Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Autobusem w przygodę! Poznaj trasy rekreacyjne

1 maja zostały uruchomione specjalne linie autobusowe na trasie: Osiedle Podwawelskie – Ojców, Nowy Kleparz – Niepołomice, Bronowice Małe – Będkowice. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wygodnie dotrzeć do terenów rekreacyjnych poza miastem. Linie kursują w weekendy i dni świąteczne w zależności od pogody.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Autobusowe linie rekreacyjne

LR0: „Os. Podwawelskie”„Ojców Zamek”

Linia kursuje w weekendy i dni świąteczne, w godz. ok. 8.00-19.00. W godzinach ok. 9.00-17.00 autobus odjeżdża co 30 minut i co 60 minut poza tymi godzinami.

Autobusy zatrzymują się tylko na tych przystankach: „Os. Podwawelskie” (na mniejszej pętli – jak dla linii nr 114), „Rondo Grunwaldzkie” (w kierunku Ojcowa Zamku dwukrotnie: na ul. Monte Cassino na pasie A+T oraz na ul. Konopnickiej, w kierunku Os. Podwawelskiego na ul. Konopnickiej), „Jubilat”, „Muzeum Narodowe”, „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia”, „Szyce I”, „Biały Kościół”, „Murownia”, „Czajowice” (wszystkie przystanki na tym odcinku, jak dla linii nr 210), „Ojców Złota Góra” (nowa para przystanków w Ojcowie), „Ojców Zamek” (na parkingu przy zamku).

LR1: „Nowy Kleparz” – „Niepołomice Puszcza”

(powrót: droga krajowa nr 75 – Niepołomice Rynek – droga wojewódzka nr 964 – autostrada A4).

Linia kursuje w weekendy i dni świąteczne, w godz. ok. 8.00-19.00. W godzinach ok. 9.00-17.00 autobus odjeżdża co 30 minut i co 60 minut poza tymi godzinami.

Autobusy zatrzymują się tylko na tych przystankach: „Nowy Kleparz” (końcowo-początkowy przystanek znajduje się przy wjeździe na pętlę – jak dla linii nr 280 oraz przelotowy tylko w kierunku Niepołomic Puszczy na al. Słowackiego), „Plac Inwalidów”, „Muzeum Narodowe”, „Jubilat”, „Rondo Grunwaldzkie”, „Rondo Matecznego”, „Bieżanowska”, „Prokocim Szpital”, „Niepołomice Puszcza” (końcowo-początkowy przystanek na drodze krajowej nr 75, przy parkingu i wejściu do lasu), „Niepołomice Rynek” (przelotowy tylko w kierunku Nowego Kleparza na pętli).

LR8: „Bronowice Małe”Będkowice Pętla”

Linia kursuje w weekendy i dni świąteczne, w godz. ok. 8.00-19.00. W godzinach ok. 9.00-17.00 autobus odjeżdża co 30 minut i co 60 minut poza tymi godzinami.

Linia zatrzymuje się tylko na tych przystankach: „Bronowice Małe” (początkowy na ul. Balickiej, jak np. dla linii nr 278, w kierunku Bronowic Małych przelotowy na ul. Balickiej i końcowy na pętli), „Bronowice SKA” (w obu kierunkach, na ul. Armii Krajowej), „Rondo Ofiar Katynia”, „Kobylany Remiza” (w obu kierunkach, jak dla linii nr 278), „Będkowice Pętla”.

Linie będą kursować w zależności od pogody

Linie LR0, LR1 i LR8 kursują w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek jest publikowany komunikat informujący o tym, czy w dany weekend zostaną one uruchomione.

Linie LR0 i LR8 są obsługiwane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie, natomiast linia LR1 przez Mobilis sp. z o.o.

Bilety

Linie rekreacyjne wchodzą w skład sieci KMK, co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), promocyjnie mogą się nimi poruszać bez dodatkowych opłat. Natomiast osoby posiadające bilety wyłącznie na strefę drugą, promocyjnie mogą poruszać się liniami rekreacyjnymi po strefie pierwszej (miejskiej). Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego, będą mogły skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

Zwiększono także liczbę kursów na linii 134 do krakowskiego zoo, a także uruchomiono linię wspomagającą nr 434.

Przewiduje się również zwiększenie liczby kursów na liniach 100, 101 (dojazd do kopca Kościuszki) oraz uruchomienie po raz kolejny linii sezonowych nr 352 i 427 (dojazd do Kryspinowa oraz Bagrów). Informacje o tych kursach będą publikowane na bieżąco.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-01
Data aktualizacji: 2021-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat