Aktualności

Kraków i Wrocław gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu

Jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! W dniach 19-23 marca na Salon du livre de Paris, najstarszym i największym wydarzeniu ekspozycyjnym świata frankofońskiego, miasta Kraków i Wrocław, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki, zaakcentują swoją literacką i kulturalną tożsamość.

Będzie ślisko!
2015-01-27

Synoptycy przewidują, że dziś popołudniu temperatura spadnie poniżej zera, nawet do - 7°C. To spowoduje, że mokre jezdnie i chodniki zamarzną i do jutra będzie ślisko.

Centrum Obywatelskie od maja

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych. Będzie otwarty konkurs ofert na realizację Centrum Obywatelskiego. Zwycięzca konkursu będzie prowadził Centrum od maja do końca 2016 r.

Poczuj się jak zwycięzca Dakaru!

Od jutra (środa, 28 stycznia) w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4) będzie można oglądać wystawę poświęconą zwycięzcy Rajdu Dakar 2015 Rafałowi Sonikowi.

Apel w sprawie finansów na wschodnią obwodnicę

Tylko do 30 stycznia można zgłaszać uwagi do rządowego projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Zawalczmy, by budowa wschodniej obwodnicy Krakowa wreszcie się zakończyła.

Dbają o bezpieczny powrót

Tramwaje pod specjalnym nadzorem. Funkcjonariusze straży miejskiej, inspektorzy ruchu MPK i kontrolerzy biletów rozpoczęli tegoroczną akcję „Bezpieczny powrót". To działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo w pojazdach komunikacji miejskiej w godzinach nocnych.

Startupy mają przyszłość

Kraków stawia na startupy. Współpraca na linii miasto – młodzi przedsiębiorcy to temat przewodni Krakowskiego Forum „Nauka - Biznes - Mieszkańcy - Samorząd". W spotkaniu wzięła udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba.

Zawalczmy o wschodnią obwodnicę Krakowa
Komunikat archiwalny 2015-01-23

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać uwagi do rządowego projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Zawalczmy, by budowa wschodniej obwodnicy Krakowa wreszcie się zakończyła.

Opłaty za alkohol

Przypominamy, że 31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za 2014 r. i dokonania opłaty za korzystanie z zezwoleń w tym roku. W dniach 26 - 30 stycznia Wydział Spraw Administracyjnych będzie przyjmował przedsiębiorców dłużej: w godz. 7.40-18.00 (kasy czynne do godz. 17.45).

Zmodernizowany oddział w szpitalu dziecięcym

W poniedziałek (26 stycznia) otwarto zmodernizowany oddział chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Oddział składa się z trzech odcinków, gdzie w sumie miejsce znajdzie blisko 70 małych pacjentów. Dzięki modernizacji poprawią się warunki pobytu na oddziale pacjentów i ich opiekunów.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Najbardziej krakowski symbol to: