Aktualności

Śpiewające „Mosty między Miastami”

Od piątku do poniedziałku 12 grudnia na krakowskim Rynku koncertują zespoły folklorystyczne i wokalno-taneczne oraz soliści z Polski, Ukrainy i Słowacji – rozpoczęła się 18. edycja międzynarodowego projektu artystycznego „Mosty między Miastami”. Co roku młodzi artyści spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym

Pokazy mistrzowskie karate tradycyjnego z udziałem medalistów mistrzostw świata, pokazy judo, fitness i tańca oraz wizyta św. Mikołaja – to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Międzynarodowego Turnieju Mikołajkowego w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się dzisiaj w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Klimat świąt Bożego Narodzenia już unosi się w powietrzu! Jarmark na Rynku, świąteczne dekoracje w całym Krakowie, coraz więcej wydarzeń z kolędami i świątecznymi elementami. Lubimy grudzień! Ale nie tylko z powodu świąt - w grudniu też mnóstwo się dzieje! Z przyjemnością wybieraliśmy wydarzenia, które polecamy Wam na ten weekend.

Świąteczne życzenia z Krakowa - już dziś koncert na Rynku Głównym

Dziś wieczorem na Rynku Głównym w Krakowie za sprawą największych polskich gwiazd zagości magiczna świąteczna atmosfera. Od godz. 18.30 mieszkańcy Krakowa, a od 19.00 także widzowie TVP 2, wysłuchają koncertu najpiękniejszych piosenek świątecznych, dzięki którym ciepło zagości nie tylko na krakowskim Rynku, ale także w domach mieszkańców całej Polski. Tradycyjne polskie utwory, specjalnie dla krakowskiej publiczności zaśpiewają m.in.: Kasia Cerekwicka, Patrycja Markowska, Skaldowie, Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz Kuba Badach. Na koncert zaprasza Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Telewizja Polska.

Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku - pomóżmy chorym na nowotwory krwi

Jeszcze dzisiaj w Auchan na terenie Krakowa odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są malutkiej Karolince z Wałbrzycha oraz innym pacjentom dotkniętym nowotworami krwi.

Zakończył się program odbioru odpadów zielonych

W piątek 9 grudnia zakończyła się tegoroczna edycja programu odbioru odpadów zielonych. W 236 dni, w tym 170 dni roboczych MPO Kraków zebrało łącznie 22,6 tys. ton odpadów zielonych czyli o 3 tys. ton więcej niż rok temu. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Już dzisiaj aukcja szopek krakowskich
Komunikat archiwalny 2016-12-10

Krakowskie szopki – małe i duże dzieła sztuki, wykonane z niezwykłą precyzją i starannością, rozsławiają nasze miasto w Polsce i na świecie. Każdy, kto chciałby mieć w domu tradycyjną, krakowską szopkę już w sobotę będzie miał niepowtarzalną okazję wziąć udział w aukcji. Zapraszamy do Sali Miedzianej Muzeum Historycznego w Pałacu Krzysztofory dzisiaj o godzinie 12:00.

Przegłosowano projekt aktualizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa

W środę 7 grudnia podczas sesji Rady Miasta Krakowa radni przyjęli projekt aktualizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa. Do zrewitalizowania w ramach Programu wytypowano trzy podobszary: Stare Miasto-Kazimierz, Stare Podgórze-Zabłocie i „starą” Nową Hutę.

Wymiana pieców: listopad z kolejną rekordową liczbą złożonych wniosków

847 wniosków o udzielenie dotacji na wymianę palenisk oraz kotłowni węglowych na proekologiczne systemy grzewcze złożyli mieszkańcy Krakowa w listopadzie. Łącznie w 2016 roku złożono 5000 dokumentów. Co ważne, od czwartku 8 grudnia krakowianie mogą korzystać z usług nowego Punktu informacyjno-doradczego z zakresu zmiany systemu ogrzewania przy Al. Powstania Warszawskiego.

W 60. rocznicę rewolucji i walki o wolność na Węgrzech w 1956 roku

Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa i Premier Republiki Węgier Victor Orbán odsłonili w piątek 9 grudnia tablicę upamiętniającą pomoc krakowian dla węgierskiej rewolucji w 1956 roku. Walczący Budapeszt stał się głosem wszystkich, pozbawionych niezależności narodów dawnego Układu Warszawskiego i wywarł ogromny wpływ na świadomość całej Europy. Powstanie na Węgrzech zapoczątkowało długą i pełną ofiar drogę, którą zwieńczył tryumf Solidarności i zburzenie muru berlińskiego.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL