XV Małopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Przechodni Środowiskowych Domów Samopomocy Kraków 2017

W dniu 8. listopada 2017r. w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie odbędzie się XV Małopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Przechodni Środowiskowych Domów Samopomocy Kraków 2017.

XV Małopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Przechodni Środowiskowych Domów Samopomocy Kraków 2017
Fot. www.krakow.pl

Wydarzenie to  organizowane jest już od 15 lat i wpisało się w harmonogram ważnych  imprez tanecznych w naszym regionie.

            Taniec jest formą terapii, w której Pacjenci bardzo chętnie uczestniczą. Ma ogromny wpływ na ich rehabilitację fizyczną i psychiczną, dostarcza  wiele radości i satysfakcji oraz pozwala pokonywać własne ograniczenia. Dodatkowo udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego urozmaica szarą codzienność Pacjentów i sprawia, że czują się lepsi i silniejsi.

            W Małopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego biorą udział Podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego regionu. Przewidujemy udział około 60 par. Z roku na rok Turniej ten cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem Pacjentów, którzy starannie  przygotowują  się do tego wydarzenia. Przez wiele godzin najpierw uczą się podstaw tańców towarzyskich, a potem ćwiczą i trenują całe układy choreograficzne, aby jak najlepiej zaprezentować się w konkursie.

Zapraszane są również profesjonalne pary taneczne oraz dzieci tańczące w klubach tańca towarzyskiego, które pokazami tanecznymi uświetniają całą imprezę.     Turniej rozgrywany jest w dwóch konkurencjach – standard i latino, a sędziowany jest przez profesjonalnych sędziów z Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Dzięki patronatowi Polskiego Towarzystwa Tanecznego, a także Małopolskiego Związku Tańca uczestnicy otrzymują pamiątkowe puchary, a sponsor główny – Małopolskie Parki Przemysłowe zapewnia medale i upominki.

            Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Turnieju objęli Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa. Opiekę medialną zapewniają Radio Kraków oraz TVP S.A. Oddział Terenowy w Krakowie

            Rozpoczęcie Turnieju planowane jest na godz. 10.00 w budynku Teatru Szpitala.

Termin:
8 listopada 2017 r.

Organizator:

Szpital Specjalistyczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie
Data: 2017-10-24 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: