Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Remont ulicy św. Tomasza

Prawie 4 tys. m kw. kamiennej kostki na ulicy, niemal 3 tys. m kw kostki na chodnikach, stylizowane oświetlenie uliczne. Zakończył się remont ul. Św. Tomasza.

Zakończył się remont kolejnej zabytkowej ulicy w Krakowie. Tym razem do dawnej świetności wróciła ulica św. Tomasza. Zdaniem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego, zabytkowa przestrzeń publiczna Krakowa zasługuje na specjalną troskę. "Dlatego, oprócz budowy nowych tras komunikacyjnych, od kilku lat sukcesywnie rewitalizujemy place i ulice miasta, przywracamy im dawną świetność" mówił Jacek Majchrowski podczas otwarcia po remoncie ulicy św. Tomasza. Prace realizowane na zlecenie Krakowskiego Zarządu Komunalnego przez Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowe "WĄS-BUD" trwały od grudnia ubiegłego roku. Położono prawie 4 tys. m? kamiennej kostki na jezdni, nową nawierzchnię zyskały także chodniki. Na wyremontowanej ulicy stoją 24 stylizowane latarnie. Dodatkowo zamontowano 12 lamp na fasadach budynków. Koszt robót wyniósł nieco ponad 3.1 mln złotych.

Władze Krakowa od kilku lat sukcesywnie rewitalizują zabytkowe ulice i place miasta. Dawną świetność odzyskały m.in. płyta Rynku Głównego, plac Bohaterów Getta, Mały Rynek, ulice Floriańska, św. Krzyża i Senacka. Wiosną zakończył się remont ulicy Stolarskiej, w sierpniu przewiduje się oddanie do użytku modernizowanej ulicy Grodzkiej. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace na placu Szczepańskim i Matejki. Niewykluczone, że do zimy wyremontowanych zostanie kilka innych ulic w centrum. "Jeśli znajdą się pieniądze w budżecie w tym roku dokończony będzie remont ul. Św. Krzyża i Mikołajskiej, dawny blask odzyskają także ulice Szpitalna i Olszewskiego" wymieniał Prezydent Krakowa.

Krakowski Zarząd Komunalny ma także ambitne plany remontowe na następne lata. Trwa przygotowanie dokumentacji potrzebnej do modernizacji Rynku Podgórskiego, a także ulic Sławkowskiej, św. Jana i Poselskiej. (M)

 


Zobacz także:

Komunikacja

Przestrzeń publiczna

Ekologia

Sport i rekreacja

Nowoczesność

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Nowak
Data publikacji: 2012-02-14
Data aktualizacji: 2012-02-14
Powrót