Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Informacja archiwalna

Jubileusz 25-lecia działalności Stowarzyszenia 'Lud-Art' - wystawa

Pokazanie piękna i bogactwa haftów z różnych regionów Polski w dziełach wykonanych współcześnie przez artystki zrzeszone w Stowarzyszeniu Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Lud–Art przy Muzeum Etnograficznym im. S. Udzieli w Krakowie - to cel twórców wystawy „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

Termin: 2018 r.

Prezentowane obrusy, serwety, obrazki, woreczki, zakładki do książek oraz elementy strojów (zapaski, chusty czepcowe, rańtuchy, etc.) ukazują różnorodność polskich haftów, motywów, kolorów i technik zdobniczych. Znajdziemy tu m.in. hafty kaszubskie, kujawskie, krakowskie, rzeszowskie, poznańskie, wilanowskie czarne wzory wykonane ściegiem łańcuszkowym czy łemkowskie ściegi krzyżykowe.

Wystawie towarzyszyć mają także warsztaty rękodzielnicze, podczas których będzie można poznać bogactwo wzorów zdobniczych i nabyć umiejętności hafciarskich. Mamy nadzieję, że nasza ekspozycja stanie się inspiracją zarówno dla młodych, jak i doświadczonych rękodzielników.

Okolicznościowa wystawa „Piękna nasza Polska cała” we dworze z Drogini na terenie skansenu jest zorganizowana w 25-lecie działania Stowarzyszenia Lud-Art w roku jubileuszu 50-lecia Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Wystawę będzie można podziwiać od 10 kwietnia do 22 lipca 2018 r. na dużej sali w dworze z Drogini na terenie skansenu MNPE w Wygiełzowie w godz. pon- pt 8.00 - 15.00, sob - nd 11.00 - 18.00.

Wernisaż: 10 kwietnia 2018, godz.12.00 z udziałem Zespołu Regionalnego „MOGILANIE”.

TERMINY BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW HAFTU REGIONALNEGO:

27 maja, 10 czerwca, 15 lipca 2018 r. , skansen w Wygiełzowie.

Po więcej informacji klinknij tutaj.

Zapraszamy serdecznie!

Organizator:

Stowarzyszenie Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” przy Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie
pokaż metkę
Autor: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: