Aktualności

Środa w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-11-25

Uwaga kierowcy! Już dzisiaj rozpoczną się prace remontowe na ul. Dożynkowej, na odcinku od ul. Witkowickiej do granic miasta. W związku z robotami należy się spodziewać miejscowych utrudnień w ruchu. Prace zakończą się w piątek (27 listopada). 

Arsenał, Baszta Stolarska i Ciesielska wyremontowane!

Remont konserwatorski elewacji Arsenału, Baszty Stolarskiej i Baszty Ciesielskiej wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej – to zakres prac wykonanych ze środków z budżetu Gminy Miejskiej Kraków, Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa oraz środków właścicieli, czyli Fundacji Książąt Czartoryskich. We wtorek efektowi prac przyglądała się komisja konserwatorska.

Odpady zielone: odbiór tylko do 10 grudnia

Uwaga mieszkańcy. Program odbioru odpadów zielonych uruchomiony przez MPO Kraków powoli się kończy. W tym roku worki można wystawiać do 10 grudnia.

Pierwszy rok kadencji

30 listopada minie rok od rozpoczęcia czwartej kadencji na stanowisku prezydenta Jacka Majchrowskiego. Mijający rok stał pod znakiem inwestycji i przedsięwzięć, poprawiających komfort życia krakowian.

Forum. Ludzie. Przestrzenie. Zapraszamy na debatę!

Działasz na rzecz animacji lokalnych społeczności? Interesuje cię temat rewitalizacji? Zastanawiasz się, jak możesz wykorzystywać przestrzeń publiczną do wywoływania zmian w lokalnych wspólnotach? Jeśli tak, przyjdź koniecznie na debatę Forum. Ludzie. Przestrzenie., zorganizowaną przez Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska oraz Wydział Rozwoju Miasta UMK. Dyskusja odbędzie się w piątek (27 listopada) od 17.00 do 19.30 w Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. Św. Wawrzyńca 15). Zapraszamy do udziału!

Wymień piec… na zakupach

Punkty Obsługi Mieszkańców UMK w Galerii Bronowice i Galerii Bonarka City Center poszerzają swoją ofertę usług: od 1 grudnia będzie w nich można składać wnioski o dotację na wymianę pieców węglowych. Zakupy, urzędowe formalności i działania antysmogowe – to wszystko można połączyć!

Patrole ZIKIT kontrolują pasy drogowe

ZIKIT wziął się za osoby, które nielegalnie zajmują pas drogowy. W Krakowie nie ma miejsca na bezprawne zastawianie chodników czy miejsc postojowych, niszczenie zieleni gruzem, dewastowanie znaków – ostrzegają urzędnicy.

Kraków w hyperlapse [VIDEO]

Ponad 22 tysiące zdjęć, przeszło 600 godzin poświęconych na fotografowanie i montaż, materiały filmowe zajmujące blisko 1 TB miejsca na dysku. To efekty pracy nad filmem promocyjnym Krakowa wykonanym nowatorską techniką hyperlapse. W spocie zobaczymy nie tylko najsłynniejsze zabytki Krakowa, ale również najnowsze inwestycje – TAURON Arenę Kraków oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków.

Rozpoczęcie przebudowy ul. Siewnej

Uwaga kierowcy! Od 30 listopada, z uwagi na rozpoczęcie przebudowy, nie przejedziemy ul. Siewną na odcinku od 29 Listopada do skrzyżowania Bociana/Jabłonna. To kolejne z pakietu inwestycji w północnej części Krakowa.

Wtorek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-11-24

Uwaga kierowcy! Jutro rozpoczną się prace remontowe na ul. Dożynkowej, na odcinku od ul. Witkowickiej do granic miasta. W związku z robotami należy się spodziewać miejscowych utrudnień w ruchu. Prace zakończą się w piątek (27 listopada). 

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy palenie śmieciami i zatruwanie powietrza powinno być karane jak przestępstwo?