Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ośrodek Sportowo Rekreacyjny Kurdwanów Nowy

Realizacja: 2006-2008
Koszt: ok. 14 mln zł

Kryty basen, gabinety odnowy biologicznej i terapia w mikroklimatycznej grocie solnej - to główne atrakcje Nowoczesnego Rekreacyjnego Obiektu Pływackiego przy ul. Wysłouchów na Kurdwanowie. Nowy basen otworzył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczając symboliczny klucz Zdzisławowi Traczowi - dyr. Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego im. Szarych Szeregów, który zarządza obiektem.

Kryta pływalnia przy ulicy Wysłouchów, to kolejny obiekt realizowany przez Gminę Kraków. Koszt jego realizacji wyniósł 13,5 mln złotych. W czerwcu ubiegłego roku otwarto basen wraz z zapleczem oraz odnową biologiczną przy torze kajakarstwa górskiego przy ul. Kolnej. Niedługo do użytku zostanie oddana jeszcze jedna pływalnia - w Młodzieżowym Centrum Edukacji i Sportu w Nowej Hucie przy ul. Ptaszyckiego.

"Basen służący mieszkańcom Kurdwanowa i nie tylko zawiera bogatą infrastrukturę" - podkreślił Prezydent Krakowa podczas oddania obiektu do użytku. Budynek basenu, usytuowany równolegle do działającego obok budynku klubu sportowego, jest obiektem o dwóch kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Użytkownicy mogą korzystać nie tylko z basenu. Mają do dyspozycji także gabinety odnowy biologicznej, fitness i strefę gastronomiczną. Relaks na basenie można uzupełnić terapią w mikroklimatycznej grocie solnej.

Basen przy ul. Wysłouchów 34a będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-22:00, a w soboty i niedziele w godz. 12:00-20:00.

Obiekt przy ul. Wysłouchów składa się z 3 połączonych ze sobą brył. Główną bryłę stanowi hala basenowa wraz z zapleczem oraz strefa odnowy biologicznej. Do hali basenowej dołączony jest element, w który wpisany jest basen rekreacyjny oraz układ komunikacyjny. Dodatkową bryłę stanowi trzon komunikacyjny całego budynku wraz z holem głównym, szatnią i zespołami sanitarnymi.

Nowoczesna hala basenowa przeznaczona jest do przeprowadzania zawodów sportowych i pływania rekreacyjnego. Niecka sportowa o głębokości 1,2-1,8 m i wymiarach 12,5 x 25m wyposażona jest w drabinki wejścia do niecki i dźwig dla niepełnosprawnych. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zapewniają to podjazdy do strefy wejść do budynku, odpowiednie szerokości otworów drzwiowych, przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych pomieszczenia higieniczno - sanitarne, a także wewnętrzny podnośnik śrubowy

Niecka rekreacyjna składa się z dwóch części. Jednej głębszej, wyposażonej w dysze do masażu podwodnego i pionowego, płytę do siedzenia z napowietrzaniem oraz kaskadę wodną i z części płytkiej, przeznaczonej dla dzieci. Ta wyposażona jest w zjeżdżalnię typu słoń.

Podstawowe parametry techniczne obiektu:

 • Ilość kondygnacji: 3, w tym 2 nadziemne i 1 podziemna
 • Wysokość: 11,29 m
 • Szerokość: 32,50 m
 • Długość: 53,20 m
 • Powierzchnia użytkowa: 1.614,76 m?
 • Powierzchnia usługowa: 746,37 m?
 • Powierzchnia całkowita: 4.175,45 m?
 • Kubatura obiektu: 15.616 m?.

 • Zobacz także:

  Komunikacja

  Przestrzeń publiczna

  Ekologia

  Sport i rekreacja

  Nowoczesność

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Sebastian Nowak
  Data publikacji: 2012-02-13
  Data aktualizacji: 2012-02-13
  Powrót