Aktualności

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato

Długi weekend już trwa! Jeśli jeszcze nie wiecie, jak go kulturalnie spożytkować, mamy dla Was kilka pomysłów. Przede wszystkim Krakow Live Festival - światowe gwiazdy takie jak Years & Years, Calvin Harris czy Macklemore zagrają w naszym mieście! Poza tym warto zwrócić uwagę na Festiwal Popkultury Confiction oraz Green Film Festival. Nie zabraknie też poleceń filmowo-muzyczno-teatralnych i konkursów. Kulturalny przewodnik poleca się na lato! 

„Zielona 5” – pobiegnij dla klimatu!

Już w niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się druga edycja biegu „Zielona 5”. To impreza sportowa, która towarzyszy festiwalowi filmów ekologicznych Kraków International Green Film Festival. Malownicza, pięciokilometrowa trasa poprowadzi bulwarami Wisły – obok Wawelu, muzeum Manggha, a także kładką o. Bernatka, łącząc urokliwe dzielnice miasta i zapewniając biegaczom niezapomniane doznania estetyczne.

Jutro startuje Green Film Festival

Już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, startuje druga edycja Kraków International Green Film Festival. To międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej i święto kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Jak przystało na festiwal ekologiczny - wszystkie pokazy filmów konkursowych odbędą się w plenerze - w miasteczku festiwalowym zlokalizowanym na bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu. Pokazy filmowe będą darmowe.

Długi weekend - tak dziś kursują autobusy i tramwaje

W okresie od 15 do 18 sierpnia w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Trwa IV Memoriał Charliego Berszakiewicza

Wszyscy miłośnicy tenisa powinni czuć się zaproszeni na organizowany w Krakowie w dniach 12–18 sierpnia Memoriał Charliego Berszakiewicza, podczas którego odbywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Tenisie.

Zapraszamy na najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa!

Pierogami polska kuchnia stoi – można się o tym przekonać podczas 17. Festiwalu Pierogów. Do niedzieli, 18 sierpnia nad Małym Rynkiem unoszą się smakowite aromaty: farszów z mięsa z dodatkiem złocistej cebulki, ze szpinaku, słodkiego sera czy borówek. Oprócz tradycyjnego kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych czeka na nas bogaty program artystyczny.

Zaprojektuj nowe filie Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków wraz z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają studentów do udziału w dwóch konkursach na projekty wnętrz filii Biblioteki Kraków pod hasłem: „Nowe biblioteki na nowych osiedlach”. Projekty można wysyłać do 30 września.

Seniorzy wędkują o Puchar Prezydenta Krakowa

7 września na łowisku w Podgórkach Tynieckich odbędą się 3. Zawody Wędkarskie Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Imprezę współfinansuje miasto Kraków, w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS. Rejestracja uczestników trwa do 2 września.

Rada Krakowskich Seniorów – nabór kandydatów

Prezydent Krakowa ogłosił nabór kandydatów na III kadencję Rady Krakowskich Seniorów i Komisji Wyborczej. Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 30 września o godz. 14.00.   

Poznaj Planty Bieńczyckie

Planty Bieńczyckie znajdują się w dzielnicy XVI przy osiedlach Józefa Strusia i Na Lotnisku. Zajmują powierzchnię 15,13 ha.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA