Aktualności

Jak lokalnie chronić klimat

Jeżeli masz pomysł jak poprzez działania lokalne chronić klimat, to weź udział w warsztatach Climathon. Wydarzenie odbywa się w tym samym czasie w 121 miastach na całym świecie. Lokalni aktywiści, organizacje pozarządowe, eksperci i pasjonaci będą szukać odpowiedzi na wyzwania przed jakimi staje współczesny świat. Do wspólnej akcji zaprasza Fundacja Aeris Futuro oraz Urząd Miasta Krakowa. Rozpoczęcie w piątek, 28 października w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

W środę wernisaż wystawy „Kraków w pudełku”

W środę 26 października o godzinie 17:00 w Kamienicy Hipolitów na Placu Mariackim 3 odbędzie się wernisaż wystawy „Kraków w pudełku”.

Kulturalny rozkład jazdy na poniedziałek!

Ostatni tydzień października to ulubiony tydzień w roku dla książkomaniaków. Dzisiaj rozpoczyna się Festiwal Conrada, a w czwartek - Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie! Czytelnicze inspiracje na sezon zimowy mamy zatem zapewnione. Dla urozmaicenia możecie też wybrać się na koncert lub do teatru. Co wybrać dzisiaj? Sprawdźcie, czym żyje Kraków w poniedziałek!

Festiwal Wody za nami

Kraków zyskał prawie 500 młodych ekspertów ds. wody i 10 litrów krwi. W sobotę w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany odbył się Festiwal Wody, zorganizowany przez Wodociągi Krakowskie i MPEC SA.

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego zadomowił się na ul. Miechowity

Nowoczesne i w pełni wyposażone pracownie: gastronomiczna, cukierniczo-piekarska i kelnerska, w których można zarówno uczyć, jak i egzaminować – to tylko jedna z korzyści przeprowadzki Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego na ul. Miechowity 6. Odnowiony i wyremontowany budynek, który od września zajmuje placówka, 22 października został oficjalnie otwarty i poświęcony. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Wszystkich Świętych - zmiany w komunikacji miejskiej

Zbliża się 1 listopada. W związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w rejonie cmentarzy w okresie uroczystości Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Prognoza IMGW: dziś możliwe przekroczenia pyłu PM10 w Krakowie

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o dużym prawdopodobieństwie przekroczenia dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia pyłu PM10 w Krakowie w poniedziałek 24 października 2016 r.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend
Komunikat archiwalny 2016-10-23

Za oknami od paru dni mgły i siąpiący deszcz – mroczny klimat, jak z gotyckiego horroru…. Szykujcie się na dreszczyk emocji – czeka Was bowiem kryminalna niedziela, dla dużych i małych – ale tylko dla ludzi o stalowych nerwach. Rusza m.in. Dziecięce Biuro Detektywistyczne ale to nie koniec emocji – napięcie rośnie w miarę czytania!

Trzy lata z tytułem Miasta Literatury UNESCO

W sobotę, 22 października Kraków świętował trzecią rocznicę przyznania tytułu Miasta Literatury UNESCO. Z tej okazji operator programu UNESCO dla Krakowa – Krakowskie Biuro Festiwalowe – przygotowało specjalne atrakcje. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

W niedziele więcej tramwajów i autobusów pojedzie na cmentarze

Zbliża się święto Wszystkich Świętych. Już dziś wielu z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W związku z tym w niedzielę, 23 października na trasy wyjadą dodatkowe tramwaje i autobusy.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL