Aktualności

Kraków gospodarzem Europejskiego Kongresu Samorządów

Już po raz trzeci w Krakowie, od 27 do 28 marca, odbędzie się Europejski Kongres Samorządowy. Przedstawiciele samorządów z całej Europy, wraz z reprezentantami środowisk biznesowych i instytucji rządowych wezmą udział w sześciu ścieżkach tematycznych, w ramach których odbędzie się blisko 80 wydarzeń.

ZIKiT planuje remonty. Sprawdź listę ulic

W marcu ruszyły pierwsze przetargi na remonty dróg w Krakowie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu sprawdził stan ulic i chodników po zimie, a także wstępnie wytypował lokalizacje do naprawy.

W Krakowie zainaugurowano Rok Kościuszkowski [KONKURS]

Na krakowskim Rynku Głównym odbyła się uroczysta inauguracja Roku Kościuszkowskiego. Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, członkowie Komitetu Kopca Kościuszki, dzieci i młodzież uczący się w szkołach, których patronem jest Tadeusz Kościuszko, Bracia Kurkowi, mieszkańcy Krakowa i turyści zebrali się pod Wieżą Ratuszową alby uczcić 223. rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej i rozpoczęcie obchodów Roku Kościuszkowskiego.

Bezpłatne zajęcia na krakowskich ścieżkach Nordic Walking

Marsze Nordic Walking w Parku Lotników Polskich przy TAURON Arenie Kraków - to propozycja dla tych, którzy chcą podnieść swój poziom kondycji fizycznej, zgubić kilka kilogramów, spędzić aktywnie czas. To znakomita okazja, by pod okiem fachowca, w przyjaznej atmosferze i motywującej grupie zacząć regularnie uprawiać najprostsze formy rekreacji ruchowej. Wszystko to czeka na krakowian w ramach programu, który Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa uruchamia od 1 kwietnia.

Sprawdzian przed UEFA EURO U21: Włosi pokonali Polaków 2:1

Przedostatni sprawdzian Polaków przed finałami młodzieżowych mistrzostw Europy zakończył się porażką. Biało-Czerwoni przegrali z Włochami 1:2. Mecz odbył się na stadionie Cracovii przy ul. Kałuży.

Oswoić autyzm – spotkanie z dyskusją

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pn. „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” oraz Instytut Psychologii UJ zapraszają specjalistów, rodziców, a także studentów na otwarte spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o autyzmie”. W programie wykład oraz dyskusja. Wstęp wolny.

Trwa konkurs „Mecenas Kultury Krakowa” 2017

Jeszcze tylko przez tydzień czekamy na zgłoszenia do 20., jubileuszowej edycji konkursu „Mecenas Kultury Krakowa”. Jego celem jest wspieranie i propagowanie współpracy pomiędzy środowiskiem gospodarczym, a środowiskiem artystycznym, instytucjami kultury oraz gospodarzami obiektów zabytkowych na terenie naszego miasta. Wnioski można składać w Kancelarii Magistratu na placu Wszystkich Świętych do 31 marca.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Pierwszy prawdziwie wiosenny weekend przed nami! Jak to uczcić? Wyjść z domu i spędzić ten czas kulturalnie! A będzie w czym wybierać! Na Placu Szczepańskim stanie namiot interaktywny, który przeniesie Was do Wiednia, w filmową podróż do Hiszpanii zabiera nas Kino pod Baranami, w Łaźni Nowej zobaczymy zbuntowany premierowy spektakl, a w Kinie Kijów będziemy śpiewać przeboje Pink Floyd. Już nie możecie się zdecydować? Przychodzimy z radą - sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy! A przy okazji walczcie o wejściówki na koncert w Filharmonii!

Krakowskie Biuro Kongresów nagrodzone!

Krakow Convention Bureau jako regionalne Biuro Kongresów, ponownie otrzymało rekomendację Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat posiada sześć regionalnych biur kongresów w Polsce.

Wiosenny „Kiermash” w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Już 25 i 26 marca w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej na ul. św. Wawrzyńca 15 odbędzie się dziewiąta edycja „Kiermashu” pod hasłem „Wiosna w muzeum”.  Wydarzenie to impreza towarzysząca tegorocznej edycji Cracow Fashion Week, który organizuje Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL