Aktualności

Piątek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-10-09

Zachwycający głos i zawrotna kariera – nowy cykl ICE Classic zostanie zainaugurowany recitalem wyjątkowej operowej gwiazdy – Aleksandry Kurzak. Koncert odbędzie się już dziś o godz. 20.00 w Centrum Kongresowym ICE przy ul. Konopnickiej 17.

1. URODZINY ICE Kraków - wybierz KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ

Centrum Kongresowe ICE Kraków ma już rok! W sobotę 10 października w godzinach od 10.00 do 17.00 zapowiada się wielki święto! W tych godzinach dla wszystkich mieszkańców Krakowa przygotowano moc atrakcji. Przybywając do Centrum Kongresowego wybierz komunikację miejską. Spotkajmy się!

„Miłosierdzie bez granic” – premiera spotu w Wiadomościach TVP!

W piątkowych (9 października) Wiadomościach TVP można było zobaczyć materiał zapowiadający spot promocyjny Światowych Dni Młodzieży „Miłosierdzie bez granic”, a w sobotę odbędzie się jego premiera! Zapraszamy do oglądania w sobotę głównego wydania Wiadomości o 19:30 w TVP 1!

Zobacz jak ekologiczny transport pokonuje samochód

Na stronie youtube.com dostępny jest film z wyścigu: tramwaj i rower kontra samochód. Rywalizację przeprowadzono w ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Szkoły STO mają już 25 lat!

Ponad 1500 absolwentami wykształconymi według  indywidualnego modelu edukacyjnego osiągającymi najlepsze  wyniki egzaminacyjne i będących liderami w lokalnych społecznościach i organizacjach - może poszczycić się Zespół Szkół Ogólnokształcących STO 64 w Krakowie obchodzący jubileusz ćwierćwiecza. W sobotę (godz. 9.45) na Rynku Głównym w Krakowie święto STO. W spotkaniu weźmie udział Zastępca Prezydenta Krakowa Katarzyna Cięciak. Zapraszamy!

Zapoznaj się z nowymi projektami planów

Od 19 października do 17 listopada wszyscy krakowianie będą mogli zapoznać się z projektami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszarów „Bronowice – Wesele”, „Młynówka Królewska – Grottgera II” oraz „Park Ruczaj – Lubostroń” wraz z prognozami oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją. Wszystkie materiały zostaną wyłożone do publicznego wglądu w Biurze Planowania Przestrzennego UMK przy ul. Sarego 4. Będą także dostępne na stronie internetowej: www.bip.krakow.pl.

Sobotnie utrudnienia w ruchu

W sobotę 10 października w Krakowie odbywać się będą: X Piesza Pielgrzymka Śladami Karola Robotnika, Piesza Pielgrzymką z Parafii Bożej Ostrobramskiej do Sanktuarium w Łagiewnikach oraz XX Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika. Mieszkańcy powinni spodziewać się sporych utrudnień i reorganizacji ruchu na trasach wyżej wymienionych wydarzeń.

BIHAPI - pierwsza taka inicjatywa w Małopolsce

Gdańsk, Poznań, Warszawa - to właśnie w tych miastach z powodzeniem wdrożono standardy udostępniania informacji publicznej w otwarty i przejrzysty sposób. Administracja publiczna doceniła siłę, która drzemie w danych wytwarzanych oraz przechowywanych do tej pory w zakamarkach wewnętrznych systemów urzędniczych. Upublicznienie tych zasobów to nie tylko dobra praktyka, to przede wszystkim nowa perspektywa dla świata biznesu. W efekcie wykorzystania danych, generowanych w instytucjach publicznych, powstają produkty w postaci rozwiązań mobilnych takich jak na przykład aplikacja Jak dojadę?

Przygotowania do wyborów parlamentarnych

25 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Przypominamy, że do 12 października można zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego, natomiast do 16 października przyjmowane są wnioski dotyczące głosowania przez pełnomocnika. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na bezpłatny transport do i z obwodowych komisji wyborczych – zapisy od 19 października. Szczegółowe informacje o wyborach w Krakowie znajdują się na stronie: www.bip.krakow.pl w zakładce WYBORY DO SEJMU I SENATU RP W 2015 ROKU.

Tutaj seniorzy aktywnie spędzą czas

Kursy komputerowe, nauka nowoczesnych technologii, aby starsze osoby umiały kupić bilet w autobusie i zapłacić za niego kartą, zajęcia taneczne, teatralne – to tylko część bogatej oferty, którą przygotowało dla osób w wieku 60+ Centrum Aktywności Seniorów „Toń”. Centrum przy ul. Władysława Łokietka 267 oficjalnie otworzył w czwartek (8 października) Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. To kolejne już Centrum Aktywności Seniorów w naszym mieście.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?