Aktualności

We wtorek otwarta debata nad Systemem Informacji Miejskiej

W związku z rozstrzygnięciem konkursu na opracowanie projektu Systemu Informacji Miejskiej w Krakowie, zapraszamy na otwartą debatę. Odbędzie się ona we wtorek 28 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Bez przejścia i przejazdu na ul. Łokietka

Uwaga kierowcy i piesi! W poniedziałek 20 listopada zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Łokietka. Rozpocznie się przebudowa tego obiektu. Po zakończeniu prac przejazd będzie wygodniejszy zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Słupki pomagają chronić pieszych i usprawniają ruch samochodów

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu montuje na ul. Kurniki słupki na krawędzi chodnika – tym razem nie chodzi tylko o bezpieczeństwo i komfort pieszych, ale też o sprawność komunikacji miejskiej. Źle zaparkowane samochody w Krakowie to nie margines – straż miejska notuje rocznie 63 tys. takich przypadków.

Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek

W sobotę, 25 listopada odbędzie się ósma edycja Dnia Otwartego Notariatu. Z nieodpłatnych porad notariuszy będzie można skorzystać w Międzynarodowym Centrum Kultury na Rynku Głównym 25 w godz. od 10 do 16.

Nie jeźdźmy na pamięć po Strefie Płatnego Parkowania!

W krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania powoli kończy się wprowadzanie zmian mających na celu jej uporządkowanie i dostosowanie do potrzeb wszystkich mieszkańców miasta. Z ulic SPP znikną m.in. tymczasowe znaki drogowe, ustawione po to, aby kierowcy zwrócili baczniejszą uwagę na nowe zasady parkowania i poruszania się po ulicach.

„Wyspiański. Restart” w Pałacu Krzysztofory

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza w dniach 20-22 listopada do Pałacu Krzysztofory na konferencję „Wyspiański. Restart”. W wydarzeniu weźmie udział Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Jaki plan dla Starego Bieżanowa?

Od 30 listopada br. do 2 stycznia 2018 r. do publicznego wglądu zostanie wyłożony plan miejscowy Stary Bieżanów.

Konferencja o handlu zagranicznym na Uniwersytecie Ekonomicznym

W poniedziałek, 20 listopada o godz. 10.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym odbędzie się XXIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. „Handel zagraniczny i przedsiębiorczość międzynarodowa we współczesnej gospodarce”. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Pomysły na rozwój sportu w Krakowie

Do 4 grudnia kluby sportowe mogą zgłaszać projekty do konkursu na realizację zadania własnego Gminy Miejskiej Kraków w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2018 roku. Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski o udzielenie dotacji na realizację przedsięwzięć, które bezpośrednio przyczynią się do rozwoju systemu szkolenia w sporcie dzieci i młodzieży w naszym mieście. Projekty należy składać w Wydziale Sportu UMK przy al. Powstania Warszawskiego 10.

Piękniej wokół Teatru Słowackiego? Przyjdź na debatę

Jak zagospodarować przestrzeń wokół Teatru Słowackiego, aby stała się tętniącym życiem salonem Krakowa? Odpowiedzi na to pytanie poszukają uczestnicy spotkania w Teatrze Słowackiego w najbliższą sobotę, 18 listopada, o godzinie 11.00. W programie wydarzenia prezentacje projektów zmian przestrzeni publicznej „Wokół Słowaka” autorstwa studentów architektury z Politechniki Krakowskiej i Krakowskiej Akademii oraz dyskusja nad tymi pomysłami, w której weźmie udział m.in. zastępca prezydenta Krakowa Elżbieta Koterba.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA