Aktualności

Ruch na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-10-31

Nawet 20 minut dłużej niż w rozkładzie jazdy jadą pasażerowie autobusów ulicą Wielicką – utworzył się tam korek od Kabla w stronę centrum. Kwadrans spóźnienia mają także autobusy jadące Kamieńskiego (do centrum) i 29 Listopada (także w stronę centrum). Do 10 minut spóźnienia notuje komunikacja miejska na Czarnowiejskiej i Opolskiej.

 Kwesty na renowacje nagrobków

Dzięki corocznym zbiórkom organizowanym przez Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa, do tej pory udało się wyremontować ponad 500 grobów na krakowskich nekropoliach. Wciąż jednak wiele pięknych, zabytkowych nagrobków wymaga pilnej renowacji. Jak co roku, pierwszego i drugiego listopada na cmentarzach prowadzone będą kwesty na rzecz ratowania takich grobów.

Fakty w sprawie Fortu Bronowice

W związku z kolejnymi, nieprawdziwymi doniesieniami w sprawie otoczenia Fortu Bronowice informuję:

Kraków spokojnie czeka na zimę

Ponad 240 specjalistycznych jednostek utrzymaniowych, w tym pługi, piaskarki, solarki, zespoły do wywożenia śniegu oraz utrzymania ulic, chodników i obiektów inżynierskich, kilkanaście tysięcy ton soli, piasku i chlorku wapnia. A do tego czuwający 24 godziny na dobę sztab, składający się z przedstawicieli kilkunastu miejskich jednostek i spółek. 31 października zaprezentowano przygotowania miasta do zbliżającej się zimy.

Uwaga kierowcy
Komunikat archiwalny 2014-10-30

Wzmożony ruch w okolicach Giełdy Kwiatowej przy Balickiej. Policja zaleca szczególna ostrożność w tym miejscu. Z powodu dużej liczby samochodów autobusy jadące Balicką notują ponad 10 minut spóźniania.

Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń

W Pałacu Krzysztofory – głównej siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (Rynek Główny 35) dobiegł końca kolejny etap remontu. W czwartek, 30 października, oddano do użytku zachodnie skrzydło Pałacu w którym mieści się m.in. nowa wystawa stała Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Laur dla biskupa Tadeusza Pieronka

Biskup Tadeusz Pieronek został laureatem nagrody Laur Krakowa XXI wieku 2014 przyznawanej przez reprezentantów trzech środowisk: nauki, sztuki i biznesu. Odebrał ją w czwartek, 30 października, z rąk: Prezes Kapituły Anny Zabdyr-Jamróz oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Zapraszamy na czat z Prezydentem

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza do udziału w czacie. E-rozmowa odbędzie się w najbliższy wtorek (4 listopada) o godzinie 17.30 na stronie www.krakow.pl/czat.

Wszystkich Świętych 2014

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

Świętujemy rocznicę wyzwolenia Krakowa

W tym roku przypada 96. rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji dziś (31 października) w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazł się m.in. złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą Legionistom Podgórskim i na grobie kpt. Antoniego Stawarza, inscenizacja historyczna na Rynku Głównym oraz bieg o szablę kpt. Stawarza.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?