Aktualności

Letnia oferta krakowskich MDK-ów

Samorządowe młodzieżowe domy kultury przygotowały szeroką ofertę zajęć na wakacje – dzieci i młodzież, które spędzą lato w mieście, będą mogły skorzystać z zajęć stałych, półkolonii i wyjazdów. Wśród propozycji są m.in. zajęcia sportowe, spacery rekreacyjno-edukacyjne, warsztaty artystyczne, zajęcia taneczne i muzyczne, gry i zabawy, wyjścia do kina lub na zwiedzanie, spotkania z ciekawymi gośćmi.

Weekend z wystawą makiet kolejowych

Kto w młodości nie marzył o własnym modelu kolejki? Koniecznie elektrycznej, ze stacjami, rozjazdami i działającymi semaforami. Tych, których marzenie się nie spełniło, a także tych, którzy bawili się już kolejkami, ale swą pasję pragną przekazać dzieciom lub sami chcą poczuć jeszcze raz niezapomnianą atmosferę, zapraszamy do Muzeum Inżynierii Miejskiej, 23 i 24 czerwca, na wystawę makiet kolejowych oraz szereg dodatkowych atrakcji.

W niedzielę rozpocznie się Summer Jazz Festival

Alfredo Rodriguez, Charles Lloyd, Take 6 i Pharoah Sanders – to ich m.in. zobaczymy na scenie podczas XXIII edycji Summer Jazz Festival. Muzyczne święto rozpocznie się już 24 czerwca i potrwa do 5 sierpnia. W sumie podczas festiwalu odbędzie się ponad 150 koncertów.

161. stacja Wavelo stanęła w Krakowie

Przy Centrum Biurowym Jasnogórska 1 stanęła kolejna stacja Wavelo. Jest to inicjatywa inwestora, który postanowił umożliwić poruszanie się pracowników biurowca na jednośladach. Stacja będzie służyła także krakowianom, którzy z uwagi na bliskość zatłocznego punktu komunikacyjnego – ronda Ofiar Katynia – będą mieli ułatwiony dostęp do systemu Wavelo w tej części miasta.

Kominiarze pomaszerują na Wawel

21 czerwca wczesnym popołudniem przez Stare Miasto przemaszerują kominiarze w galowych mundurach – niezwykła parada odbędzie się z okazji XXII Ogólnopolskiego Święta Kominiarzy. Pod Wawel przyjedzie około 200 przedstawicieli tego zawodu z całego kraju.

Rusza cykl „Podgórskich Letnich Koncertów”

Najpiękniejsze arie i pieśni sakralne z całego świata, najbardziej znane utwory muzyki włoskiej i hiszpańskiej i inne wspaniałe kompozycje najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej – tak zapowiada się tegoroczna edycja „Podgórskich Letnich Koncertów” w kościele św. Józefa. Koncerty będą odbywały się w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00. Wstęp na wszystkie koncerty, w ramach cyklu, jest wolny.

Znamy program Festiwalu Conrada 2018

Spotkania z autorami, debaty, dyskusje, lekcje i szkoła czytania, wręczenie Nagrody Conrada za najlepszy debiut ostatniego roku – tak w dużym skrócie przedstawia się program główny 10. edycji Festiwalu Conrada. Jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń literackich rozpocznie się w Krakowie 22 października i potrwa tydzień - do 28 października. W tym roku hasłem przewodnim jest „POP”.

„Rodzina 500+”: złóż wniosek na nowy okres zasiłkowy

1 lipca rozpocznie się przyjmowanie wniosków przez internet o przyznanie świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500+”. Świadczenie w obecnym okresie zasiłkowym ustalane jest do 30 września. Kolejny okres zasiłkowy będzie trwał od 1 października br. do 30 września 2019 r. Konieczne jest więc złożenie nowego wniosku.

Otwarcie wystawy poświęconej kard. Adamowi Kozłowieckiemu SJ

W poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 10.45, w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się otwarcie wystawy „In nomine Domini. Misjonarze Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)” z inicjatywy Fundacji im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”. Wstęp jest bezpłatny.  

Ogrodowe specjały – wykład z degustacją

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza, 24 czerwca, do Nowej Huty na wyjątkowy wykład poświęcony jadalnym roślinom ozdobnym. Wygłosi go Piotr Klepacki, pracownik Ogrodu Botanicznego UJ. Spotkaniu towarzyszyć będzie degustacja. Wstęp wolny.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA