Aktualności

ICE Kraków Congress Centre: Inauguracja

Do planowanego otwarcia ICE Kraków Congress Centre pozostało niewiele ponad półtora miesiąca. Wczoraj (1 września) ruszyła sprzedaż biletów na koncert 2014. Tu i teraz. Będzie to pierwsze wydarzenie, które odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym. Otwarcie to jednak nie tylko koncert - inauguracja działalności ICE Kraków potrwa 4 dni!

Zgłoś nielegalne graffiti

Jeśli zauważyłeś należący do miasta budynek na którym zostało wykonane nielegalne graffiti, zgłoś to przez Internet. Dzięki sygnałom od mieszkańców miejskie służby mogą szybciej reagować i dzięki temu znajdować sprawców. Wystarczy wypełnić formularz dostępny pod adresem www.zbk.krakow.pl.

Krakowianie chętnie oglądają siatkówkę

Mecz FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzny Polska 2014 Włochy – Iran cieszył się największym zainteresowaniem kibiców podczas drugiego dnia turnieju. Niedzielne (31 sierpnia) spotkanie grupy D w Kraków Arenie zgromadziło 6 900 widzów. Fani siatkówki oglądali czterosetowy pojedynek, który zakończył się wygraną reprezentacji Iranu (3:1).

Budżet Obywatelski - sprawdź na jakie projekty możesz zagłosować

459 projektów - spośród tylu będziemy wybierać w głosowaniu nad budżetem obywatelskim miasta Krakowa. Lista projektów oraz informacje w sprawie naboru kandydatów na członków Komisji Wyborczych ds. głosowania są dostępne na stronach www.budzet.krakow.pl oraz www.bip.krakow.pl.

Kraków oczami dzieci i rodziców

Ruszyła dziewiąta edycja akcji „Kraków przyjazny maluchom". We wrześniu szukamy miejsc przyjaznych dzieciom oraz zapraszamy na debaty dla rodziców i warsztaty dla maluchów. W tym roku wśród miejsc przyjaznych chcemy poszukać takich, które są otwarte na dzieci niepełnosprawne. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 września.

Mieszkasz w Krakowie? Zgłoś się do komisji

Od 27 września do 5 października krakowianie będą wybierać, które projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa będą ostatecznie realizowane. Osoby chętne do pracy w komisjach wyborczych muszą mieszkać w Krakowie i być wpisane do stałego rejestru wyborców Gminy Miejskiej Kraków (osoby pełnoletnie). Zgłaszać się można do 8 września, do godz. 15.00. Formularz - zgłoszenie kandydata na członka komisji wyborczej oraz wykaz siedzib komisji wyborczych w dzielnicach jest dostępny na www.ngo.krakow.pl oraz www.bip.krakow.pl.

Jak zmieniał się Kraków

„Gmina Miejska Kraków na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego w Krakowie" - to tytuł wystawy przygotowywanej przez Urząd Miasta Krakowa z okazji Dnia Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa OWHC, która zostanie otwarta w najbliższą środę (3 września) o godz. 12:00 na Rynku Głównym przy kościele pw. św. Wojciecha.

Kraków w Krynicy
2014-08-29

Dziś (2 września, wtorek) rozpoczęło się Forum Ekonomiczne w Krynicy – największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej nazywane „polskim Davos". Jak zwykle nie zabraknie tam Krakowa, który z motywem przewodnim „Kraków, miasto w Ruchu" („Kraków in motion") zaprezentuje zmiany urbanistyczne i założenia projektu Smart City, projekt „Kraków - Nowa Huta Przyszłości", a także pochwali się potencjałem biznesowym.

Witaj szkoło!
2014-08-28

Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty! W poniedziałek (1 września) w krakowskich samorządowych przedszkolach i szkołach rozpoczęło naukę ponad 96 tys. dzieci i młodzieży. Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w dwóch miejscach: w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Krakowie na os. Wysokim 6 oraz w Gimnazjum nr 29 na ul. Aleksandry 17. W wydarzeniach udział wziął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

W tym roku przypada 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości związane z obchodami rocznicy odbyły się w poniedziałek (1 września) także w Krakowie. Ich organizatorami byli: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jak najczęściej załatwiasz sprawy administracyjne w Urzędzie Miasta Krakowa?