Aktualności

Od piątku bilety KMK kupisz za pomocą aplikacji

W ten piątek, 20 stycznia przywrócona zostanie możliwość zakupu biletów KMK za pomocą komercyjnych rozwiązań mobilnych. Pasażerowie będą mogli korzystać z aplikacji SkyCash, MoBilet i mPay.

Przejście pod ul. Wielicką i Wlotową z odnowioną toaletą

Zakończył się generalny remont toalety w przejściu podziemnym pod ul. Wielicką. Szalet miejski zostanie udostępniony krakowianom jeszcze w tym tygodniu. Obecnie trwają ostatnie odbiory prac.

72. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

W tym roku mija 72. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej w Krakowie. W związku z tym w środę, 18 stycznia na cmentarzu Rakowickim odbędą się uroczystości, w których weźmie udział m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kontrolerzy strefy wśród Pogromców Bazgrołów

Od początku stycznia kontrolerzy strefy płatnego parkowania podczas swoich rutynowych obowiązków zwracają uwagę, czy ktoś nie bazgrze po murach i elewacjach. Dotyczy to szczególnie zabytkowego centrum miasta.

Spotkanie dla miejskich ogrodników

Wstępna koncepcja „Inkubatora Zielonych Inicjatyw” Zarządu Zieleni Miejskiej oraz inne pomysły dotyczące współpracy z miejskimi ogrodnikami na przykładzie innych miast będą tematem spotkania „Aktywni mieszkańcy – zazieleniamy miasto”, które odbędzie się 1 lutego o godzinie 18.00 w siedzibie ZZM przy ul. Reymonta 20. Osoby, które chciałyby przedstawić na forum swoje propozycje, mogą zgłaszać się do organizatorów – program spotkania jest cały czas rozbudowywany.

Karate, latawce i śpiew – sukcesy podopiecznych „Harcerza”

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 podsumował dokonania swoich podopiecznych w pierwszej połowie roku szkolnego 2016/2017. Młodzież korzystająca z zajęć w „Harcerzu” wzięła udział w dziewięciu dużych imprezach konkursowych, w tym dwóch międzynarodowych i kilku ogólnopolskich, z sukcesami.

Łaźnia Nowa powraca do pytań Kieślowskiego

W dniach 25–27 stycznia odbędą się kolejne pokazy spektaklu Bartosza Szydłowskiego „Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego”. Tym razem będą im towarzyszyć projekcje „Gadających głów 2016/17”, czyli współczesne wydanie słynnej „ankiety społecznej”, którą ponad trzydzieści lat temu przeprowadził Krzysztof Kieślowski.

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Przetrwaliście Blue Monday? Brawo, pora przygotować się na wtorek. Koncerty w klubach, malarze w kinach - wszystkie informacje w jednym miejscu! Zaczynamy kulturalny rozkład jazdy!

Bogusław Kośmider Samorządowcem Roku 2016

Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa został Samorządowcem Roku 2016 według Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Wkrótce rusza festiwal Materia Prima

Dziesięć niezwykłych i różnorodnych przedstawień wyselekcjonowanych z wielu słynnych wydarzeń teatralnych całego świata - 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima, która rozpocznie się 18 lutego 2017 roku zapowiada się bardzo interesująco. Już dziś można kupować i rezerwować bilety na spektakle.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL