Aktualności

Jasełka w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza 23, 26, 29 i 30 grudnia, o godz. 18.00  na spotkanie z szopką krakowską i jasełka w wykonaniu rodziny Malików. Przedstawienie odbędzie się w sali strzeleckiej w Celestacie na ul. Lubicz 16.

Zostań gwiazdą z CSW Solvay!

Masz zespół? Chcesz wypromować go na profesjonalnej scenie? Weź udział w naborze na nowy rok koncertowy w ramach projektu „Solvay nocą”, realizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Solvay – filię Centrum Kultury Podgórza. Zgłoś się, zagraj i nagraj profesjonalne wideo. Nabór trwa do 31 grudnia.

Dziesiąte urodziny tunelu tramwajowego

Pasażerowie Komunikacji Miejskiej w Krakowie już od 10 lat mogą korzystać z linii tramwajowych kursujących w tunelu pod Dworcem Głównym.

Jubileusz 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Z tej okazji dziś, o godz. 19.00 w Akademii Sztuk Teatralnych na ul. Straszewskiego 22 odbędzie się uroczysty koncert, w trakcie którego będzie można wysłuchać premiery utworu napisanego specjalnie na tę okazję przez kompozytora Stanisława Radwana.

Nowe radiowozy na służbie

20 samochodów hybrydowych i jeden nieoznakowany w wersji kombi-van to nowy nabytek Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którego zakup współfinansowało miasto. Kluczyki do radiowozów przekazał dziś policjantom prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. To kolejne wsparcie z miejskiego budżetu, jakie trafia do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Koncert noworoczny w Teatrze im. Słowackiego

Najsłynniejsze walce i  polki Johanna Straussa, a także arie i duety z  jego operetek oraz z kompozycji Franza Lehára w wykonaniu uznanych krakowskich muzyków, pod batutą jednego z najbardziej utalentowanych dyrygentów w Europie. A wszystko to w wyjątkowej scenerii zabytkowych, teatralnych wnętrz. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na koncert noworoczny, który odbędzie się 1 stycznia w Teatrze im. J. Słowackiego.

Pomóżmy zwierzętom w czasie mrozów - apel

Zima to czas szczególnie dokuczliwy dla zwierząt mieszkających na zewnątrz, w tym wolno żyjących kotów oraz psów w kojcach i przy budach. Pomóżmy naszym pupilom i przenieśmy je do ocieplanych pomieszczeń lub uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed mrozem.

Kulturalny poniedziałek w Krakowie

Uroczysty koncert z okazji jubileuszu Krakowskiego Forum Kultury, wyjątkowy spektakl baletowy, wykład i świąteczny musical - tak w skrócie zapowiada się kulturalny poniedziałek w Krakowie. Oto wybrane wydarzenia na dziś!

Dziś darmowa komunikacja miejska!

Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10 Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w poniedziałek, 17 grudnia od godz. 00.00 do godz. 24.00 dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Przedświąteczne wzmocnienia komunikacji miejskiej

W najbliższy weekend, w związku ze zwiększoną liczbą pasażerów komunikacji miejskiej, do obsługi części linii autobusowych w Krakowie zostaną skierowane pojazdy przegubowe. Większe autobusy, zamiast pojazdów 12-metrowych, będą kursować na liniach w rejonie galerii i centrów handlowych.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA