Aktualności

Sukiennice obchodzą swoje święto

W niedzielę, 2 sierpnia kupcy sukiennickiej hali organizują Święto Sukiennic na pamiątkę wielkiego remontu sprzed 140 lat. To jedyny dzień w roku, w którym poza kupieckim gwarem wewnątrz udekorowanej hali handlowej zabrzmi polska muzyka, a tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza zatańczą wraz z turystami i mieszkańcami poloneza pod arkadowymi podcieniami Sukiennic. Jednocześnie w tym roku kupcy z Sukiennic obchodzą jubileusz 20-lecia Samorządu Kupieckiego Sukiennic KRAM, obecnie działającego jako Stowarzyszenie Użytkowników i Miłośników Historii Sukiennic – Towarzystwo KRAM.

Andrzej Betlej nowym dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie

Dr hab. Andrzej Betlej, absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki UJ został wybrany nowym dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie. Zastąpi na tym stanowisku wieloletnią dyrektorkę, Zofię Gołubiew.

Szykujmy się na falę upałów

Przed nami gorący przyszły tydzień. Synoptycy zapowiadają, że temperatura powietrza w Krakowie może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Przypominamy o udogodnieniach i zasadach, które pomogą bezpiecznie przetrwać upalny czas w mieście. 

Znamy zwycięzcę plebiscytu Front Malina Lipca!

Od samego początku liderem konkursu była elewacja przy ul. Grottgera 1. „Niestety” w ciągu kilku dni od ogłoszenia plebiscytu na stronie KRAKOW.PL wynajmująca pomieszczenia w tym budynku, Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia postanowiła ten problem zlikwidować zamalowując bazgroły.

Ulica św. Anny po rewitalizacji i z nowym ciepłociągiem

Zakończyła się rewitalizacja kolejnej ulicy w zabytkowym centrum. Tym razem dawny blask odzyskała ul. św. Anny. Przy okazji wymieniono podziemne instalacje.

Z wizytą na budowie Kraków Airport [ZDJĘCIA]

Jesienią tego roku  nowy terminal w Kraków Airport przyjmie pierwszych pasażerów. Mieliśmy możliwość zobaczyć, na jakim etapie jest realizacja inwestycji, która obejmuje rozbudowę terminalu pasażerskiego i przebudowę wewnętrznego układu komunikacyjnego.

Prezydent do Prokuratury Okręgowej

Poniżej skan pisma, jakie Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski skierował do Prokuratury Okręgowej  w Krakowie.

Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

6 sierpnia 1914 roku na rozkaz Józefa Piłsudskiego wyruszyła z krakowskich Oleandrów I Kompania Kadrowa. O godz. 9.45 żołnierze "Kadrówki" obalili słupy graniczne państw zaborczych w Michałowicach i po wyzwoleniu z rąk rosyjskich Słomnik, Miechowa, Jędrzejowa i Chęcin, dotarli 12 sierpnia do Kielc. I Kadrowa była pierwszym od zakończenia powstania styczniowego regularnym oddziałem armii polskiej. Dała ona początek Legionom Polskim, które swym wysiłkiem zbrojnym w latach I wojny światowej przyczyniły się do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, już od 50. lat (35 lat po wojnie) odbywa się Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Ocena Budżetu Obywatelskiego 2015
Komunikat archiwalny 2015-07-27

Jak krakowianie oceniają poszczególne elementy budżetu obywatelskiego? Jakie są jego mocne i słabe strony? Co wymaga zmian? – m.in. nad tymi zagadnieniami będą dyskutować uczestnicy spotkań ewaluacyjnych tegorocznego Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. Pierwsze z nich – przeznaczone dla wnioskodawców – już dziś (28 lipca) o godz. 17.00 w Sali Portretowej UMK.

Kolejna odsłona Pikniku Miejskiego: Nad rzekę
Komunikat archiwalny 2015-07-24

W sobotę (25 lipca) odbędzie się kolejna edycja „Pikniku Miejskiego: Nad rzekę”, który ponownie zgromadzi na Bulwarze Czerwieńskim wszystkich fanów pysznego jedzenia oraz aktywnego wypoczynku. Tym razem piknik odbędzie się w wyjątkowej muzycznej oprawie - towarzyszyć mu będzie trzecia edycja orzeźwiającego projektu „Spragnieni Lata”. Pod Wawelem  wystąpią  muzycy: Julia Marcell, Skubas oraz duet Xxanaxx

Kraków TV
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?