Rajd Niepodległości Kraków - Dobczyce 2018

29 września 2018 roku odbędzie się "Rajd Niepodległości Kraków - Dobczyce 2018", którego organizatorami są Centrum Administracyjne Nr 2 dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Krakowskie Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „Nowa Droga”. 

Rajd Niepodległości Kraków - Dobczyce 2018
Fot. Centrum Administracyjne 2

Honorowy Patronat nad ,, Rajdem Niepodległości Kraków- Dobczyce 2018 ’’ objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski,  Wicestarosta Powiatu Myślenickiego Tomasz Suś oraz Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki.              

Impreza jest kontynuacją Rajdów Pieszych organizowanych od wielu lat przez Centrum Administracyjne Nr 2 dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Krakowskie Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „Nowa Droga" dla wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz uczniów szkół nowohuckich. Głównym celem „Rajdu Niepodległości Kraków- Dobczyce 2018” jest:

  • Wspólne  świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 2018 roku.
  • Propagowanie pieszej turystyki  wśród wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Krakowa oraz zaprzyjaźnionych Szkół.
  • Spędzenie w sposób aktywny czasu wolnego w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Dziękuję – nie biorę, nie piję’’, poprzez uczestnictwo w Rajdzie Niepodległości Kraków Dobczyce 2018’’. Program profilaktyczno – edukacyjny realizowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych  oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018. Dla realizacji programu profilaktyczno-edukacyjnego „Dziękuję – nie biorę, nie piję’’ istotna jest atrakcyjna forma przekazu,  co sprawi, że prezentowane treści zachowają się na długo w pamięci wychowanków i w przyszłości mogą pozytywnie wpłynąć na ich decyzje i wybory.
  • Zapoznanie z walorami turystyczno-krajoznawczymi Gminy Myślenice i Dobczyce.

Podczas Rajdu Niepodległości Kraków - Dobczyce 2018 dzieci zobaczą malowniczą  Gminę Myślenice oraz Dobczyce, które położone są  około 30 km na południe od Krakowa. Gmina Dobczyce usytuowana jest na Pogórzu Wielickim w sąsiedztwie Beskidu Makowskiego i Wyspowego w dolinie rzeki Raby. Trasa Rajdu rozpocznie się na Przełęczy Zasańskiej, gdzie pójdziemy żółtym szlakiem, aż do Grodziska na Górę Zamkową, aby zwiedzić Zamek w Dobczycach. 

Zakończenie imprezy uwieńczy wspólny piknik, prezentacja pieśni patriotycznych, turniej piłki nożnej na boisku sportowym KS Raba oraz rozdanie dyplomów i nagród dla uczestników. 

 

Termin:
29 września 2018 r.
Telefon:
12 644 51 70
Email:
sekretariat@centrumadministracyjnenr2.pl

Organizator:

Centrum Administracyjne nr 2; Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży 'Nowa Droga'
Data: 2018-09-28 Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA JURCZYK
Podmiot publikujący: