Aktualności

FMF: Gala muzyki filmowej w TAURON Arenie Kraków [FOTO]

Na Gali Muzyki Filmowej: Animacje pojawił się gigant muzyki do animacji - Harry Gregson-Williams („Shrek”, „Opowieści z Narnii”, „Artur ratuje Gwiazdkę”). Usłyszeliśmy także utwory z: „Krainy Lodu”, „Smerfów”, „Mrówki Z”, „Jak wytresować smoka”, „Epoki Lodowcowej 2: Odwilż” czy „Strażników marzeń”.

Trwają kontrole emisji spalin w ruchu drogowym

W 2015 roku krakowska drogówka skontrolowała w mieście 1033 pojazdy. W związku z nieprawidłową emisją spalin zatrzymano 306 dowodów rejestracyjnych. Od stycznia tego roku dokonano łącznie 444 kontroli na podstawie, których zatrzymano 149 dowodów.

Pingwiniarnia w ogrodzie zoologicznym - otwarcie w czerwcu

Budowa nowoczesnego obiektu dla pingwinów w krakowskim ogrodzie zoologicznym na ukończeniu. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków zostanie otwarty w pierwszej połowie czerwca 2016.

Grzebowisko dla małych zwierząt - ruszają konsultacje

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących budowy grzebowiska dla małych zwierząt. Pierwsze spotkanie zaplanowano na poniedziałek, 9 czerwca o godzinie 17.00, w Szkole Podstawowej Sióstr Pijarek, przy ul. Korzeniaka 8.

Międzynarodowe Centrum Kultury obchodzi swoje 25–lecie

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie przygotowuje się do obchodów 25-lecia. Z tej okazji odbędą się wydarzenia jubileuszowe: dwudniowa konferencja „Kraków i Świat” oraz wystawa prac Maxa Ernsta. W jubileuszowej uroczystości, będącej również otwarciem wystawy „Max Ernst. Sny Ornitologa” weźmie udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Porządkowanie Krakowa. Po debacie na temat uchwały krajobrazowej

Za nami kolejna z serii debat na temat uchwały krajobrazowej. Dyskusję organizowała krakowska „Gazeta Wyborcza”. W debacie wzięli udział Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta, Janusz Sepioł, były senator, współtwórca ustawy krajobrazowej, Andrzej Zdebski, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie i Marek Kuzak, prezes zarządu firmy AMS.

Uchwała krajobrazowa - wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na temat prezentowanej koncepcji uchwały krajobrazowej.

Uchwała krajobrazowa - prezentacja koncepcji [WIDEO]

Wprowadzenie jednolitych zasad porządkowania przestrzeni miasta oraz konsekwentne dążenie do ich realizacji ma doprowadzić do zespolenia poszczególnych fragmentów miasta i poprawy jego estetyki.

Zapraszamy na Święto Miasta 2016

Aż 11 dni potrwa w tym roku Święto Miasta Krakowa. Rozpocznie się 1 czerwca spektaklem „Zagrać siebie” w Śródmiejskim Centrum Kultury, a zakończy 11 czerwca Świętem ulicy Stolarskiej.

Uroczystości Bożego Ciała w Krakowie
Komunikat archiwalny 2016-05-25

26 maja w czwartek ulicami Krakowa przejdą procesje związane z obchodami święta Bożego Ciała. Czasowych utrudnień w ruchu drogowym należy się spodziewać w rejonie większości kościołów na terenie miasta.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL