktualne oferty pracy? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś tak – nie może Cię zabraknąć na Targach Pracy organizowanych przez Grodzki Urząd Pracy i Centrum Aktywizacji Zawodowej. To doskonała okazja do zapoznania się z ofertami pracy, planami rekrutacyjnymi firm, a także szansa spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Targi Pracy otworzy jutro (22 października, środa) o godz. 10.00 w Kraków Arenie Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Budżet Obywatelski: wyniki głosowania mieszkańców

Od 27 września do 5 października mieszkańcy Krakowa mogli głosować na propozycje zadań zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Oddano 67320 głosów, w tym 59199 za pomocą narzędzia internetowego, a 8201 tradycyjną metodą papierową w punktach głosowania.

Kolejne dni otwarte w ICE Kraków już w listopadzie!

W związku z ogromnym zainteresowaniem pierwszymi dniami otwartymi w Centrum Kongresowym ICE Kraków informujemy, że mieszkańcy będą mogli ponownie zwiedzić obiekt już w listopadzie. Szczegółowe informacje na temat kolejnych terminów pojawią się wkrótce na stronie: www.icekrakow.pl oraz na profilu Centrum na portalu Facebook (facebook.com/icekrakow).

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?