Aktualności

Pod Mocnym Aniołem otrzymuje Srebrne Lwy

Zakończył się 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. W najważniejszym wydarzeniu branży filmowej w Polsce wzięli także udział przedstawiciele krakowskich instytucji filmowych: Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Krakow Film Commission.

Święto Boksu Tajskiego w Krakowie

Mistrzostwa Europy Muaythai 2014 - najważniejsza na naszym kontynencie impreza boksu tajskiego - odbędą się w Krakowie w dniach od 23 do 28 września 2014. Imprezie towarzyszyć będzie ważna akcja społeczna – Europejski Festiwal „Muaythai przeciw narkotykom".

Mark Knopfler w Krakowie

Mark Knopfler wyruszy w trasę koncertową już w maju, która potrwa do sierpnia 2015. Będzie to jednocześnie okazja dla fanów, żeby usłyszeć na żywo piosenki z nadchodzącego albumu "Tracker", który zostanie wydany nakładem Virgin/EMI Records w styczniu 2015. Na trasie znalazła się Polska a koncert odbędzie się w Kraków Arenie 13 Lipca 2015.

Mobilny weekend
2014-09-19

Przed nami ostatnie dni Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 22 września – przejazd komunikacja miejską na podstawie dowodu rejestracyjnego.

Wygraj bilety na FMF!

Już w najbliższy czwartek (25 września) rozpocznie się 7. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. FMF w Krakowie to nie tylko okazja do udziału w niepowtarzalnych koncertach, ale również szeroka oferta wydarzeń towarzyszących. Darmowe projekcje filmowe na pewno przypadną do gustu zarówno dojrzałym filmowym ekspertom, jak i najmłodszym fanom X muzy. Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w koncertach głównych przygotowaliśmy konkurs!

Tydzień Mobilności: Kraków wybiera ekologiczny transport

Ważnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu była konferencja „Ekologiczny tabor przyszłości". Seminarium odbyło się w czwartek, 18 września w Kraków Arenie. Rozmawiano o nowoczesnych  rozwiązaniach stosowanym przede wszystkim w taborze autobusowym.

Jaka współpraca w 2015 roku?

Organizacje pozarządowe są coraz ważniejszym partnerem samorządu w realizowaniu zadań publicznych. Kraków jest drugim po Warszawie miastem, jeżeli chodzi o procent budżetu gminy realizowanego przez NGO - podkreśla Anna Okońska – Walkowicz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej. O tym, jaka powinna być współpraca Gminy Miejskiej Kraków z III sektorem w nadchodzącym roku rozmawiać będą przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych.

Mistrzostwa Świata w Hokeju w Krakowie!

Taką decyzję podjęła wczoraj Międzynarodowa Federacja Hokeja, która obradowała na Teneryfie. To kolejna, po Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, ogólnoświatowa impreza sportowa w niedawno otwartej Kraków Arenie w Czyżynach.

Jak przewietrzyć Kraków?

Co zrobić, aby mimo niekorzystnego położenia zwiększyć dopływ świeżego powietrza do Krakowa? Na to i wiele innych pytań ma przynieść odpowiedź projekt „Zintegrowany system monitorowania danych przestrzennych dla poprawy jakości powietrza w Krakowie – MONIT-AIR", którego realizacja rozpoczęła się w tym roku. Konferencja odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Budżet obywatelski - przed nami głosowanie

438 zadań - spośród tylu będziemy wybierać w głosowaniu nad budżetem obywatelskim miasta Krakowa. Lista zadań oraz szczegółowa instrukcja dotycząca zasad głosowania jest dostępna na stronie www.budzet.krakow.pl

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jak najczęściej załatwiasz sprawy administracyjne w Urzędzie Miasta Krakowa?