Juwenalia Krakowskie 2017

Juwenalia Krakowskie to wielkie, studenckie święto. Różnorodna muzyka, wspaniałe imprezy i niezapomniana atmosfera – to czeka nas podczas 6 dni Juwenaliów Krakowskich 2017.

Juwenalia Krakowskie 2017
Fot. Fundacja Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA

Juwenaliowy tydzień rozpoczynamy 9 maja od wyborów Najmilszej Studentki i Superstudenta Krakowa. W tym samym czasie na scenie w Strefie Plaża pojawią się wykonawcy reprezentujący 3 różne twarze polskiego hip-hopu: wyrazisty buntownik KęKę z Radomia, wszechstronny Ten Typ Mes oraz w roli supportu pełen młodzieńczej świeżości Arab z Rzeszowa.

W środę 10 maja przed Klubem Żaczek spotkają się Juwenaliowi Niepokorni. Koncert otworzą artyści zza granicy: Sasha Boole oraz Colours of Bubbles. Po nich na scenie pojawi się Krzysztof Zalewski, a w niepokornym finale wystąpi rockowy zespół Lao Che, znany ze swoich muzycznych eksperymentów. Tego samego dnia wyjątkowo gorąco będzie w Strefie Plaża. Wieczór z mocą rozgrzeje niepokorny Jan Niezbedny, a po nim sceną zawładnie Paradygmat. W wielkim finale hit Juwenaliów, czyli Bracia Figo Fagot.

Kolejnym mocnym punktem będzie Juwenaliowy Koncert Rapowy w czwartek 11 maja przed Klubem Żaczek. W hiphopowe rytmy wprowadzi nas wszedzieZUBER x BrakPerspektyw. Śląsk reprezentuje Miuosh, raper, który nie boi się muzycznych eksperymentów. Ze stolicy Polski do Krakowa przybędzie grupa JWP/BC. Te-Tris to legenda polskiego freestyle'u, król mikstejpów i sceniczne zwierzę. Tomasz Lewandowski, szerszej publiczności znany jako VNM, już od kilku lat znajduje się w czołówce polskiego rapu. A co z Wielkim Juwenaliowym Koncertem Plenerowym? Na Scenie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ w czwartek 11 maja kolejny raz pojawi się śmietanka polskiej sceny muzycznej. Pierwsi wystąpią Ostatni w Raju. Następnie Nocny Kochanek, polski zespół metalowy, który łączy cięższe granie z pełnymi dystansu tekstami. Zadowoleni będą również wszyscy fani grupy COMA, których jak wiemy nie brakuje wśród krakowskich studentów. Na plenerowej scenie pojawi się także legenda  polskiej sceny muzycznej: Pidżama Porno. Po kilkuletniej przerwie grupa wróciła do koncertowania, dzięki czemu będziemy mogli usłyszeć ich najbardziej znane przeboje na żywo. Wieczór zakończy O.S.T.R. - artysta niebanalny, który w poszukiwaniu inspiracji swobodnie przemierza wszystkie style muzyczne.

Juwenaliowy piątek otworzy tradycyjny Korowód Juwenaliowy – jeden z najbardziej oczekiwanych momentów studenckiego święta. Studenci wszystkich krakowskich uczelni 12 maja połączą się w jednym barwnym, radosnym i głośnym pochodzie na Rynek Główny. Tego dnia, wieczorem, zapraszamy na scenę przed Klubem Żaczek na Juwenaliowy Koncert Rockowy. W menu znajdzie się grupa Kabanos, jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Nie zabraknie także zagranicznego akcentu – tym razem w postaci niemieckiej grupy Blackout Problems. A jeśli komuś będzie mało Grabaża po czwartkowym koncercie plenerowym, to z radością usłyszy go w kolejnej odsłonie: pod Klubem Żaczek: „witają ciebie Strachy na Lachy”! Juwenaliowa zabawa powróci również do Strefy Plaża, i to w wielkim stylu! Grupa L.U.C & REBEL BABEL Ensemble, która łamie podziały muzyczne i kulturowe, zagra w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej AGH. Pojawią się także mistrzowie słowa Łona i Webber razem z The Pimps, a po nich duet braci Waglewskich Fisz Emade Tworzywo!

W sobotę 13 maja przed Klubem Żaczek Kraków godnie będą reprezentować muzycy z grupy Kraków Street Band. Na scenie pojawi się także Formacja ØRGANEK, a na koniec happysad – jeden z najbardziej znanych polskich zespołów, grających alternatywny rock. Sobotni koncert będzie muzycznym finałem sceny w Strefie Plaża. W rockowy klimat wprowadzi nas zespół Hook. Z kolei The Fuse to doborowa mieszanka chilloutu, soulu, popu i elektroniki. A potem rock całkowicie zawładnie sceną za sprawą zespołu IRA.

Ostatni dzień Juwenaliów każdy może spędzić na swój sposób. W niedzielę 14 maja na Scenie Piast odbędzie się Juwenaliowy Stand-Up Night. Na scenie przed Klubem Żaczek pojawią się muzycy grupy Wiewiórka Na Drzewie, niemiecki zespół Walking on Rivers, a na koniec kultowy Kult, czyli jedna z największych legend polskiej muzyki. Ponadczasowy, antysystemowy i, mimo upływu lat, wciąż młody Kult, zakończy Juwenalia Krakowskie 2017.

 

Więcej na oficjalnej stronie wydarzenia tutaj.

Organizator:

Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie
Data: 2017-05-11 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: