Aktualności

Pod krakowskim niebem koncertująca kawiarnia - Dni Dzielnicy I na placu Wolnica

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży z okazji Dni Dzielnicy I – Stare Miasto przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji. W programie koncerty, spektakle, konkursy, które odbędą się w sobotę, 23 września.

Dialog obywatelski a otoczenie medialne - publikacja naukowa

Ukazała się najnowsza, trzecia z serii publikacji diagnozujących kondycję dialogu obywatelskiego w Krakowie – „Dialog obywatelski w Krakowie. Reprezentacje medialne”. Tym razem zespół badawczy, złożony z pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, postanowił zdiagnozować otoczenia medialne dialogu obywatelskiego w Krakowie. Jak dialog obywatelski prezentowany jest w krakowskich mediach i jakie ma to znaczenie dla jakości współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi? Takie pytania postawili sobie badacze. Zachęcamy do lektury.

„Krakowska gra o czystą Ziemię”

Krakowskie szkoły podstawowe i gimnazja biorą udział w grze miejskiej pod nazwą: „Krakowska gra o czystą Ziemię”. Już w środę, 20 września startują pierwsze drużyny.

Warsztaty tworzenia scenariuszy gier komputerowych

Najlepsi specjaliści z branży gier poprowadzą warsztaty z zakresu tworzenia scenariuszy do gier komputerowych dla młodzieży. Zapisy trwają do wtorku, 26 września.

Stypendium im. Juliusza Lea dla absolwentki IV LO

Joanna Ujczak, absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego, została laureatką Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa im. Juliusza Lea. Wyróżnienie odebrała 19 września z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego w krakowskim magistracie. – Ufundowaliśmy to stypendium, aby zdolni uczniowie mogli rozpocząć studia. Wiem, że Pani nie tylko świetnie się uczy, ale również zajmuje się wolontariatem. Cieszę się, że udaje się Pani to wszystko połączyć – powiedział prezydent, wręczając laureatce pamiątkowy dyplom.

Wystawa Andrzeja Pilichowskiego-Rango w Galerii Pauza

Już 22 września o godzinie 19.00 w Galerii Pauza w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja Pilichowskiego-Ragno pt. "City Landscapes". Ekspozycję oglądać będzie można od 23 września do 31 października 2017 r.

W piątek nie kasujemy biletów!

W piątek, 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia wszystkimi liniami miejskimi i aglomeracyjnymi jeździmy za darmo. Dotyczy to wszystkich pasażerów, a nie tylko okazicieli dowodów rejestracyjnych aut, jak w latach minionych.

Porozmawiaj o planie dla Łobzowa

W środę, 20 września odbędzie się dyskusja publiczna na temat projektu planu miejscowego „Łobzów – rejon ulic Łokietka i Wrocławskiej”. Spotkanie dla mieszkańców zostanie zorganizowane o godz. 15.30 w sali Portretowej, w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Żydowski Nowy Rok 5778 - uroczystości na Kazimierzu

Centrum Kultury Żydowskiej zaprasza na wieczór Rosz Haszana z udziałem Tanyi Segal (Beit Kraków) oraz koncert noworoczny. Placówka organizuje jesienne spotkania w ramach cyklu „Bajit Chadasz”.

W środę rusza sezon grzewczy

Od środy, 20 września rozpocznie się dostawa ciepła do budynków przyłączonych do zasilania MPEC na terenie Krakowa i Skawiny – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA