Aktualności

Świętuj na ulicy Stolarskiej

Dzisiaj, 23 czerwca, cały Kraków będzie śpiewał, a razem z nim ulica Stolarska. Do wspólnego świętowania dołączają konsulaty generalne Niemiec, USA, Francji i Instytut Francuski w Polsce.

Rozpoczął się 28. Festiwal Kultury Żydowskiej

21 wydarzeń muzycznych, 33 spotkania warsztatowe, 23 wykłady, 26 wydarzeń artystycznych, 24 zwiedzania, trzy projekcje filmów i cztery ceremonie, w sumie 134 wydarzenia w programie głównym – tak wygląda 28. Festiwal Kultury Żydowskiej, który potrwa do 1 lipca.

Zintegrowany system zarządzania jakością powietrza

W przyszłym tygodniu rozpocznie prace zespół zadaniowy ds. zintegrowanego systemu zarządzania jakością powietrza.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend

To jest pierwszy wakacyjny weekend! Dlatego też warto świętować taką okazję w kulturalny sposób! Sobota to dzień tradycyjnych Wianków – w całym mieście będą dziesiątki koncertów niemal wszystkich gatunków muzycznych! Poza tym zaczyna się Festiwal Kultury Żydowskiej, startuje też mnóstwo plenerowych seansów filmowych! Szczegóły znajdziecie w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy na ten weekend!

Wianki – Święto Muzyki już dzisiaj!

O.S.T.R, Brodka Unplugged, Wojtek Mazolewski z projektem „Chaos pełen idei”, Marek Napiórkowski, Bitamina, Paulina Przybysz i wielu innych artystów wystąpi na kilkunastu scenach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Najważniejsze jednak, poza dobrą zabawą, jest bezpieczeństwo i sprawna realizacja Święta Muzyki. Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia.

Od dzisiaj przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R

Dzisiaj, 23 czerwca, rozpoczęła się przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R. W związku z tym na trzy dni wyłączono ruch tramwajów na odcinku od przystanku Bieżanowska do pętli. Od wtorku, 26 czerwca, na tę trasę powrócą tramwaje dwukierunkowe.

Na Wianki najlepiej autobusem i tramwajem

Dzisiaj, 23 czerwca, odbędzie się kolejna edycja „Wianków – Święta Muzyki”. W związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerską wzmocniona została komunikacja miejska.

Komunikacja miejska w wakacje

Rozpoczęły się wakacje, w związku z tym w Krakowie od soboty, 23 czerwca wprowadzone zostały zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów.

Budżet obywatelski: głosujmy!

Od 16 czerwca można głosować w V edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. W tym roku lista zadań obejmuje aż 430 pozycji – krakowianie mogą wybierać spośród 307 projektów dzielnicowych i 123 ogólnomiejskich. Głosy można oddawać do 30 czerwca na trzy sposoby: w domu przez internet, w około stu stacjonarnych punktach głosowania oraz w mobilnych punktach głosowania, które instalowane są podczas miejskich i dzielnicowych imprez plenerowych. Miasto zachęca do udziału w głosowaniu także cudzoziemców – dostępne są komunikaty i informacje w kilku językach.

Oglądaj mundial w krakowskiej strefie kibica

Kraków przygotował się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych działa strefa kibica. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906 oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF FM.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA