Przemysłowa jesień w Targach w Krakowie

Ostatni kwartał roku 2016 r. to branżowe targi, specjalistyczne konferencje, biznesowe spotkania, profesjonalne szkolenia oraz prezentacje najnowszych produktów, technologii i rozwiązań. Nadchodzący jesienny sezon targowy odbędzie się pod znakiem imprez przemysłowych.
Przemysłowa jesień w Targach w Krakowie
Fot. Targi w Krakowie

 

Październik rozpoczniemy spotkaniem branży materiałów sypkich i masowych podczas 8. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas (05-06.10). To spotkanie mające na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii związanych z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem materiałów sypkich i masowych. Równocześnie odbędą się 7. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Maintenance przeznaczone dla osób zaangażowanych w procesy produkcji czy utrzymania w ruchu maszyn na hali produkcyjnej. Ze względu na szerokie zastosowanie technologii obróbki i magazynowania materiałów sypkich targi co roku odwiedzane są przez przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu: od spożywczej przez chemiczną, budowlaną, rolniczą, aż do wydobywczej i wielu innych.

 

Targom towarzyszyć będzie bogaty program. W ramach Strefy ATEX zaprezentowane zostaną zabezpieczenia przeciwwybuchowe i procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów.  Specjaliści z branży zaprezentują najnowsze technologie, rozwiązania i produkty podczas bezpłatnych, dwudniowych seminariów workShops. 5 października odbędzie się 8. Konferencja Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich organizowana przez redakcję magazynu Powder&Bulk. Podczas 5. edycji Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu obecnej edycji słuchacze będą mieli możliwość zapoznać się z rozwiązaniami w zakresie efektywności służb utrzymania ruchu, predykcji w utrzymaniu ruchu oraz bezpieczeństwa i redukcji kosztów. Obecność ekspertów mających wieloletnie doświadczenie w branży gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny prowadzonych przez nich wykładów i case studies.

 

W tym samym czasie co Targi SyMas i Maintenance w EXPO Kraków zgromadzą się eksperci od materiałów kompozytowych podczas 7. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® (05-06.10). Rekordowy udział firm z Polski i zagranicy, pionierzy branży kompozytów, seminaria i strefa prezentacji technicznych umożliwiają przedstawienie najnowszych osiągnięć i potwierdzają wielkie znaczenie kompozytów na rynku. Tegoroczną nowością będą: Strefa Start-Up oraz Strefa Dronów, gdzie swoją premierę będzie miał m.in. polski Superdron.

 

W drugiej połowie października odbędą się 21. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® (18-20.10) dedykowane branży narzędziowo-obrabiarkowej. W jednym miejscu i czasie spotykają się profesjonaliści z całego świata reprezentujący takie branże jak: przemysł budowy maszyn, motoryzacyjny, AGD, lotniczy, górniczy, kolejowy, medyczny, spożywczy czy sportowy. Równocześnie odbędą się 8. Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania BLACH-TECH-EXPO dedykowane specjalistom zajmującym się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją blach. Podczas imprezy zaprezentowany zostanie cały łańcuch technologii obróbki blach: od blach i półproduktów, poprzez transport, technologie formowania, gięcia blach, łączenia i mocowania, technologie obróbki powierzchniowej blach, przetwarzanie blach, narzędzia, systemy CAD/CAM, kontrolę jakości do produktów końcowych.

 

Wydarzeniu towarzyszyć będą trzy salony tworząc swego rodzaju platformę, która odpowiada na różnorakie potrzeby specjalistów z branży przemysłowej. Salon Technologii CAx jest poświęcony najnowszym technologiom, urządzeniom i oprogramowaniom  wspierającym proces projektowy i wdrożeniowy produktów w każdym przedsiębiorstwie. W tym roku po raz pierwszy ramach Salonu odbędzie się Strefa Druku 3D - platforma prezentacji drukarek 3D, osprzętu i wyposażenia potrzebnego w procesie drukowania przestrzennego oraz usług. Salon Kooperacji Przemysłowej to wydarzenie dedykowane kooperacji przemysłowej oraz podwykonawstwu. Salon Automatyki i Robotyki jest miejscem prezentacji rozwiązań z dziedziny automatyzacji i sterowania produkcją, robotyzacji stanowisk obróbczych i utrzymania ruchu w nowoczesnych zakładach przemysłowych.

Termin:
4. kwartał 2016 r.
Telefon:
12 644 59 32
Fax:
12 644 61 41
Email:
biuro@targi.krakow.pl

Organizator:

Targi w Krakowie sp. z o.o.