Aktualności

Nowy zielony fragment miasta

„Zielona czytelnia" sąsiadująca z budynkiem biblioteki, nowe budynki wkomponowane w istniejącą historyczną zabudowę oraz miejsca zieleni parkowej z przejściami pieszymi, ławkami i małą architekturą to najważniejsze założenia wstępnej koncepcji planu miejscowego dla rejonu ul. Rajskiej, którą w czwartek (16 kwietnia) zaprezentowali mieszkańcom przedstawiciele Biura Planowania Przestrzennego. W konsultacjach wzięła udział Elżbieta Koterba – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Spacer po Magistracie
Komunikat archiwalny 2015-04-18

18 kwietnia (sobota) o godzinie 12:00 zapraszamy na spacer w ramach projektu Muzeum bez granic pt. „W centrum dowodzenia. Odkrywamy historię i przestrzeń krakowskiego Magistratu".

Lepsza opieka dla seniorów

O opiece zdrowotnej nad osobą starszą i niesamodzielną na terenie Krakowa dyskutowali uczestnicy konferencji, która w piątek (17 kwietnia) odbyła się w magistracie. Obrady zainaugurował Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Biegaj maratony i pomagaj innym

Dla wielu uczestników Krakowskich Spotkań Biegowych samo bieganie to zdecydowanie za mało! Jak co roku, w maratonach wezmą udział organizacje charytatywne, a najważniejszemu wydarzeniu sportowemu tego weekendu - 14. PKO Cracovia Maraton będą towarzyszyły liczne akcje mające na celu pomaganie innym osobom.

Miejsc w przedszkolach wystarczy dla wszystkich

- We wszystkich samorządowych przedszkolach są miejsca dla wszystkich chętnych dzieci zgłoszonych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Mamy nawet nadwyżkę w ilości 97 miejsc. Jest dużo lepiej niż w ubiegłym roku! – zapewniała podczas konferencji prasowej Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Sezon krakowskich spacerów otwarty

Z nadejściem wiosny ruszamy ponownie w zaułki Krakowa –Miasta Literatury UNESCO. Cykl literackich spacerów to wyjątkowa okazja na bliższe poznanie krakowskich autorów oraz książkowych odniesień, anegdot i biograficznych ciekawostek związanych z miejscami, które mijamy na co dzień. Jeszcze w kwietniu zapraszamy na spacer szlakiem Stanisława Lema (25 kwietnia) najchętniej tłumaczonego polskiego autora wszechczasów.

Kraków czeka na Dni Ziemi

Końcówka kwietnia jak zwykle stoi w Krakowie pod znakiem Dni Ziemi. Nie inaczej jest w tym roku. Zapraszamy na Krakowską Wystawę Ekologiczną, która od 24 do 25 kwietnia odbędzie się w alei Róż.

Wykolejenia tramwajów – jak zapobiegać

W związku z ostatnią serią wykolejeń tramwajów na ulicach Krakowa, Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Inwestycji Miejskich, nakazał sporządzić szczegółowy raport, w którym znajdą się m.in. przyczyny wykolejeń oraz sposoby zapobiegania takim sytuacjom. Dokument będzie gotowy do 22 kwietnia.

Jesień życia aktywna i zdrowa

W Krakowie mieszka ponad 49 tys. osób powyżej 80.roku życia, a według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego do roku 2025 liczba osób starszych w naszym mieście ma wynosić ponad 63 tys. osób. Gmina Miejska Kraków prowadzi działania w zakresie poprawy opieki zdrowotnej osób w podeszłym wieku. Jedną z form realizacji zadania jest projekt „Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej". Projekt współfinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

O opiece medycznej dla seniorów w Magistracie
Komunikat archiwalny 2015-04-15

O opiece zdrowotnej nad osobą starszą i niesamodzielną na terenie Krakowa będą dyskutować uczestnicy konferencji, która odbędzie się w magistracie w piątek (17 kwietnia). Obrady zainauguruje o godz. 9.30 Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jaki sposób jest najlepszy na walkę z napisami szpecącymi mury?