Aktualności

Panele słoneczne naśladujące ruch roślin – projekt studentki z AGH

Studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zbudowała innowacyjną wersję urządzenia do sterowania panelami słonecznymi. Konstrukcja naśladuje ruchy roślin podążając za najkorzystniejszym nasłonecznieniem.

ZBK dba o ekologię i oszczędności

W tym tygodniu zakończyła się instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu siedziby Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Czerwieńskiego 16. Ogniwa fotowoltaiczne, z których złożone są panele, będą zamieniać energię słoneczną w energię elektryczną i zapewnią ponad 6 proc. zapotrzebowania rocznego na energię dla budynku ZBK.

Spotkanie świąteczne osób niepełnosprawnych

17 grudnia w Klubie Studio osoby niepełnosprawne oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działający na rzecz osób niepełnosprawnych wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym prezydenta Krakowa. 

Tak pojadą autobusy i tramwaje w okresie świąteczno-noworocznym

Od 24 grudnia do 2 stycznia zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Kulturalny przepis na udany wtorek
Komunikat archiwalny 2018-12-18

Rozmowy o życiu z ks. Adamem Bonieckim, spotkanie w legendarnym kabarecie Kit Kat, do tego wspólne kolędowanie i relacjach międzyludzkich w Japonii. Oto kulturalny wtorek w Krakowie.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Trwają konsultacje w sprawie autobusów elektrycznych

Do 24 grudnia trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu dokumentu pn. „Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystywaniem autobusów zeroemisyjnych, w celu świadczenia usług komunikacji miejskiej na terenie aglomeracji krakowskiej”. Ich wynik pomoże w odpowiedzi na pytanie, czy ze względów finansowych, społecznych i środowiskowych zasadnym będzie zakup kolejnych autobusów elektrycznych do obsługi Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Zmiany w strukturze magistratu

Zgodnie z zapowiedziami, prezydent Jacek Majchrowski ogłosił w poniedziałek, 17 grudnia zmiany w strukturze organizacyjnej magistratu. Planując zmiany prezydent kierował się założeniem, by struktura była jak najbardziej przejrzysta i czytelna dla osób, które na co dzień z urzędem nie mają wiele wspólnego, aby nie miały wątpliwości, jaki wydział czy jednostka powinny się zająć rozwiązaniem konkretnego problemu.

Kosmiczne technologie medyczne na wyciągnięcie ręki

Warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology, których dziewiętnasta edycja odbyła się w dniach 5-7 grudnia w Krakowie, to jedno z najważniejszych wydarzeń na kardiologicznej mapie Europy, przyciągające co roku ponad 1000 uczestników z całego świata.

Zostań gwiazdą z CSW Solvay!

Masz zespół? Chcesz wypromować go na profesjonalnej scenie? Weź udział w naborze na nowy rok koncertowy w ramach projektu „Solvay nocą”, realizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Solvay – filię Centrum Kultury Podgórza. Zgłoś się, zagraj i nagraj profesjonalne wideo. Nabór trwa do 31 grudnia.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA