XVII Międzynarodowy Zlot Miłośników VW GarBusa – Garbojama 2017

Członkowie klubu “Garbata Stokrotka” serdecznie zapraszają na siedemnastą edycję Międzynarodowego Zlotu Miłośników VW GarBusa -“GARBOJAMA 2017”, która tradycyjnie odbędzie się w Ośrodku „Nad Zalewem” w Budzyniu (wcześniej Kryspinowie) koło Krakowa.

XVII Międzynarodowy Zlot Miłośników VW GarBusa – Garbojama 2017
Fot. Garbata Stokrotka

Zlot z roku na rok przyciąga bardzo dużą liczbę uczestników. Jest on dla nich okazją do zaprezentowania swoich „wypieszczonych” aut, nawiązania nowych znajomości z innymi „zakręconymi” na punkcie Volkswagenów chłodzonych powietrzem. Organizatorzy, jak co roku, dołożą wszelkich starań, aby zlotowicze bawili się świetnie, a przy okazji poznali uroki Krakowa i okolic.

Impreza rozpoczyna się w czwartek. Na ten dzień zaplanowany jest koncert zespołu „Voda” oraz rockoteka. W piątek organizatorzy zapraszają uczestników na rajd po Krakowie i okolicy – do wyboru 3 ciekawe miejsca oraz wycieczki do Muzeum Armii Krajowej lub Podziemi Rynku. Po powrocie rozpoczną się pierwsze konkurencje zlotowe, m.in. układanie klasycznych VW z kapsli, zagadki VW oraz naprawianie garbusa z zamkniętymi oczami. Wieczorem zlotowicze będą bawić się na koncercie zespołów „Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów” i „Uwaga na Jeże” oraz podczas dyskoteki w pianie.

W sobotę o godz. 11.00 ulicami Krakowa samochody przejadą w paradzie na pas startowy w Muzeum Lotnictwa, gdzie planowany jest około półtorejgodzinny postój. Około godziny 13.30 uczestnicy wrócą na teren zlotu, gdzie zorganizowano dla nich liczne atrakcje. Odbędą się konkursy dla dorosłych, m.in. struganie „ogóra” z ogórka.

Organizatorzy zadbają również o rozrywkę dla najmłodszych uczestników. Zarówno w piątek, jak i w sobotę odbędą się konkursy rysunkowe oraz zabawy zręcznościowe dla dzieci. Tematem przewodnim tegorocznego zlotu będzie meksykańska fiesta i w jej klimatach upłynie cała sobota. Wieczorem odbędzie się impreza w rytmach muzyki meksykańskiej oraz wybór najlepszego przebrania i najlepiej tańczącej pary. Sobotni wieczór umili uczestnikom zespół „Banau”.

Jak co roku dokonany zostanie wybór najładniejszego volkswagena zlotu oraz wręczenie nagrody za najdalszy przyjazd. Wybrani zostaną także Miss mokrego podkoszulka oraz Mister mokrych bokserek, a  licznych wrażeń dostarczy pokaz sztucznych ogni.

Od kilku lat jest to jedna z większych imprez w naszej części Europy i największa w Polsce. W zeszłym roku przyjechało ponad 450 starych Volkswagenów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Termin:
13-16 lipca 2017 r.
Osoba kontaktowa:
Artur Matyszkiewicz
Telefon:
501-477-365
Email:
stokrotka@garbatastokrotka.pl

Organizator:

Artur Matyszkiewicz
Data: 2017-06-30 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: