Informacja archiwalna

13. Studencki Festiwal Informatyczny

Już od 16 do 18 marca w Krakowie po raz trzynasty odbędzie się Studencki Festiwal Informatyczny (SFI). Do Centrum Informatyki AGH zjadą najwybitniejsi specjaliści z branży IT. Każdy student, pasjonat i zawodowiec będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę zupełnie za darmo, korzystając z wielu wykładów i warsztatów.

Światowe sławy informatyki w mieście królów!

13. Studencki Festiwal Informatyczny
Fot. sfi

Przez 3 dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w ponad 40 wykładach i warsztatach. Wśród tegorocznych prelegentów na Festiwalu będzie można spotkać wielu informatyków znanych na całym świecie. Największe zainteresowanie budzi Thomas H. Cormen – człowiek, który nadał algorytmice ludzką twarz, współautor podręcznika znanego każdemu studentowi informatyki. Inną rozpoznawalną w świecie IT osobistością, która zagości w Krakowie, będzie Andrew S. Tanenbaum – twórca systemu Minix, pierwowzoru znanego szerzej Linuxa. Nie mniejszą sławą cieszy się Philip Wadler – jeden z twórców języka programowania Haskell.

Nie zabraknie też prelegentów z Polski. Od Pawła Sasko fani gry Wiedźmin dowiedzą się jak tworzono w niej misje, a o perspektywach rozwoju sztucznej inteligencji opowie Mariusz Flasiński. Będzie też coś dla tych, którym zawsze brakuje doby. O tym jak zarządzać czasem w zawodzie programisty opowie Maciej Aniserowicz, założyciel podcastu DevTalk, a metody na poprawę produktywności zdradzi uczestnikom Piotr Nabielec.

Krakowskie uczelnie łączą siły

Studencki Festiwal Informatyczny organizują od dwunastu lat studenci z kół naukowych informatyki z czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Wszystkim zajmują się w wolnym czasie. Sami nawiązują kontakt z prelegentami, sponsorami i mediami. Co roku udaje im się przyciągnąć około 4500 odwiedzających.

 

13. Studencki Festiwal Informatyczny odbędzie się w dniach 16-18 marca 2017 roku w Centrum Informatyki AGH (budynek D-17) przy ulicy Kawiory 21 w Krakowie. Więcej szczegółów o wydarzeniu można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebook’u: www.facebook.com/sfikrakow i na stronie internetowej: www.sfi.org.pl.

Termin:
16-18 marca 2017 r.
Email:
dominika.zajac@sfi.org.pl; magda.ceglarek@sfi.org.pl

Organizator:

Kolo Naukowe BIT AGH, Koło Naukowe Informatyków Politechniki Krakowskiej, Koło Naukowe Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Koło Studentów Informatyki UJ
Data: 2017-03-02 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: