Aktualności

Ewidencja ludności - zmiana godzin pracy

W piątek, 24 maja, stanowiska obsługi w sprawach dotyczących ewidencji ludności i spraw wyborczych w magistracie będą czynne tylko do godz. 14.30 – informuje Wydział Spraw Administracyjnych UMK.

Uczniowie z ul. Tynieckiej wystąpią z orkiestrą

W czwartek, 23 maja, o godz. 17, niewidomi i słabowidzący uczniowie szkoły muzycznej przy ul. Tynieckiej zagrają koncert w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Utalentowanej młodzieży towarzyszyć będzie orkiestra złożona z profesjonalnych muzyków. Wstęp na wydarzenie jest wolny. – To dla nas wielka radość, bo gramy już po raz dziesiąty. Łącznie na potrzeby wszystkich występów opracowaliśmy aż 150 aranżacji, z których wiele rozrosło się do rozmiarów orkiestrowych – cieszy się Agnieszka Nawrocka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących.

Polsko-Ukraińska Konferencja Medyczna „Choroby serca i naczyń”

Prezentacja najnowszych wyników badań, stosowanych praktyk medycznych dotyczących rozpoznania, profilaktyki i leczenia zaburzeń kardiologicznych, kardiochirurgicznych oraz naczyniowych będzie przedmiotem drugiej edycji Polsko-Ukraińskiej Konferencji Medycznej „Choroby serca i naczyń”, która odbędzie się w Krakowie w piątek, 31 maja.

Ulewy bez większego wpływu na inwestycje ZIM

Padający od kilku dni deszcz utrudnia roboty, ale nie ma większego wpływu na tempo realizowanych prac na inwestycjach nadzorowanych przez Zarząd Inwestycji Miejskich. – Place budów są odpowiednio zabezpieczone na wypadek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych – zapewniają przedstawiciele firm wykonawczych.

KRAKÓW NA ŻYWO: sytuacja powodziowa w mieście

Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił alarm przeciwpowodziowy na obszarze Krakowa. Oto najważniejsze informacje i zdjęcia ulic miasta.

Z migrantami dla migrantów – zapraszamy na spotkanie

Na otwarte spotkanie pod hasłem „With Migrants for Migrants – Creating Soft Landing For Families”, organizowane w One World Multicultural Family Center przy ul. Starowiślnej 55/4, zaprasza już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie oraz inne krakowskie organizacje pozarządowe.

Awaryjna naprawa torowiska na ul. Westerplatte

W związku z awaryjną naprawą torowiska, w poniedziałek, 27 maja, od ok. godz. 20.00 do końca kursowania linii dziennych zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Westerplatte. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 3, 24, 52 i 71.

Pary na medal  - wręczenie wyróżnień w USC

Przed nami jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego, które odbędą się 24, 28, 30 oraz 31 maja o godz. 12.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Lubelskiej 27. Pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. polityki senioralnej Anna Okońska–Walkowicz wręczy 68 parom Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Studenci odbiorą klucze do bram miasta

W piątek, 24 maja zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki Anna Korfel-Jasińska przekaże studentom krakowskich uczelni symboliczne klucze do bram miasta w ramach tegorocznych Juwenaliów Krakowskich 2019.

Maratony pisania wniosków do budżetu obywatelskiego

Trwa nabór projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia przy składaniu wniosku lub mają jeszcze dodatkowe pytania dotyczące procedury, mogą wziąć udział w maratonach pisania projektów, które są organizowane przez Urząd Miasta Krakowa.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA