Aktualności

Złóż wniosek o świadczenie

Od 1 sierpnia w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Stachowicza 18 będą przyjmowane wnioski o przyznanie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2014/2015.

Przyjdź na Dzień Otwarty Ekologicznej Komunikacji Miejskiej

Prezentacja autobusów wyposażonych w najnowocześniejsze ekologiczne silniki Euro 6, przejażdżka po mieście, konkurs fotograficzny, konkurs rysunkowy dla przedszkolaków, spotkanie z organizatorami komunikacji miejskiej w Krakowie oraz z producentami autobusów EURO 6 – czekają na mieszkańców już w ten czwartek, 31 lipca w ramach Dnia Otwartego Ekologicznej Komunikacji Miejskiej w Krakowie organizowanego przez Mobilis Sp. z o.o.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ złóż wniosek i uzyskaj zniżki!

Od 1 sierpnia Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa będzie przyjmować wnioski o wydanie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Do otrzymania Karty uprawnione są rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie Miasta Krakowa i mające na utrzymaniu minimum troje dzieci oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego. Dokument gwarantuje korzystanie z dynamicznie rozwijającego się systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, które oferować będą instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne.

70. rocznica zagłady europejskich Romów

W tym roku przypada 70. rocznica zagłady europejskich Romów podczas likwidacji przez Niemców podobozu Ziganen Lager w KL Auschwitz-Birkenau. Obchody tej rocznicy odbędą się w dniach 30 lipca – 3 sierpnia (środa – niedziela) w Krakowie i byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Auschwitz-Birkenau. W uroczystościach weźmie udział ponad 1000 młodych osób z 25 państw. Będzie to największe dotychczas upamiętnienie Zagłady Romów.

Dni Kultury Romskiej w Krakowie

Zespoły romskie z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Rosji wystąpią na krakowskich Błoniach podczas III Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej, które rozpoczną się na krakowskich Błoniach w najbliższy piątek (1 sierpnia) i potrwają do niedzieli (3 sierpnia).

Raduje się serce, raduje się dusza… czyli Piknik Ułański

Pokaz musztry paradnej, widowisko historyczne Drogi do Niepodległości i pokazy kawaleryjskie to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Pikniku Ułańskiego Raduje się serce, raduje się dusza..., który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (3 sierpnia) na krakowskich Błoniach. Zapraszamy od godz. 12:00 do godz. 19:00.

Operetkowa Nowa Huta

Orkiestra Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, Edyta Piasecka, Iwona Socha, Adam Sobierajski, Bogusław Morka, Iwona Kaczmarek, Ryszard Morka – to artyści, którzy wystąpią podczas wyjątkowej Gali Operetkowej, która odbędzie się 2 sierpnia (sobota) o godz. 20:00 w Alei Róż. Do udziału w wydarzeniu zaprasza prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Uwaga na burze
Komunikat archiwalny 2014-07-23

Synoptycy przewidują, że dziś do godz. 23:00 w Krakowie może zagrzmieć. Prognozowane są także opady deszczu i gradu.

Skrzydła wielkiej wojny
Komunikat archiwalny 2014-07-22

Lotnictwu I wojny światowej poświęcona będzie nowa wystawa Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014, którą przygotowało Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Ekspozycja zostanie otwarta dziś (27 lipca, niedziela). O godz. 10:00 rozpocznie się piknik historyczno-lotniczy, a o godz. 13:00 wernisaż wystawy.

Konkurs Zbigniewa Seiferta rozstrzygnięty
Komunikat archiwalny 2014-07-21

Bartosz Dworak zdobył główną nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta pokonując dziewięciu młodych jazzmanów. Galowy koncert połączony z wręczeniem nagród odbył się w sobotę (19 lipca) w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Słuchacze mogli podziwiać zarówno zwycięzców konkursu jak i jego jurorów. Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa jest współorganizatorką konkursu.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Nowy odcinek S7 między ulicami Christo Botewa i Igołomską to świetne rozwiązanie dla Krakowa ponieważ: