Aktualności

Uchwała antysmogowa zgodna z prawem

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargi dwóch mieszkańców Krakowa, którzy twierdzili, że każdy powinien móc decydować o tym, czym chce ogrzewać dom. WSA uznał, że obowiązująca na terenie Małopolski uchwała antysmogowa jest zgodna z obowiązującym prawem.

Kontrole palenisk już trwają

Straż Miejska przyjmuje zgłoszenia dotyczące podejrzenia spalania odpadów. Jedną z pierwszych interwencji w tym sezonie grzewczym funkcjonariusze podjęli w poniedziałek wieczorem.

Wodociągi Krakowskie rozważają hermetyzację oczyszczalni ścieków

MPWiK rozważa w najbliższym czasie montaż w oczyszczalni Płaszów instalacji, która zapobiegnie unoszeniu się nieprzyjemnych zapachów. Wszystko w trosce o jakość życia krakowian zamieszkujących tereny otaczające zakład.

Trzy koncepcje projektu Placu Biskupiego

W piątek odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami poświęcone rewitalizacji pl. Biskupiego. Na podstawie zgłoszonych uwag i pomysłów powstały trzy warianty zagospodarowania. Wszystkie zachowują historyczny kształt placu i podkreślają charakter śródmiejskiego zieleńca. W projektach wyeksponowano także istniejącą zieleń.

Festiwal KultUro, czyli łamanie urologicznego tabu

Urologia, profilaktyka, muzyka i sztuka – tak w skrócie można opisać Festiwal KultUro, wydarzenie, które dzięki swojej nietypowej formule pozwala zerwać z negatywnym stereotypem, jaki ciąży nad wykrywaniem i leczeniem chorób urologicznych. Już 30 września i 1 października w Krakowie odbędzie się druga edycja Festiwalu, który skutecznie promuje profilaktykę i przełamuje strach przed badaniami.

Kraków zyskał nowych przewodników

27 września, w Światowy Dzień Turystyki, w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego nastąpiło wręczenie certyfikatów nowym przewodnikom po Krakowie. W 2016 roku kwalifikacje przewodnika turystycznego po Krakowie, potwierdzone zdanym egzaminem, uzyskało 25 osób. W spotkaniu wziął udział Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig.

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Wtorek w Krakowie stoi pod znakiem teatru i spotkań z interesującymi ludźmi. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, co zrobić z wolnym wieczorem  - przeczytajcie nasz kulturalny rozkład jazdy. Codziennie wybieramy dla Was najciekawsze wydarzenia w mieście!

Ponad 17 tysięcy nowych podatników w Krakowie

Od pięciu lat Urząd Miasta Krakowa prowadzi akcję „Płać podatki w Krakowie”. Wyniki tej kampanii za 2015 rok napawają optymizmem – 17 tys. 551 nowych podatników płaci podatki w Krakowie. To prawie 36 mln zł dodatkowych środków do budżetu Miasta - dane za miniony rok pokazują, że jest to najlepszy wynik od początku wprowadzenia w życie tego pomysłu.

Plan miejscowy ochroni krakowską zieleń

Polityka przestrzenna miasta Krakowa to nie tylko wyznaczenie nowych obszarów rozwoju miasta, ale przede wszystkim kształtowanie takiego rozwoju miasta, które jest ukierunkowane na ochronę występujących wartości przyrodniczych. Aby przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom w rozpraszaniu nowopowstającej zabudowy i presji inwestycyjnej, którą stale daje się zauważyć na obszarach niewskazanych do zainwestowania, zostanie opracowany nowy plan miejscowy. Jedynie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, sporządzony w zgodności z dokumentem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa, daje realną możliwość ochrony terenów zielonych przed zabudową.

Młodzi – zdolni – nagrodzeni!

14 stypendystów w ośmiu kategoriach nagrodzono podczas uroczystego wręczenia Stypendiów Twórczych Miasta Krakowa, które odbyło się w Sali Fontany w Pałacu Krzysztofory. W uroczystości wzięli udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz radni Miasta Krakowa. O oprawę artystyczna uroczystości zadbali laureaci Stypendium: w dziedzinie muzyki Bartosz Dworak i Mateusz Dudek  oraz nagrodzona w dziedzinie sztuk scenicznych Ewelina Wszołek

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL