Aktualności

Mukowiscydoza - niewidoczna choroba, która zabija

Co 25 osoba jest nosicielem mukowizscydozy. To nieuleczalna, niewidoczna, choroba genetyczna. Tygodniowo rodzi się z nią dwoje dzieci. Chorzy rocznie przyjmują około 14 tysięcy tabletek, spędzają około dwóch miesięcy na rehabilitacji, a koszt rocznego leczenia to nawet 100 000 złotych.

Dalsze kontrole kierowców Uber

W lutym kontynuowano w Krakowie działania przeciw nieuczciwej konkurencji w przewozach osób. W miniony piątek inspektorzy Małopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego przy udziale pracowników Magistratu i policjantów ruchu drogowego przeprowadzili kontrole wobec kierowców Uber. Wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych na łączną sumę 96 tysięcy złotych.

5 marca po raz czwarty zapraszamy do Krakowa na Małopolski Kongres Kobiet

Tym razem, to największe w Polsce południowej, najważniejsze, niekomercyjne wydarzenie społeczno - kulturalne adresowane do kobiet w Małopolsce odbędzie się w niedzielę 5 marca, w centrum konferencyjnym Double Tree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center przy ul. Dąbskiej 5, (obok galerii Plaza). Uczestnictwo w kongresie jest bezpłatne, rejestracja odbywa się przez internet na stronie www.malopolskikongreskobiet.pl, gdzie dostępny jest także aktualny program imprezy.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego 2017

Uroczystym spotkaniem ze środowiskiem krakowskich przewodników turystycznych Kraków będzie świętował Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Uczestników wydarzenia czekają ciekawe wykłady związane m. in. z twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 lutego o godzinie 17:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Telemedycyna szansą dla seniorów - konferencja

W poniedziałek, 27 lutego, w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Comarch odbyła się konferencja „Cyfryzacja usług medycznych a wykluczenie cyfrowe”, poświęcona wykorzystaniu urządzeń do zdalnego monitoringu w opiece nad seniorami. Jest to kontynuacja projektu, który Urząd Miasta Krakowa uruchomił wspólnie z firmą Comarch w zeszłym roku. Współpraca Miasta z biznesem ma na celu zachęcenie seniorów do korzystania z nowoczesnych usług medycznych, takich jak teleopieka i telemedycyna oraz monitorowanie stanu zdrowia pacjenta poza placówką medyczną – w domu, pracy czy podczas codziennej aktywności.

Ruszyły zapisy na prelekcje podczas Targów Kół Naukowych UJ

Już 7 marca na Sali Wystawowej Auditorium Maximum UJ studenci i maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertami ponad 40 kół naukowych, wziąć udział w quizach naukowych i znaleźć inspirację do rozpoczęcia kariery naukowej. Równolegle z częścią wystawową prowadzone będą panele tematyczne z pięciu dziedzin: polityki, technologii, medycyny, kultury i artes liberales. Uczestnicy będą mieli okazję do bliższego poznania techniki sztucznej inteligencji, odbycia 30-minutowej podróży dookoła świata, a także do zobaczenia, jakie związki z rzeczywistością ma znany serial „House of Cards”.

Spotkanie dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że warto wiedzieć, co robić w zetknięciu z diagnozą. Jak pomóc sobie i swoim bliskim? O tym rozmawiają uczestnicy 2. Forum na rzecz onkologii, które dziś odbywa się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W inauguracji wydarzenia wziął udział m.in. Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig.

Hala 100-lecia KS Cracovia nabiera kształtów

Na rok przed planowanym oddaniem do użytku, prace związane z budową Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych przy al. Focha idą pełną parą. Zakończone zostały już prace żelbetowe, zarówno budynku hali, jak i rampy dla osób niepełnosprawnych wzdłuż Rudawy. Obecnie wykonawca skupia się na przygotowaniu podkonstrukcji pod elewację z blachy cor-ten, prowadzi również prace montażowe przy konstrukcji fasady szklanej.

Kontrolerzy biletów pomogli rannej kobiecie

W sobotę, 25 lutego, ok. 8.20 dwóch kontrolerów biletów w trakcie wykonywania pracy w autobusie linii nr 283 w Skawinie zauważyło kobietę leżącą przy przejściu dla pieszych. Okazało się, że ma ranę na głowie i wymaga szybkiej pomocy lekarskiej.

Bilety na UEFA EURO U21 w sprzedaży

Od 15 do 40 zł – tyle zapłacą kibice piłki nożnej za bilety na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Otwarta sprzedaż wejściówek ruszyła 21 lutego i jest prowadzona za pośrednictwem strony internetowej bilety.u21poland.com. Przypomnijmy, w Krakowie – jednym z miast-gospodarzy imprezy – rozegrane zostaną mecze eliminacyjne, półfinał oraz finał turnieju. Zapraszamy do kupowania biletów i kibicowania młodym gwiazdom piłki nożnej na stadionie miejskim przy ul. Kałuży!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL