11. Festiwal Muzyczny Barbakan

Ta nietypowa sala koncertowa jest okrągła, liczy sobie ponad 500 lat, zaś kamień węgielny

pod budowę położył osobiście polski król. Krakowski „Rondel” znów stanie się sceną  11. Festiwalu Muzycznego Barbakan.

11. Festiwal Muzyczny Barbakan
Fot. www.krakow.pl

Festiwal, organizowany we współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa odbędzie się w dniach 3-6.07.2018 roku. Na inaugurację zaplanowano Muzyczne Krajobrazy w wykonaniu Cracow Guitar Quartet. Akcent muzyki polskiej przywoła w trakcie recitalu fortepianowego Anna Miernik. W muzyczną podróż od Borodina do Piazzolli zabierze nas Maxim Salnikov (akordeon) wraz z orkiestrą Russian Camerata pod kierownictwem Andrei Kruzhkova, a w koncercie finałowym wystąpi wyjątkowy zespół Glass Duo z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Piotra Sułkowskiego.

Festiwal objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, współfinansowany jest przez Urząd Miasta Kraków a także  w ramach programu "Mecenat Małopolski" Województwa Małopolskiego.

Koncerty będą się odbywać codziennie o godzinie 20.00 w krakowskim Barbakanie, a w razie niepogody o godzinie 20.15 w Celestacie przy ul. Lubicz 16

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na stronie www.barbakanfestiwal.pl oraz na @festiwalmuzycznybarbakan w portalu Facebook.
Bilety do nabycia od dnia 26 czerwca w kasie Barbakanu i w punkcie informacji turystycznej InfoKraków przy ulicy św. Jana 2. Wcześniejsza rezerwacja możliwa pod numerem 603-422-414. Cena biletu: 30 zł.

Termin:
3 - 6 lipca 2018 r.

Organizator:

Fundacja Barbakan
Data: 2018-06-27 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: