Informacja archiwalna

III Ogólnopolska Konferencja Projektu Bohaterskiej Wyobraźni pt. „Zawsze warto chcieć”

Jak zachęcić uczniów, do rozwijania swoich umiejętności, podejmowania nowych wyzwań? Jak przekonać, że rozwój jest możliwy, a pojawiające się porażki są naturalną częścią tego procesu? My znaleźliśmy odpowiedzi na te pytania w Projekcie Bohaterskiej Wyobraźni.

 

III Ogólnopolska Konferencja Projektu Bohaterskiej Wyobraźni pt. „Zawsze warto chcieć”
Fot. ZSOI nr 5

Z Heroic Imagination Project czyli Projektem Bohaterskiej Wyobraźni spotkaliśmy się, szukając inspiracji do pracy z młodzieżą. Mimo udziału w wielu szkoleniach i warsztatach brakowało nam metody pracy, która w sposób uporządkowany, a równocześnie atrakcyjny pomogłaby w rozwijaniu kompetencji społecznych oraz zmianie postaw i nastawienia u uczniów.

Autorem Projektu Bohaterskiej Wyobraźni jest znany psycholog społeczny profesor Philip Zimbardo. Projekt profesora jest interwencją, zakłada trwałą zmianę postaw u uczniów.Dzięki analizie zachowania  osób przedstawionych w krótkich filmach uczniowie mają okazję poznać takie zjawiska jak „efekt gapia”, „rozproszona odpowiedzialność” czy „światła rampy”. Wiedza psychologiczna jest podawana uczniom w wyważonych ilościach, projekt zostawia miejsce na refleksje uczestników i dzielenie się doświadczeniami. Zachęca też młodzież do pracy nad sobą i rozwijania nastawienia rozwojowego.

Termin:
15 marca 2017 r.
Osoba kontaktowa:
Ewa Piaseczna-Donhöffner, Dyrektor ZSOI nr 5
Telefon:
126440895

Organizator:

Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5
Data: 2017-03-02 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: