Aktualności

Przepis na smakowite pączki

20 lutego obchodzimy w tym roku słodkie święto, czyli Tłusty Czwartek! Z tej okazji mamy dla was przepis na pączki z marmoladą lub innym smacznym nadzieniem. Gotowi? Zaczynamy!

Rekultywacja Zalewu Nowohuckiego

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotowuje się do zabiegów mających na celu rekultywację Zalewu Nowohuckiego. Prace przyczynią się do zmniejszenia zagrożenia sanitarnego a także obniżenia trofii dopływu Młynówki.

Dwa nowe projekty planów już dostępne

„Azory – Zachód” i „Rybitwy – rejon ulicy Golikówka” to dwa nowe projekty planów zagospodarowania przestrzennego, które trafiają do konsultacji z mieszkańcami.

 #EKOrEWOLUCJA: zdobądź wejściówki i zwiedź Ekospalarnię

Chcesz zobaczyć jak funkcjonuje krakowska Ekospalarnia? Weź udział w akcji organizowanej w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej #EKOrEWOLUCJA i zdobądź bezpłatne wejściówki do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.

Przebudowa torowisk w centrum wchodzi w kolejny etap

Trwa przebudowa torowiska ulic Stradomskiej i Krakowskiej, a wkrótce rozpoczną się prace przy węźle św. Gertrudy. Na skręcie w prawo ul. Dominikańskiej wymienione zostaną szyny łukowe. Torowcy rozpoczną prace już na początku marca.

Pokażmy, jak pokonujemy bariery!

Trwa 13. edycja konkursu „Kraków bez barier”. Na zgłoszenia obiektów, innowacji, inicjatyw, firm i osobowości, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami i pomagają im korzystać z oferty miasta zostało już niewiele czasu, termin upływa 24 lutego.

Nocne zamknięcie alei Powstańców Śląskich

W nocy z 25 na 26 lutego montowane będzie jedno z trzech ostatnich przęseł kładki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Henryka Kamieńskiego. Na czas instalacji konstrukcji stalowej o długości blisko 30 metrów i wadze ok. 16 ton zamknięty zostanie przejazd jezdniami alei Powstańców Śląskich.

Przysięga małżeńska w plenerze

Od marca 2015 roku osoby zawierające związek małżeński mogą to zrobić w wymarzonej przez siebie scenerii. Tylko w ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało 115 par.

Przebudowa ul. Bieżanowskiej – tak pojadą autobusy

W poniedziałek, 24 lutego rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Bieżanowskiej. Wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Bieżanowskiej i Jerzmanowskiego. W związku z tym swoją trasę zmieni linia autobusowa nr 143.

Weź udział w konsultacjach w sprawie odpadów komunalnych

Do końca lutego trwają konsultacje społeczne dotyczące projektów uchwał Rady Miasta Krakowa w sprawie zmian w Zintegrowanym Systemie Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Jednym z najważniejszych tematów poruszanych podczas spotkań jest metoda ustalenia stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy mogą zapoznać się z czterema propozycjami naliczania stawek. Zmiany te są m.in. wynikiem nowych zasad gospodarowania odpadami, regulowanych przez prawo krajowe.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA