Aktualności

Powietrze nie zna granic

Za nami pierwsze dni z niższą temperaturą. W tym roku w Krakowie czekaliśmy na nie z obowiązującym zakazem palenia węglem. To, co zobaczyliśmy na obrazie pokazującym odczyty z czujników Airly, przerosło nasze oczekiwania. Podobnie jak kilka dni później przerosły nasze wyobrażenia słowa prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jacek Majchrowski
Antysmogowy chodnik przy ul. Pawiej

Od września w Krakowie obowiązuje całkowity zakaz stosowania paliw stałych. Walka ze smogiem trwa w najlepsze. Kolejnym orężem w walce o zdrowie stały się ekologiczne chodniki. Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz SKANSKA rozpoczęli budowę pierwszego w mieście antysmogowego chodnika przy ul. Pawiej.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego

Od środy, 16 października na ul. Kamieńskiego obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Zmiany wprowadzone zostaną w związku z trwającą budową drogi dla rowerów od kładki na Wiśle łączącej Kazimierz z Ludwinowem wzdłuż ul. M. Konopnickiej do ronda Matecznego, wzdłuż ul. Kamieńskiego wraz z kładką na ul. Kamieńskiego.

25 lat Teatru Łaźnia Nowa

2785 wydarzeń artystycznych, 82 spektakle premierowe i 620 610 widzów. Teatr Łaźnia Nowa świętować będzie 25 lat swojej działalności – w tym 15 lat w Nowej Hucie. Z tej okazji od piątku, 18 października będzie można zwiedzić wystawę nawiązującą do historii teatru.

Zaproś kominiarza i bądź bezpieczny

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, Krajowa Izba Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości, że co najmniej raz w roku powinni zlecić przeprowadzenie kontroli okresowej stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia.

PINKTOBER - kampania społeczna

W dniach 17–23 października kładka o. Bernatka rozświetli się na różowo. W ten sposób miasto włącza się w międzynarodową kampanię społeczną poświęconą nowotworowi piersi.

W trosce o bezpieczeństwo w centrum Krakowa

206 wykroczeń na obszarze I obwodnicy odnotowali strażnicy miejscy w ostatni weekend. Funkcjonariusze nałożyli 116 mandatów karnych na kwotę 13 tys. 640 zł, przygotowali 10 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 80 osób. Ujęli 2 sprawców przestępstw, a 4 nietrzeźwe osoby przewieźli do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień

Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia AGH

W najbliższy piątek i sobotę, 18-19 października odbędą się główne obchody Jubileuszu 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród najważniejszych punktów programu znajdą się uroczysty Senat AGH, a także widowisko teatralno-muzyczne „Kids of Evolution” inspirowane historią uczelni.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

W Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się pierwsza w Polsce konferencja naukowa poświęcona przestrzennej analizie przestępczości. Jej uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytania: co nowego oferują mapy cyfrowe jako narzędzia profesjonalnej diagnozy stanu bezpieczeństwa, do jakich celów można je wykorzystać oraz czy są dobrym narzędziem informowania mieszkańców o zagrożeniach.

Otwarto Skwer Kongresowy koło ICE Kraków

12 października otwarto Skwer Kongresowy – Park Wielokulturowy, usytuowany obok Centrum Kongresowego ICE Kraków, od strony ul. Bułhaka.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA