Spartan Race Sprint Krakow

Spartan Race to największa marka na świecie wśród biegów przeszkodowych. Wyścigi, w których startuje ponad 1 milion uczestników, odbywają się w 21 krajach na 5 kontynentach. Spartan Race organizuje swoje Mistrzostwa Świata i Europy, prowadzi klasyfikację dla każdego. Swoje miejsce znajdzie osoba lubiąca rywalizację, ścigając się w wyścigu Elity, oraz osoby początkujące lub takie, które chcą się dobrze bawić w kategorii Open.

Spartan Race Sprint Krakow
Fot. Spartan Race

W tym roku Spartan Race zorganizuje w Polsce 10 biegów na różnych dystansach, w 6 miastach. Dokładny kalendarz i więcej informacji znajdziesz TUTAJ. Inauguracja cyklu odbędzie się 8 kwietnia na krakowskich błoniach. Wyścig odbędzie się na najkrótszym z dystansów, czyli Sprint (5+ km, 20+ przeszkód). Przy okazji wyścigu głównego zorganizowany będzie również wyścig dla dzieci - Spartan Race Kids - oraz wyścig dla osób niepełnosprawnych - Spartan Race Special.

 

Co dokładnie mnie czeka?

Dystas Sprint jest najkrótszym dystansem Spartan Race. Długość trasy i ilość przeszkód sprawia, że każdy jest wstanie ukończyć wyścig. Dokładna mapa trasy i opis przeszkód jest tajemnicą, musisz poradzić sobie z nieznanym, wykazać się siłą i wytrzymałością, ale również sprytem i pomysłowością. Masz się dobrze bawić i pokonać trudności, których się nie spodziewasz.

 

Czy to jest bezpieczne?

Przeszkody. Naszym głównym i najważniejszym założeniem jest bezpieczeństwo! Jest to obok dobrej zabawy nasz cel nadrzędny! Nie konstruujemy przeszkód, które mogą być niebezpieczne. Staramy się dobierać ich stopień trudności tak, aby szansę na ich pokonanie miał każdy samodzielnie lub z pomocą swojego zespołu. Nie zapominamy też o najlepszych (ELITE), stawiamy przeszkody tak aby na dłuższych dystansach sprawiać im realną trudność.

 

Spartan Race Kids

Podczas naszych imprez nie zapominamy o najmłodszych. Organizujemy biegi dla dzieci w wieku 5-14 lat. Dzieci wraz z rodzicami mogą wziąć udział w wyścigu na torze dostosowanym do ch możliwości fizycznych oraz wieku. Jest to świetna opcja dla rodziców, którzy mogą spędzić aktywny weekend z całą rodziną!

 

Przebieg imprezy

Od godziny 9.00 starty odbywać się będą co 15 minut w falach po 250 zawodników. Fale mogą liczyć maksymalnie 250 osób ze względów bezpieczeństwa. Starty Spartan Race Kids będą się odbywać od 12.05 do 13.35 w zależności od wieku dzieci i ilości zgłoszeń.

 

Po więcej informacji odwiedź:

www.spartanrace.pl

oraz obserwuj nas na Facebook.

 

Termin:
8 kwietnia 2017 r.
Osoba kontaktowa:
Piotr Staniszewski
Email:
piotr.staniszewski@spartanrace.pl

Organizator:

SPARTAN RACE Poland
Data: 2017-02-03 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: