Aktualności

Znamy laureatów Quizu teatralnego!

W 20. numerze dwutygodnika miejskiego KRAKÓW.PL ogłosiliśmy konkurs teatralny dla czytelników. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła Alicja Król, a tylko jeden punkt mniej zdobyli: Hubert Katarzyński, Paweł Tyrała, Jolanta Czaicka, Iwona Szafrańska i Agata Zięba. Wszyscy laureaci otrzymają zaproszenia na spektakle krakowskich teatrów w 2015 r.

Sylwester Kraków – Miasto Królów 2014 – znamy wszystkich wykonawców!

Znamy już wszystkich wykonawców, którzy wystąpią na krakowskim Rynku w sylwestrową noc! Do grupy największych gwiazd polskiej muzyki dołączą Liber i Natalia Szroeder. Królewską zabawę uświetnią uczestnicy programów X Factor oraz Mam Talent!. Impreza sylwestrowa Kraków – Miasto Królów rozpocznie się punktualnie o godzinie 19:00, a o godz. 20.00 będzie można oglądać transmisję na żywo w TVN.

Świąteczne targowanie

Tylko kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia, pora na przygotowania do Wigilii i ostatnie zakupy, które można zrobić odwiedzając Krakowski Rynek Główny i trwające na nim Targi Bożonarodzeniowe. Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące targom m.in. Korowód Kolędniczy, Opłatek Prezydencki, Lekcję Śpiewania i inscenizację „Dziadów Polskich".

Zapraszamy na świąteczne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

Zbliża się pora składania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Doskonałą okazją do tego będzie Opłatek Prezydencki, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (21 grudnia) o godz. 12:00 na Rynku Głównym.

Kolędy do śpiewania po domach

Gdy się Chrystus rodzi; W dzień Bożego Narodzenia; Oj, maluśki, maluśki; Wśród nocnej ciszy; Gwiazda nad naszym domem; Bóg się rodzi – to tylko część kolęd, które w najbliższa niedzielę (21 grudnia) mieszkańcy Krakowa będą mogli zaśpiewać podczas 55. Lekcję Śpiewania pod hasłem: „Kolędy do śpiewania po domach". Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Nowy sprzęt w Szpitalu Narutowicza

W poniedziałek (22 grudnia) o godz. 13.00 w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza odbędzie się uroczyste oddanie do użytku nowej aparatury medycznej.

SP 138 ma nową salę gimnastyczną!

Szkoła Podstawowa nr 138 im. Polskich Wojsk Lotniczych w Krakowie ma nowa salę gimnastyczną z wielofunkcyjnym boiskiem. W czwartek, 18 grudnia, obiekt uroczyście otwarto. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Opłatek w Magistracie
Komunikat archiwalny 2014-12-17

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, Metropolita Krakowski ks. kardynał Stanisław Dziwisz, radni miasta i urzędnicy wzięli udział w środę, 17 grudnia, w spotkaniu opłatkowym Rady Miasta Krakowa.

Nowe inwestycje w szpitalu

W czwartek, 18 grudnia, w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego zostały zakończone prace remontowe na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Wyjątkowa Wigilia dla potrzebujących

W tym roku już po raz 18. w Krakowie odbędzie się Wigilia dla osób ubogich, bezdomnych i najbardziej potrzebujących. 21 grudnia (niedziela) Rynek Główny zamieni się w największy w Europie wigilijny stół. Organizatorem wydarzenia są: znany restaurator i filantrop Jan Kościuszko oraz Grupa Kościuszko M2B. W otwarciu Wigilii weźmie udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Zakończony sezon rowerowy w Krakowie to: