Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

Rok Komisji Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Pedagogicznym

UNIWERSYTET PEADGOGICZNY IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE INSTYTUT PEDAGOGIKI SPECJALNEJ Katedra Wspierania Rozwoju Osób z Niepełnosprawnością serdecznie zapraszają do udziału w III MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ na temat: TEORIA I PRAKTYKA W PROFILAKTYCE ORAZ WSPIERANIU ROZWOJU OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ w dn. 22-23 kwietnia 2013 roku Kraków – Mszana Dolna
Termin: 22-23 kwietnia 2013 r.
Osoba kontaktowa Sabina Bisztyga, Biuro Promocji i Karier
Telefon: 12 662 60 23
Email: bisztyga@up.krakow.pl

 

Konferencja jest kontynuacją tematyki zaproponowanej w I i II edycji, począwszy od zorganizowanej w 2009 roku w Kocierzu k/Andrychowa oraz w 2011 roku w Tyńcu k/Krakowa. Szczególnie zależy nam na interdyscyplinarnej wymianie wiedzy pochodzącej z teorii oraz praktyki związanej z problemami profilaktyki oraz wspierania rozwoju osób z niepełnosprawnością. Zmieniające się koncepcje, mające swoje źródło w osiągnięciach nauk medycznych, technicznych, pedagogicznych, psychologicznych i społecznych, ponadto regulacje prawne dotyczące udzielania pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży, sytuacja dorosłych osób z niepełnosprawnością zobowiązują do podejmowania debaty nad istotą, kierunkami oraz praktycznymi rozwiązaniami w obszarze profilaktyki, wspierania, wspomagania, pomocy osobom z niepełnosprawnością na przestrzeni ich życia. Uwzględnienie kontekstu społecznego, pytań o jakość i organizację systemu szeroko i wąsko rozumianej opieki-wsparcia tych osób - jako koniecznych elementów analiz oraz działań - wyznacza pole dla inicjowania i kontynuowania dyskursu.

Zamysł III edycji konferencji zobowiązuje, aby Osobom zainteresowanym udziałem w niej nie narzucać szczegółowych tematów. Nie precyzujemy więc obszarów tematycznych. Ich ostateczne sformułowanie nastąpi po otrzymaniu od państwa zgłoszeń. Zakładamy bowiem, iż dostrzegane przez Państwa teoretyczne i praktyczne problemy nawiązujące do tematu konferencji mogą okazać się nadzwyczaj ważne i twórcze. Powinność ich podjęcia, ale i być może rezygnacji z niektórych czynimy naszym zadaniem.

Mamy nadzieję, iż zaproponowana otwarta formuła konferencji zachęci do uczestnictwa, wyzwalając najciekawsze i najlepsze pomysły, zwróci uwagę na być może niedostrzegane, trudne zagadnienia, zainicjuje przedsięwzięcia naukowe nawiązujące do jej głównego tematu.

Uprzejmie informujemy, że planujemy opublikowanie referatów w formie recenzowanej monografii.

Rozpoczęcie konferencji będzie miało miejsce w Budynku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Ingardena 4. Po części plenarnej i przerwie, uczestnicy kontynuować będą obrady (organizatorzy zapewniają przejazd autokarem) w pięknie położonej wśród Beskidów i Gorców Mszanie Dolnej, w XVI-wiecznym kasztelu Folwark Stara Winiarnia dawnej siedziby panów możnych – Hrabiów Krasińskich. Miejsce to, ku wytchnieniu i radości ze wspólnego przebywania, tudzież ku pożytkowi konferencji, niech Wam będzie miłe... (www.FolwarkStaraWiniarnia.pl)

Opłata konferencyjna za uczestnictwo czynne wynosi 600 zł. W jej ramach zapewniamy: nocleg w komfortowych pokojach, wyżywienie od obiadu w dn. 22.IV do obiadu w dn. 23.IV udział w uroczystym bankiecie oraz druk materiałów w recenzowanej pracy zbiorowej, przejazd autobusem na trasie Kraków - Mszana Dolna, Mszana Dolna – Kraków. Dla biernych uczestników opłata wynosi 450 złotych.

Karty zgłoszenia udziału w konferencji prosimy nadsyłać do dnia 28 lutego 2013 roku listownie, faxem na adres:

Instytut Pedagogiki Specjalnej

ZAKŁAD WSPIERANIA ROZWOJU OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

ul. Ingardena 4, 30-060 Kraków

Tel: 012-662-66-36

Fax:012-662-66-37

lub drogą elektroniczną na adres sekretarzy konferencji:

dr Danuta Baraniewicz        baraniew@up.krakow.pl

mgr Agnieszka Wątorek      agneswat@up.krakow.pl

Opłatę konferencyjną należy przekazać do dnia 15 marca 2013 na konto:

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Bank Pekao SA oddział w Krakowie

przelew krajowy  71 1240 4722 1111 0000 4852 4687

przelew zagraniczny: PL 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687, Kod SWIFT:PKOPPLPW

z dopiskiem „Konferencja – 100"

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne i redakcyjne dla autorów publikacji zostaną przekazane Państwu w następnym komunikacie. Wszystkie bieżące informacje dotyczące konferencji są zamieszczone na stronie internetowej Instytutu Pedagogiki Specjalnej: http://www.up.krakow.pl/ped_sp/ Z pozdrowieniami!

Komitet Naukowy Konferencji:

Przewodniczący:

prof. zw. dr hab. Janina Wyczesany

dr hab. Adam Mikrut, prof. UP

dr hab. Grażyna Gunia, prof. UP

Komitet Organizacyjny Konferencji:

Przewodniczący : dr Jolanta Baran

Sekretarze:  dr Danuta Baraniewicz, mgr Agnieszka Wątorek,  mgr Agnieszka Ochman

Członkowie:  dr Barbara Oszustowicz, dr Dorota Kornaś, dr Katarzyna Wanat-Żołądek

Organizator:

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie