Aktualności

Kraków uczci Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

W niedzielę, 24 marca w całym kraju obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji Kraków zostanie udekorowany flagami państwowymi. TAURON Arena Kraków, kładka Bernatka oraz estakada tramwajowa Lipska–Wielicka będą po zmroku podświetlone w biało–czerwonych barwach.

Kulturalne propozycje na weekend!

„Wiosna wybuchła mi prosto w twarz” - tak zaśpiewa Organek w Klubie Studio w ten weekend! A poza tym możecie wybrać się na koncerty Darii Zawiałow czy grupy Xxanaxx, zobaczyć nową wystawę w Muzeum Narodowym czy zagrać w stare gry wideo. Dużo propozycji? Nie martwcie się, mamy w zanadrzu jeszcze więcej!

Dziś akcja sprzątania rzeki Dłubni

Już po raz piąty w sobotę, 23 marca, o godz. 11 odbędzie się sprzątanie rzeki Dłubni. W tym roku uczestnicy akcji będą porządkować teren ok. 2,5 ha. Zbiórka nad Zalewem Nowohuckim koło Domu Wędkarza (od strony ul. Bulwarowej).

Niedzielne utrudnienia w komunikacji tramwajowej

W niedzielę, 24 marca, w godz. 0.00-8.00 z powodu niezbędnych prac sieciowych wyłączony zostanie przejazd tramwajów przez węzeł „Stradom”. W konsekwencji tramwaje nie będą kursować na odcinku od przystanku „Starowiślna” do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego. Zmiany dotkną linie nr 18, 22, 52 i 62.

Dziś rusza remont ul. Krakowskiej. Tak pojadą tramwaje

Dziś, 23 marca, rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy ulicy Krakowskiej oraz węzła „Stradom”. W związku z tym wyłączony jest ruch pojazdów komunikacji miejskiej na ulicach: Krakowskiej, Stradomskiej św. Gertrudy oraz na moście im. Józefa Piłsudskiego.

Tydzień bez tramwajów do Borku Fałęckiego

Od soboty, 23 marca, do piątku, 29 marca, prowadzona będzie naprawa torowiska w rejonie pętli w Łagiewnikach. W tym czasie wyłączony zostanie ruch tramwajowy do Borku Fałęckiego. W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa nr 708.

Zwiedź fort „Krzesławice” i poznaj Twierdzę Kraków

Dziś, 23 marca, o godz. 10.00 będziemy mogli zwiedzić poaustriacki, artyleryjski fort nr 49 „Krzesławice”, część dawnej Twierdzy Kraków. Po forcie, o którym mówi się, że jest „artyleryjskim wzorcem z Sèvres”, oprowadzi dyrektor miejscowego Młodzieżowego Domu Kultury Franciszek Dziadoń.

Gdzie parkować podczas remontu ul. Krakowskiej?

Dziś, 23 marca, rozpoczyna się przebudowa ul. Krakowskiej. Zmiany w organizacji ruchu oznaczają ograniczenia w parkowaniu na części ulic, m.in. Krakowskiej, Augustiańskiej, Skawińskiej i Wietora, dlatego też miasto przygotowało tymczasowe miejska parkingowe na ulicy Dietla, placu Wolnica i parkingu „Stare Podgórze” przy budynku Klubu Sportowego Korona.

Od 1 kwietnia nowe zasady segregacji odpadów

Od 1 kwietnia w Krakowie ulegają zmianie zasady segregacji odpadów. Wynika to z konieczności dostosowania się do przepisów Unii Europejskiej, a także z potrzeby ujednolicenia zasad segregacji na terenie całego kraju. Właściwe gospodarowanie odpadami przynosi korzyści nam wszystkim, ponieważ przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dlatego właśnie mieszkańcy powinni znać zasady segregacji odpadów i stosować je na co dzień.

Filharmonia Krakowska uczci swojego patrona

W dniach od 26 do 30 marca Filharmonia im. Karola Szymanowskiego organizuje pierwszą pełną edycję Festiwalu SZYMANOWSKI / POLSKA / ŚWIAT, mającego na celu ukazanie wyjątkowości i wielkości dzieła tego polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza w szerokim artystycznym odniesieniu.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA