Rowerowe zawody dla dzieci o Puchar Kubusia Puchatka 2017

Rowerowe zawody o Puchar Kubusia Puchatka 2017 to impreza sportowa dla najmłodszych. Prawo startu mają dzieci w wieku do 9 lat.

Rowerowe zawody dla dzieci o Puchar Kubusia Puchatka 2017
Fot. Klub Narciarski LIDER

Celem imprezy jest popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez uczestnictwo w zawodach rowerowych. Poprzez sam start dzieci mają możliwość podnoszenia własnych umiejętności jazdy na rowerze ponieważ na wyznaczonej trasie nie tylko trzeba pokonać fragment zjazdu „slalomem gigantem” po fragmencie górki, ale również pokonać wymagający tor przeszkód składający się z jazdy po slalomie, drabince i pochylni włącznie.

Zawody od 23 lat odbywają się w tym samym miejscu czyli w Parku im. dra Henryka Jordana w Krakowie na terenie miasteczka rowerowego i górki. Dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe: do 5 lat i od 6 do 9 z podziałem na dziewczynki i chłopców. Nagrodami obdarowywani są wszyscy uczestnicy, bo każdy zawodnik po swoim przejeździe otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Dla najlepszych zawodników (wg czasu) w poszczególnych grupach organizator funduje cenne nagrody (miejsca I-X). Co roku specjalną nagrodę otrzymuje również najmłodszy uczestnik zawodów.

Zapraszamy serdecznie na zawody którym patronuje Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Jak co roku nie zabraknie atrakcji w postaci m.in. pokazu sprzętu policyjnego.

Zapisy poprzez formularz internetowy na stronie www.lider.krakow.pl lub w dniu zawodów w godzinach 10:45 – 11:45.

Po zakończeniu zawodów o Puchar Kubusia Puchatka nieco starsze dzieci (10-13 lat) zapraszamy na zawody Kubuś Cup 2017 a po nich na zawody „Old Kuba 2017” dla rodziców i opiekunów dzieci startujących w zawodach o Puchar Kubusia Puchatka i Kubuś Cup.

Termin:
27 maja 2017 r.

Organizator:

Klub Narciarski LIDER
Data: 2017-05-11 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: