Aktualności

Wybory do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2016-2019

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza krakowskie organizacje pozarządowe do udziału w wyborach do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2016 – 2019.

Już za chwilę zaczynają się matury

4 maja rozpoczynają się matury. W Krakowie do „egzaminu dojrzałości” przystąpi 2 193 uczniów, a w Małopolsce ponad 35 tysięcy. Pierwszym egzaminem, do którego przystąpią abiturienci będzie język polski.

Kraków na podbój kosmosu

Interesujesz się technologiami kosmicznymi? Marzysz o locie w stanie nieważkości? Jeśli tak, wydarzenie ActInSpace, czyli pierwszy hackathon technologii kosmicznych w Krakowie to propozycja dla Ciebie! Już 20 maja w Krakowskim Parku Technologicznym podejmij wyzwania „from space to earth” i zawalcz o lot w stanie nieważkości samolotem ZERO-G!

Koncert „Młodzi na poważnie: Animacje” 31 maja w Lusławicach!

Koncert „Młodzi na poważnie: Animacje” organizowany w ramach 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zabrzmi również w Lusławicach! 31 maja o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpi FMF Youth Orchestra pod dyrekcją Moniki Bachowskiej oraz gości specjalnych tegorocznego FMF – kompozytorów grupy Dynamic Music Partners. Twórcy muzyki do animacji, zdobywcy Nagród Emmy: Lolita Ritmanis, Michael McCuiston oraz Kristopher Carter, poprowadzą młodzieżową orkiestrę FMF. To już 10. koncert w ramach 9. odsłony festiwalu!

Majowe życie literackie w Krakowie

W maju w Krakowie Mieście Literatury UNESCO towarzyszyć nam będą arcyważne pytania – od kwestii natury i uniwersalności przekładu aż po istnienie Boga. Szukać odpowiedzi na to pierwsze będziemy na Festiwalu im. Jana Błońskiego. Do pytań teologicznych w kontekście literatury wrócimy z kolei na organizowanej przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II konferencji „Filozofia Boga w twórczości Stanisława Lema”. Dla rozluźnienia warto będzie wybrać się na oryginalne poetyckie spotkanie z najprzaśniejszą muzyką polskiej kultury – w ArtCafe Barakah czekają na nas „Poezje z remizy, czyli recytujemy disco-polo”. Oprócz tego, czeka na nas mnóstwo wydarzeń w krakowskich bibliotekach i księgarniach, w tym: Drugie Życie Książki, Spacery Literackie oraz imponujący Copernicus Festival. Literacki maj zapowiada się oszałamiająco!

Razem świętowaliśmy Dzień Flagi. Wieża ratuszowa w biało-czerwonych barwach [WIDEO, FOTO]

Wraz z radiem RMF FM świętowaliśmy Dzień Flagi na Rynku Głównym. W trakcie pikniku patriotycznego na ścianach wieży ratuszowej rozwieszono gigantyczne biało-czerwone flagi.

Majówka w Krakowie – co warto wiedzieć [WIDEO]

Długi weekend majowy trwa, jak co roku obfitujący w liczne wydarzenia oficjalne, patriotyczne i kulturalne. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim kalendarium.

Rodzina 500+: zmiana godzin przyjmowania wniosków [WIDEO]

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa informuje, że według stanu na 28 kwietnia złożono 31 373 wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego od mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków, z czego 15 822 wpłynęło drogą elektroniczną.

Prezydent Jacek Majchrowski apeluje: wywieśmy flagi!

W związku ze świętami: Pracy – 1 maja (niedziela), Flagi – 2 maja (poniedziałek) i Konstytucji 3 maja (wtorek) Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie domów biało-czerwonymi flagami.

Krakostopem do Czarnogóry [FOTO i WIDEO]
Komunikat archiwalny 2016-04-29

O tym, że wycieczki autostopem stają się coraz bardziej popularne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. I nie chodzi tylko o tani sposób podróżowania, a o przygodę. I to tym ostatnim kierowało się kilkuset uczestników Krakowskiego Wyścigu Autostopowego, który ruszył w piątek, 29 kwietnia z Krakowa. Podróżnicy mają do pokonania 1500 kilometrów. Meta to camping w Czarnogórze.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL